Wymiana spryskiwacza tylnej szyby

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez karaś » 19 lip 2004, 14:05

Hawk,
moze ktos wie, jaki moge zastosowac silniczek do spryskiwacza tylnej szyby (niestety oryginalny byl caly przerdzewialy – nie wiem czy poprzedni wlasciciel madzi lal wode na zewnatrz zbiorniczka zamiast do srodka :| ...), chodzi mi jakis alterantywny albo moze oryginalny od madzi 323 BG hatchback i ewentualny koszt.
No i druga sprawa, dotyczy sie tylnej wycieraczki. Caly czas stoi w pozycji pionowej, z tego co mi sie wydaje to powinna byc w pozycji poziomej, mam racje ?? Przy probie uruchomienia tylnej wycieraczki, jest caly czas cisza. Sprawdzilem na koncach przewodow napiecie do silnika wycieraczki dochodzi. Co moze byc, silnik wycieraczki ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 15:15
Posty: 472 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz

Postprzez Globy » 19 lip 2004, 20:25

Poszukaj w dziale Warsztat tematu sprzed kliku dni o silniczku spryskiwacza.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Yard » 19 lip 2004, 22:11

OD MALUCHA !!!! Idealny. Wstawiłem u siebie i działa lepiej niż oryginał. Co polskie, to polskie :–)
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez karaś » 20 lip 2004, 14:08

dzieki bardzo, jak zdaze dzisiaj do motoryzacyjnego to zakupie taki. Jeszcze raz dzieki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 15:15
Posty: 472 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz

Postprzez MarcinS » 20 lip 2004, 14:32

Yard napisał(a):OD MALUCHA !!!! Idealny. Wstawiłem u siebie i działa lepiej niż oryginał. Co polskie, to polskie :–)


silniczek do tylnego spryskiwacza? pasował bez problemów? mój też padł to może bym go wymienił :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2003, 00:04
Posty: 144
Skąd: Skarland
Auto: 323F BJ 1,8 16V '99

Postprzez karaś » 20 lip 2004, 14:33

A jak w tym temacie, jakies sugestie ??
No i druga sprawa, dotyczy sie tylnej wycieraczki. Caly czas stoi w pozycji pionowej, z tego co mi sie wydaje to powinna byc w pozycji poziomej, mam racje Przy probie uruchomienia tylnej wycieraczki, jest caly czas cisza. Sprawdzilem na koncach przewodow napiecie do silnika wycieraczki dochodzi. Co moze byc, silnik wycieraczki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 15:15
Posty: 472 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz

Postprzez MarcinS » 20 lip 2004, 14:36

karaś napisał(a):A jak w tym temacie, jakies sugestie ??
No i druga sprawa, dotyczy sie tylnej wycieraczki. Caly czas stoi w pozycji pionowej, z tego co mi sie wydaje to powinna byc w pozycji poziomej, mam racje Przy probie uruchomienia tylnej wycieraczki, jest caly czas cisza. Sprawdzilem na koncach przewodow napiecie do silnika wycieraczki dochodzi. Co moze byc, silnik wycieraczki


podłącz na krótko i zobaczysz czy silniczek działa, chyba najprostsza metoda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2003, 00:04
Posty: 144
Skąd: Skarland
Auto: 323F BJ 1,8 16V '99

Postprzez Yard » 20 lip 2004, 15:02

MarcinS napisał(a):
Yard napisał(a):OD MALUCHA !!!! Idealny. Wstawiłem u siebie i działa lepiej niż oryginał. Co polskie, to polskie :–)


silniczek do tylnego spryskiwacza? pasował bez problemów? mój też padł to może bym go wymienił :D


Wymieniasz cały zbiorniczek. Od malucha jest typu "worek" czyli wszedzie wejdzie.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Franek » 20 lip 2004, 18:48

Hm.... dobre ;–) Juz lece kupic i montowac do przednich szyb w mojej BF
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2003, 21:11
Posty: 45
Auto: Mazda 6

Postprzez karaś » 21 lip 2004, 08:00

A jak w tym temacie, jakies sugestie
Cytat:
No i druga sprawa, dotyczy sie tylnej wycieraczki. Caly czas stoi w pozycji pionowej, z tego co mi sie wydaje to powinna byc w pozycji poziomej, mam racje Przy probie uruchomienia tylnej wycieraczki, jest caly czas cisza. Sprawdzilem na koncach przewodow napiecie do silnika wycieraczki dochodzi. Co moze byc, silnik wycieraczki



podłącz na krótko i zobaczysz czy silniczek działa, chyba najprostsza metoda


no i jak sie okazalo podlaczenie na krotko nie przynioslo rezultatu, znaczy sie prawdopodobnie silnik wycieraczki jest "martwy". Orientujecie sie moze jaki jest koszt nowego i uzywanego ?? No chyba, ze ktos na forum orientuje sie co moglo pasc i czy istnieje mozliwosc ewentualnej naprawy ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 15:15
Posty: 472 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz

Postprzez MarcinS » 24 lip 2004, 14:01

wymontuj i rozkręć, może coś wypatrzysz, może przyrdzewiał albo gdzieś nie ma styku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2003, 00:04
Posty: 144
Skąd: Skarland
Auto: 323F BJ 1,8 16V '99

Postprzez Waluś » 24 lip 2004, 17:38

Moja pompka była całkowicie skorodowana, rozebrałem, wyczyściłem, troszkę farbki na zewnątrz, drobny papier ścierny wewnątrz i działa jak nowy, a był zapieczony całkowicie. Proponuje najpierw małą reanimację, a nie odrazu kupno. Mi reanimacja zajeła godzinke :)
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Bartek » 26 lip 2004, 00:51

karaś napisał(a):
no i jak sie okazalo podlaczenie na krotko nie przynioslo rezultatu, znaczy sie prawdopodobnie silnik wycieraczki jest "martwy". Orientujecie sie moze jaki jest koszt nowego i uzywanego ?? No chyba, ze ktos na forum orientuje sie co moglo pasc i czy istnieje mozliwosc ewentualnej naprawy ??


Cześć!

Silniczek tylniej wycieraczki 323 BG w idealnym stanie (jak nówka!) mam akurat do sprzedania... ;)

Bartek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 21:13
Posty: 91
Skąd: stamtąd ;-)
Auto: tymczasowo Civic

Postprzez karaś » 26 lip 2004, 10:41

Moja pompka była całkowicie skorodowana, rozebrałem, wyczyściłem, troszkę farbki na zewnątrz, drobny papier ścierny wewnątrz i działa jak nowy, a był zapieczony całkowicie. Proponuje najpierw małą reanimację, a nie odrazu kupno.

Walus, jesli chodzi o pompke spryskiwacza, to mojej nie da sie juz reanimowac, jest cala przerdzewiala.

Silniczek tylniej wycieraczki 323 BG w idealnym stanie (jak nówka!) mam akurat do sprzedania...

oki Bartek ile bys sobie ewentualnie zyczyl za ten silniczek, jesli nie uda mi sie mojego naprawic ?? Daj znac na forum albo na email: marcin@spg.pl

Pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 15:15
Posty: 472 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323