Syczenie przy odkręcaniu korka paliwa

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez outofcontrol » 27 maja 2013, 11:01

Witam,

Posiadam mazdę 323f bg. Silnik 1.6 8V 91r.

Mam pytanie, gdy podjeżdżam na stację i odkręcam korek od wlewu paliwa to słychać syk jak bym odkręcał wodę mineralną gazowaną.

Rozumiem że opary i ciśnienie powinno się jakoś wydostawać ale nie chce widocznie. Czy może być to spowodowane tym ze np korek jest nie oryginalny?

Kupiłem mazdę jakoś 3 lata temu i korek jest cały czas ten sam. Nie wymieniałem go nigdy. Nie przypominam sobie żeby takie sykanie pojawiało się wcześniej. W mazdzie wymieniałem zbiornik paliwa (jest nie oryginalny) oraz pompę paliwa i wtryski poniewarz poprzedni właściciel nie używał często benzyny i wszystko się pozapiekało i zasyfiło.

Możecie doradzić czym to może być spowodowane i czy to jest jakiś wielki problem który lepiej rozwiązać?

Dodam że na razie z jazdą na benzynie nie ma z tego tytułu żadnych problemów.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 lip 2010, 21:15
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2019 2.5

Postprzez adriano2747 » 27 maja 2013, 21:48

zardzewiał i zasyfił się odpowietrznik.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2012, 22:14
Posty: 303
Skąd: Kępno, Wielkopolska
Auto: Mazda 323f BG 1.6 16V 93r.
Vectra b 98r. 1.8+lpg sekw. exclusive edition

Postprzez damian » 7 sie 2013, 22:07

przy wymianie zbiornika dobrze podłączyłeś te wąskie przewody w okolicy rury wlewu? ja kiedyś jeden zaślepiłem, bo rurka do której był podłączony była przerdzewiała i też syczało przy odkręcaniu korka i to długo. Oprócz syczenia był jeszcze jeden problem – zasysało mi zbiornik i robił się wklęsły. Zobaczyłem to dopiero po kilku tankowaniach, bo trochę dziwne wydawało mi się, że po zatankowaniu za 100zł wskazówka prawie nic nie szła do góry :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2006, 17:02
Posty: 1223
Skąd: Lublin k. Wilczopola
Auto: 323F BG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323