Demontaż konsoli środkowej

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Malmen » 23 cze 2008, 09:22

Witam Panowie :D
Przymierzam się do wymiany konsoli środkowej i tej plastikowej obudowy wokół licznika, no i mam mały problem z ich demontażem... :P
Odkręciłem 2 śrubki pod środkowym nawiewem, 2 śrubki pod popielniczką no i tu koniec... trzyma mi gdzieś lecz nie wiem gdzie, nie chce szarpać na chama żeby niczego nieuszkodzić, mógłby ktoś dokładnie pokolei napisać jak sie ją demontuje i tą osłone od licznika? Trzeba ściągać kierownice? Najlepiej jakby ktoś miał zdjęcia, fotorelację z demontażu.
Dzięki z góry i Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 21:37
Posty: 19
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BG 1.6 16V

Postprzez TALREP » 23 cze 2008, 10:27

No wiec po kolei:

Jeśli chodzi o konsolę to masz jeszcze dwa wkręty po bokach tuż przy szynach foteli i dwa "zatrzaski" przy nogach kierowcy i pasażera. Jak je odkręcisz możesz sciągnąć osłonę "mostu". Pod nią masz dwa wkręty trzymające środkową konsolę. Jeśli dobrze pamiętam, kolejne dwa są chyba pod radiem, ale nie pamietam czy one akurat trzymają konsolę i trzeba je odkręcać.

Z osłoną licznika jest prościej: opuszczasz na maxa kierownicę w dół, pod kolumna masz dwie śróbki, kolejne trzy masz na górze pod osłoną. Wyciągasz lekko tą osłonę, a następnie wypinasz kostki, które są pod przyciskami

Zaznaczam, że pisałem z pamięci, a nie siedząc w aucie ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez Malmen » 23 cze 2008, 12:13

Dzięki Talrep ;)
Z Osłoną licznika już wiem OCB ;)
A co do tej konsoli to jeszcze małe pytanko :P
Bo mi chodzi dokładnie nie o ściąganie całego mostu, tylko hmmm tej przedniej części tam gdzie jest mocowane radio, zapalniczka, i tam gdzie jest sterowanie nawiewami, chodzi mi o tą przednią cześć konsoli co niektórzy sobie malują albo oklejają. To chcąc zdjąć tylko tą przednią część też musze rozkręcać to wszystko co napisałeś?
Sorki za zawracanie głowy ale jeszcze sie nie bawiłem nigdy w takie rzeczy :P
Dzieki za pomoc jeszcze raz i pozdrawiam ;)
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 21:37
Posty: 19
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BG 1.6 16V

Postprzez TALREP » 23 cze 2008, 13:45

Po przeczytaniu twojej wiadomości zastanawiam się ile tam w końcu jest śrubek, ale z tego co pamiętam to obudowę mostu musisz wyjąć (to jest moment) i radio tez bankowo musisz wyciągnąć z kieszeni. jak to zrobisz to wszystko jest na wierzchu i z pewnością sobie poradzisz :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez tekkenfan » 23 cze 2008, 15:35

TARLEP zapomniałeś o śrubie pod popielniczką pasażerów siedzących z tyłu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2005, 14:02
Posty: 2396 (1/19)
Skąd: Gdynia
Auto: Burbo Astina
Insane Y60

Postprzez Malmen » 23 cze 2008, 16:49

Wielkie dzięki Panowie za pomoc :)
Teraz powinno pójść jak po "masełku" :P
Jakbym nie dał rady będę was dalej męczył <lol>
Pozdrawiam :D
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 21:37
Posty: 19
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BG 1.6 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323