Problem z oswietleniem, dlugimi swiatlami itp

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Beneksz » 19 cze 2010, 17:11

Witam.
Mam taki problem a mianowicie po kupnie mojej madzi chcialem zmienic radio po wlascicielu bo stare bylo z ruskich mowil ze za 30 zl :) gdy podlaczylem radio po jakims czasie zauwazylem ze jak wlaczam dlugie to wszystkie swiatla gasna, tak samo zgasla mi deska rozdzielcza i nie widze w nocy ile jade jakie obroty mam itp. Kolejna sprawa nie swieca mi z tylu swiatla pozycyjne, tez po zabawie z tym radiem. Kierunkowskazy swieca stop swieci wsteczny swieci ogolnie wszystko swieci oprocz tych wlasnie dlugich, pozycyjnych i deski rozdzielczej. Mam mazde 323f 1.8GT, jesli ktos ma pomysl jak to naprawic prosze o jakies info. Powiem jeszcze ze jest tam pare kabli ktore nie wiem do czego wogole sa mysle ze instalacja poprzednia byla zla i cos odpialem bo byla zwykla kostka tam taka stara jeszcze gdzie sie kable wkrecalo i moze jak ja rozbieralem przerwalem jakis obwod ?
Początkujący
 
Od: 5 cze 2010, 11:44
Posty: 12
Skąd: Leżajsk
Auto: Mazda 323f bg

Postprzez markmas » 19 cze 2010, 20:00

No jak było nakombinowane to jak sobie to wyobrażasz, że ktoś Ci on-line pomoże?
Napisz jakie przewody Ci zostały, a jakie i gdzie konkretnie podpiąłeś. Bez tego to nawet moja szklana kula się gubi... Może jakaś fotka? Zrób cokolwiek, co będzie rokowało na dalszą pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam
Obrazek
Która następna? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Postprzez lukaszbroda » 19 cze 2010, 20:09

pierwsze co to sprawdz bezpieczniki,bo nic o tym nie wspomniałeś że sprawdziłeś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 17:52
Posty: 156
Skąd: krotoszyn-wlkp
Auto: była mazda 323 bg 1.3 16v
jest SCENIC I ph II

Postprzez Beneksz » 20 cze 2010, 16:24

Bezpieczniki ok sprawdzalem jutro zarzuce jakies zdjecia

Obrazek

Tak to mniej wiecej wyglada czy ktos teraz cos wywnioskuje z tego ? :)
Początkujący
 
Od: 5 cze 2010, 11:44
Posty: 12
Skąd: Leżajsk
Auto: Mazda 323f bg

Postprzez markmas » 20 cze 2010, 17:41

Beneksz napisał(a):Tak to mniej wiecej wyglada czy ktos teraz cos wywnioskuje z tego ? :)


Owszem – że masz namieszane :P

Ale do rzeczy.

Pierwsza kostka
żółty – podawanie +12V ze stacyjki
czerwony – stałe +12V – memory
niebieski – antena
czarny – GND
pomarańczowy – podświetlenie radia

Druga kostka i pozostałe przewody:
Masz tu coś namieszane na tyle, że nie umiem Ci pomóc. Wszystkie przewody do głośników są w prążki i wychodzą z jednej wiązki. U Ciebie widzę, że zaplątał się przewód zielony z żóltym paskiem + jeszcze jakieś z innej (trzeciej) wiązki. Jeśli nikt Ci nie podpowie co dalej z tym fantem zrobić to niestety miernik w dłoń, trochę czasu i trzeba będzie to wszystko posprawdzać.

Pozdrawiam
Obrazek
Która następna? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Postprzez Beneksz » 20 cze 2010, 17:51

Dzieki za jakies info dodaje jeszcze 2 zdjecia gdzie widze znow jakies inne kable ktorych nie widze na tym co dodalem.

Obrazek

Obrazek
Początkujący
 
Od: 5 cze 2010, 11:44
Posty: 12
Skąd: Leżajsk
Auto: Mazda 323f bg

Postprzez markmas » 21 cze 2010, 00:39

Przykro mi ale bez elektryka to się chyba nie będzie :/ Jakieś dziwne przewody wystają Ci z miejsca w którym takowe nie powinny występować...
Jedyna moja rada. pozdejmuj te kostki i tą napacianą izolację – może biorąc pod uwagę wcześniejszy mój post (rozpiska przewodów do radia) ustalisz gdzie i co zostało poprzecinane. Pewnie nie obejdzie się bez zdejmowania środkowej konsoli...
Powodzenia
Obrazek
Która następna? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2008, 23:48
Posty: 567
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BG 1.6 16V
&
626 GV 2.2i 12V

Postprzez YaRQ » 21 cze 2010, 02:22

Witam, mym zdaniem
W momencie jak włączasz światła na przewodzie zwanym 'illumination' pojawia się napięcie i wywala bezpieczniki od podświetlenia, świateł pozycyjnych lub inne. Jeśli radio obsługuje zmniejszenie podświetlenia gdy są włączone światła podłącz dobrze ww. przewód, lub gdy nie ma takiej opcji – puść go po prostu luźno – zabezpiecz.
pozdr.
/ Jaro, pozdr.
Kupię osłone silnika (skrzyni) od lewej strony (l. koła)! i prawy przedni chlapacz do Xed6!
323 BestGeneration[*]

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2008, 14:40
Posty: 366
Skąd: PL -> SBI
Auto: JMZ 323 BGT
JMZ X6 V6

Postprzez jamay » 23 cze 2010, 07:44

heh sluchaj mialem podoban sytuacje, moze podlaczasz minus i antene ? dochodzi do zwarcia i tyle, odepni minus zostaw tylko antene i wiadomo zasilanie czerwony powinno byc okej :–)
Początkujący
 
Od: 2 cze 2010, 12:08
Posty: 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323