Elektryczne szyby

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez .:MarciN:. » 25 maja 2006, 22:34

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 323 BG (hatchback) z 1991. W autko sporo zainwestowałem aby doprowadzić je do stanu w jakim jest obecnie. I teraz mam przed sobą niewielki problem.

Ostatnio zainwestowałem w CarAudio jako że już od dawna chodziło mi to po głowie. Niestety pojawił się pewien problem. Jak wielu właścicieli zapewne wie dobór głośników do 323 BG w miejsca fabryczne jest niesłychanie trudny (płytkie miejsca). Dlatego też zdecydowałem się na montaż głośników na dystansach (Proa Team Simplex 160) – a raczej dostałem telefon z salonu Car Audio – że musze w tym momencie podjąć decyzję – albo chce audio albo możliwość otwierania szyb... (głośniki i maskownice uniemożliwiają ruch korbką). Wybrałem audio i teraz muszę rozwiązać problem nr 2. Znalazłem już kilka ofert z kompletnymi elektrycznymi mechanizmami otwierania szyb z polskich szrotów z rozbiórki kilku Mazd. Tyle że moje pytanie jest następujące – czy da się bezproblemowo zainstalować ten mechanizm w wersji bez szyb elektrycznych? Czy trzeba wymieniać całe boczki? Czy jest z tym jakiś problem – poza oczywistym zniszczeniem mat bitumicznych – tyle że to nie kłopot, ponieważ panowie z Car Hi-Fi zaproponowali ponowne gratisowe oklejenie drzwi matami po instalacji mechanizmu...

Proszę o radę i z góry dziękuję.

pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 22:06
Posty: 387 (0/1)
Skąd: Kraśnik/Rzeszów
Auto: 323 BG '91 1.3 16V

Postprzez ivo » 26 maja 2006, 07:19

.:MarciN:. napisał(a):Czy trzeba wymieniać całe boczki?


Moim zdaniem nie. Będziesz miał jedynie boczek bez korbki.
Inna sprawa to taka, gdzie się zdecydujesz umieścić przyciski sterowania szybami (dla kierowcy podwójne i dla pasażera).
Sam nad tym myślałem i chyba można w uchwycie do zamykania drzwi lub w podłokietniku, zależnie od wersji boczka.
Jeśli możesz to wstaw na forum adresy
.:MarciN:. napisał(a):polskich szrotów z rozbiórki kilku Mazd

wielu to zainteresuje :)
pzdr
PS uzupełnij swój profil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2005, 00:02
Posty: 421 (0/1)
Skąd: Branice - płd. granica RP
Auto: mx-5 2000 1,6
Premacy 2002 2,0

Postprzez 83KAFI83 » 6 sty 2009, 07:24

Witam Temat stary, ale nie chce robić nowego wątku, dlatego podpinam sie pod stary temat mianowicie potrzebuje informacji

1, czym się różni wiązka elektryczna w drzwiach do Elek szyb od 323 F od 89 do 93 a od 323 HB 89 do 93 p.s. czy jak bym miał wiązkę od 323 f np. z sterowaniem na 4 szyby mogę to, jeżeli się da zastosować w HB na 2 szyby, iż ciężko zaleć wiązkę Ele do Hatchback.

2 moje pytanie, bo elektryk poniszczył mi kostkę w słupku żeby przeprowadzić sobie kable od siłownika żeby mieć centralny na pilota z alarmem: / i teraz nie mogę podłączyć oryginalnej wiązki do lewych drzwi czy da się wymienić tą kostkę czy musze teraz wymienić wiązkę od słupka aż pod zegary czy gdzie to idzie dołączam tez foto żeby było widomo, o co chodzi http://img114.imageshack.us/img114/8955 ... 600me3.jpg

Dzięki i pozdrawiam
nastał zwrotny punkt akcji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 06:28
Posty: 256
Skąd: Gliwice
Auto: mazda 626 1,8 16v 93

Postprzez Zbyszek » 6 sty 2009, 11:37

Dodam od siebie, że ja mam wersje z el szybami i na styk wchodzi mi phonocar y-line bez zadnych dystansow i przeróbek. pozdro
Za młody na diesla :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2007, 10:30
Posty: 89
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: 323F BG B6 1,6 16V OHC – sprzedana
teraz Audi Coupe 2.3 :D czarna bestia

Postprzez Blade » 6 sty 2009, 11:45

83KAFI83 napisał(a):teraz nie mogę podłączyć oryginalnej wiązki do lewych drzwi


A nie prościej zrobić nacięcie w obudowie złączki wiązki od drzwi? Ja mam tak samo puszczony kabel audio i się dało ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez czejs » 6 sty 2009, 14:22

może moje pytanie troche odbiega od dyskusji ale.. : jak wygłuszałem drzwi postanowiłem wszystko odkręcić (mechanizm od otwierania el.szyb itp.) wyjełem także szybę , gdy wszystko złożyłem już do 'kupy' wsadziłem szybe na taką jakby półeczke która podnosi szybe i tu jest problem... szyba owszem opuszcza sie ale gdy chcem ją podnieść przekasza sie i nie idzie do góry musze pomagać jej rękoma – czyli trzymać ją w pionie żeby nie przekaszała sie.. co złożłem nie tak :(?
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez Blade » 6 sty 2009, 14:27

czejs napisał(a):co złożłem nie tak

a przykręciłeś tą "półeczkę" do tej płaskiej metalowej szyny, chyba prowadnicy mechanizmu podnoszenia? nie pamiętam czy na 1 śrubę czy 2 ale jak to miałem niedokręcone to też mi się szyba przekrzywiała
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez bone » 6 sty 2009, 14:33

Blade napisał(a):
czejs napisał(a):co złożłem nie tak

a przykręciłeś tą "półeczkę" do tej płaskiej metalowej szyny, chyba prowadnicy mechanizmu podnoszenia? nie pamiętam czy na 1 śrubę czy 2 ale jak to miałem niedokręcone to też mi się szyba przekrzywiała

na 2 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 01:59
Posty: 126
Skąd: Gdynia

Postprzez czejs » 6 sty 2009, 15:21

wydaje mi sie że przykręciłem... ale sprawdze, tak siedze w domu i myśle co mogłem zrobić nie tak to nic mi do głowy nie przychodzi to jest proste jak budowa cepa a jednak taki problem:(( może jakoś w drzwiach krzywo wsadzona szyba czy co. ? teraz -14 na zewnatrz niechce sie grzebać przy aucie bo zamarzne..
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez 83KAFI83 » 6 sty 2009, 16:10

Blade napisał(a):
83KAFI83 napisał(a):teraz nie mogę podłączyć oryginalnej wiązki do lewych drzwi


A nie prościej zrobić nacięcie w obudowie złączki wiązki od drzwi? Ja mam tak samo puszczony kabel audio i się dało ;)


Tak było by prościej i tak pewno zrobię tylko widzisz mam poważny problem, bo mi poniszczył kostkę i nie mogę podłączyć wiązki Elek od szyb i tez nie wiem czy wiązka Elek od 323 F jest taka sama jak 323 HB, bo wszystko wygląda tak samo no i teraz nie wiem, co mam zrobić, bo kostkę mam połamaną :( i od tego pewno poszła mi cała elektryka, bo elektryk zrąbał sprawę :( zresztą foto pokazuje co zrobił elektryk :/
nastał zwrotny punkt akcji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2006, 06:28
Posty: 256
Skąd: Gliwice
Auto: mazda 626 1,8 16v 93

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323