wypluwa płyn z chłodnicy

Postprzez Szmugler951 » 14 paź 2013, 22:02

Witam
co jakiś czas moja mazda 323 BG 1.7 d głupieje a mianowicie.
po rozgrzaniu się silnika wskaźnik temperatury gwałtownie idzie na maxa a z chłodnicy płyn wypycha do zbiorniczka, po zgaszeniu przestaje i poziom powoli wraca do normy, na wolnych obrotach przy odkręconym korku normalnie wypycha letni i gorący płyn bez żadnych bąbli.
po zgaszeniu, uzupełnieniu płynu i prze gazowaniu problem znika na jakiś czas.
co może być przyczyną? pompa wodna, przytkana głowica ?
plisss o jakies wskazówki
Szmugler951
 

Postprzez VPM » 15 paź 2013, 20:38

może uszczelka pod głowica puszcza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez miro62 » 15 paź 2013, 21:01

VPM napisał(a):może uszczelka pod głowica puszcza

Prawdopodobnie tak <oczy> po rozgrzaniu głowica się leciutko odkształca i z garów dmucha do bloku.
Sprawdź jeszcze jak blok gorący czy chłodnica jest też gorąca, jeśli będzie chłodna to może być zacięty termostat <oczko>
miro62
 

Postprzez Szmugler951 » 15 paź 2013, 23:07

dzięki za szybkie odpowiedzi
na uszczelkę mi to nie wygląda bo działo by się tak za każdym razem a to dzieje się co kilka tygodni mniej więcej 2 ale różnie.
a uszczelka to i słabiej by chodził i jakieś inne objawy by były przynajmniej tak mi się kojarzy a tu brak.
silnik rozgrzewa się dość szybko a chłodnica stopniowo przejmuje ciepło( wchodzi gorący płyn wężem i stopniowo rozgrzewa się ku dołowi, chodź wąż powrotny jest gorący).

tak nawiasem czy prawie tak samo gorący wąż wejściowy i wyjściowy to sprawa rozgrzanego silnika czy słabego krążenia płynu?

ale dzięki za sugestie muszę sprawdzić termostat może się zacina
Szmugler951
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323