Mazda 323 1.7d zły filtr paliwa

Postprzez PIANISTA » 13 wrz 2010, 11:52

Witam,
Ostatnio wymieniałem wszystkie filtry i zauważyłem iż filtr paliwa firmy JCPremium oferowany przez InterCars niestety nie pasuje, sama główka którą się wkręca jest o 2 mm za wysoka i nie chce się docisnąć, ponieważ ma metalową obwolutę. W filtrze marki Filtron nie ma tego problemu, ponieważ ta wysoka obwoluta metalowa jest zastąpiona uszczelką takiej samej wysokości, która jednak poddaje się i dociska przy dokręceniu.

Przy założeniu JC wygląda że jest OK, jednak po kilkukrotnym odpaleniu samochód zaczyna się dławić i gaśnie, wydaje się, że zasysa powietrze, więc filtr pewnie do końca nie dochodzi.

Moje pytanie, czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
Jestem na etapie reklamacji filtra u producenta.

pozdrawiam
PIANISTA
mieszany 5,3l /100km – i więcej nie chce :)
Początkujący
 
Od: 25 mar 2007, 01:14
Posty: 20
Skąd: Tomaszów Mazowiecki / Kraków
Auto: Mazda 323 S 1.7d '93 BG

Postprzez tommyb » 13 wrz 2010, 23:45

Tez sie dalem w podobny sposob naciąc :| tylko u mnie problem byl z plastikowa nakretka odstojnika -tam wystarczylo ja owinac pare razy na gwincie tasma do owijania gwintow i bylo po problemie <spoko> Własnie tam dostawala powietrza
Prawdopodobnie u Ciebie tkwił w tym samym miejscu problem.Filtrona zalozylem i nic nie trzeba tam obwijac .Od tamtej pory powiedzialem sobie No More -JCPremium
Kolega wymienial kiedys olej w swojej Primerze i tez kupił bajerancki JCPremium -efekt wywaliło mu cały olej zaraz po zapaleniu silnika przez uszczelke mimo tego ze byl zalozony prawidłowo <lol>
Nawet tego nie reklamowal tylko wywalil do kosza i zakupil w warsztacie Boscha jak dobrze pamiętam
Takze lepiej pare groszy dolozyc i kupic cos bardziej znanego i sprawdzonego
[color=#FF8040][/color]Dość rdzy ! -następny t-34 :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 14:57
Posty: 159 (0/1)
Skąd: śląsk
Auto: 626 2.0 D RF-7
Xedos Ca 97 1.6 LPG
Premacy Ditd

Postprzez crx1682 » 4 gru 2010, 20:24

Filtr nie jest zły tylko gumka która dociska do korpusu jest zabezpieczona takim metalowym kółeczkiem i to trzeba zdemontować przed założeniem. A jest to po to żeby się nie zgubiło w pudełku.Z tego co opisujesz to jest to.W przypadku naszego Filtrona PP 852 to porażka bo ta gumka lata po całym opakowaniu.Pozdrawiam
crx1682
Początkujący
 
Od: 13 lis 2009, 23:36
Posty: 9
Skąd: Kłodzko
Auto: 323 BG 1.7 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323