Ogrzewanie tylnej szyby

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Beny » 30 lis 2009, 21:14

arkadiuszek1 napisał(a):trzeba całą deske demontować żeby go wyjąć

szybciej ściągniesz deske niż wyciągniesz przełącznik (sprawdzone <glupek2> ) on ma takie dwa cholerne zaczepy które cięzko odbezpieczyć żeby go wyjąć.
Poszukaj na forum jest fotorelacjqa ze ściągania deski ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez gadula » 30 lis 2009, 22:36

Udalo ci sie uporać żeby był własciwy pobór pradu??




gadula napisał(a):Okazało się, że zaśniedziało mocowanie konektora do szyby. Sęk w tym, że oryginalnie jest ono jakoś klejone, ale 100W lutownica dużo topnika i jakoś się udało

:)
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 23:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez wladyslaw666 » 6 gru 2009, 09:17

Witam
U mnie podgrzewanie działa tylko słabo bo podgrzewa gdzieś tylko 2,5 pasków.
Nie znam się na tym kompletnie i nie chce nic przy tym kombinować. Chciałem zapytać czy da się gdzieś wymienić to ogrzewanie i ile by taki zabieg kosztował orientuje się ktoś ?
wladyslaw666
 

Postprzez Syprinter » 27 gru 2011, 12:18

Witam, ja również mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby, bo kontrolka czasem przerywa. Zazwyczaj słabo świeci, czasem zaczyna świecić mocno a czasem w ogóle gaśnie. Zauważyłem że po włączeniu ogrzewania kontrolka coraz bardziej przygasa aż w ogóle gaśnie. Ogrzewanie szyby praktycznie nie działa bo po włączeniu szyba w ogóle nie odmarza. Rozebrałem deskę rozdzielczą, i dobrałem się do przycisku ale na moje oko przycisk jest ok bo nie był zaśniedziały ani nic. Na wszelki wypadek przeczyściłem papierem ściernym tą blaszkę w przełączniku co styka ale dalej nie łączy jak trzeba. Rozebrałem też plastiki od klapy bagażnika i przeczyściłem styki do pasków tylnej szyby ale dalej jest to samo. Macie może jakieś pomysły gdzie jeszcze mogę szukać ?
Jestem w trakcie doprowadzania do ładu mojej madzi.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 gru 2011, 12:55
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323f BA 1.5 KAT 1996

Postprzez matt912 » 5 lis 2014, 18:46

Mógłby ktoś podać oznaczenie albo zrobić zdjęcie tego przekaźnika? Sprawdziłem przewody, tylną szybę i wszystko wydaje sie być ok. Jedyna możliwość to przekaźnik, którego nie mogę zlokalizować
matt912
 

Postprzez perversja » 26 lis 2015, 15:49

Ja mam taki problem – nie grzeje mi kilka środkowych pasków na tylnej szybie. Akurat w takim miejscu, że w lusterku nie widzę nic. Próbował ktoś naprawić to klejem elektroprzewodzącym? mam taki – http://www.technicqll.pl/index.php/pl/p ... dz%C4%85cy , tylko nie wiem czy jest sens kleić, czy to w ogóle działa? Mam szybę na wymianę, nie mam tylko czasu na demontaż i wymianę, bo zapasowe auto stoi 100km ode mnie, a chciałabym to chociaż jakoś doraźnie zrobić, bo ogrzewanie jest teraz chyba rzeczą niezbędną ;) jeżeli ma ktoś doświadczenie z takimi klejami to byłabym wdzięczna za informację, czy cokolwiek to daje, tym bardziej że nie grzeje jakieś 4-5 pasków, więc bawienia się sporo, a wizualnie nie jestem w stanie dostrzec, gdzie jest dokładnie jakaś przerwa – wszystko wygląda że jest ok, a grzać nie grzeje...
Avatar użytkownika
 
Od: 18 cze 2015, 23:18
Posty: 35 (0/2)
Skąd: Dłużyna
Auto: Mazda 323 BG 1,3 1990r.

Postprzez karlo8 » 21 sty 2017, 21:25

witajcie
mam pilny ciężki problem
w maździe 323 ciągle pada akumulator
zmierzyłem pobór mocy w spoczynku i nie bierze nic
aku pada jeśli chwile pojeździ się na włączonym ogrzewaniu tylnej szyby
nawet testowałem prąd ładowania i przy włączonych światłach i wentylatorze oraz radiu było 14,4 v
gdy dorzuciłem ogrzewanie szyby spadło ładowanie do 13,6v

jeśli włączę tylko ogrzewanie bez świateł i innych gadżetów ładowanie jest ponad 14v

gdzie tkwi problem
dziś wracaliśmy ze wsi 100 km i wszystko powłączane poza tylną szyba i wszystko było cały czas ok


a moze znacie jakiegos speca w okolicy lodzi – górna
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2011, 22:48
Posty: 323
Skąd: Łódź; Widzew Wschód ; Sacharowa
Auto: Mazda 6 GG
2.0 benzyna
147KM
po lifcie 2006r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323