Problem z zaciskiem na tyle (323F BG 1,8 GT)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kovaliov » 14 cze 2010, 13:59

Ostatnio najprawdoopdobniej zatarł mi się tłoczek na prawym zacisku z łyłu . Wygląda to tak, że jak zaciągne reczny i potem zawolnie, tłoczek pozostaje u góry i tacza jest zablokowana. Zeby ją odblokować trzeba tłoczek z powrotem wbić motkiem :|
Ma ktoś może pomysł czy da się coś z tym zrobić?
I jeszcze chciałem wiedzieć czy jakis inne modele Mazdy miały ten sam typ zacisków co moja? Bo niestety narazie nic nie moge znaleść w urzywkach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2008, 21:45
Posty: 46
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 323F BG 1,8 DOHC

Postprzez markmas » 14 cze 2010, 18:39

Nie szukaj w zaciskach tylko w zestawach naprawczych. Dokładnie chodzi o nowe "ogumienie" chroniące przed wodą i innym syfem powodującym właśnie takie efekty jak u Ciebie. Na dobrą sprawę może wystarczy rozebrać zacisk, porządnie oczyścić i nasmarować?
Poszukaj jakiegoś postu Walusia (dział 626) – ma on w sygnaturce różne fotorelacje – trochę inny samochód ale budowa zacisku bardzo zbliżona i myślę, że bez problemu sobie poradzisz :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323