Brak podświetlenia przycisków w radiu 2DIN

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez maztom » 11 lut 2010, 20:03

Witam,
W mojej M323 w radiu 2din nie świeci się podświetlenie przycisków po włączeniu świateł. Proszę o informację czy w Waszych radiach jest identyczna sytuacja. Dodatkowo czy w Mazdach tych były montowane kiedykolwiek radioodtwarzacze z czerwonym podświetleniem wyświetlacza ? Czy wszystkie mazdy 323 są w tonacji zielonej ?

Dzięki za info
Ostatnio edytowano 12 lut 2010, 09:18 przez maztom, łącznie edytowano 2 razy
maztom
 

Postprzez CezaR83 » 11 lut 2010, 22:15

Witaj na forum MazdaSpeed na początek| FAQ i Regulamin
Praktyczny poradnik dla nowych Forumowiczów i nie tylko.
Zapoznaj sie zwłaszcza z punktem #2 – jak pisać poprawnie na forum...
w przeciwnym razie twój post nie przeżyje dłużej niż 24h (popraw temat na bardziej czytelny, opisz krótko problem)
Pozdr
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2116 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez smagur » 12 lut 2010, 10:48

Coś masz źle podłączone... poruszaj regulacją podświetlenia zegarów... czy nie ma żadnej reakcji. Podłączałem radio sam i za pierwszym rzutem podłączyłem tak że jak rozjaśniałem zegary to ciemniało mi radio aż do zgaśnięcia... kwestia przełączenia odpowiednich przewodów w odpowiednie miejsce :) Metoda prób i błędów i do dzieła
A tak przy okazji możesz zrobić fotkę gdzie masz podłączone przewody od sterowania radiem przy kierownicy, a najlepiej jakbyś zmierzył jakie masz wartości rezystancji na przewodach od tego sterowania...
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez tomxl » 12 lut 2010, 11:55

maztom napisał(a): Dodatkowo czy w Mazdach tych były montowane kiedykolwiek radioodtwarzacze z czerwonym podświetleniem wyświetlacza ?


Ja mam w Demio czerwone podswietlenie zegarów i radia , o ile sie nie myle to byly tez takie wersje 323 BJ
Pozdros. Tom
Było DEMIO Sportive 1,5 02r Teraz jest 626 kombi 2,0 ditd 00r
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2009, 22:01
Posty: 199
Skąd: 3miasto
Auto: V70 D5

Postprzez maztom » 12 lut 2010, 14:16

Wydaje mi się, że podłączenie jest dobre. Na pin 22 podpięta jest regulacja podświetlenia, która jest poprawnie zidentyfikowana. Nie sądzę, aby podświetlenie było sterowane jeszcze jakimś innym przewodem. Po przekręceniu kluczyka i włączeniu świateł wyświetlacz gaśnie. Podobno jest to prawidłowe działanie. Zwiększenie intensywności świecenia deski nie powoduje jednak stopniowego podświetlanie wyświetlacza. Przyciski cały czas się nie świecą. Przegrzebałem forum i znalazłem różne informacje. Jedna z nich mówi o tym, że podobno gdzieś w opcjach można to włączyć. Druga mówiła znowu o tym, że na pin 22 należy ograniczyć napięcie do ~5V.
maztom
 

Postprzez smagur » 12 lut 2010, 15:14

maztom napisał(a):Zwiększenie intensywności świecenia deski nie powoduje jednak stopniowego podświetlanie wyświetlacza. Przyciski cały czas się nie świecą.

No to coś jest nie tak... u mnie podczas regulacji intensywności podświetlenia zegarów równocześnie reguluje się intensywność radia. Podświetlenie radia zaświeca się w momencie włączenia świateł od postojowych włącznie. Natomiast jak zgaszę światła, a mam włączony zapłon świeci się tylko wyświetlacz w radiu, bez przycisków. Obstaje cały czas że coś jest nie tak z pinami u Ciebie...
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez maztom » 12 lut 2010, 16:16

To ja już zgłupiałem. Przewód od regulacji podświetlenia wydaje mi się, że wskazuje prawidłowe napięcia i jest poprawnie zidentyfikowany. Regulując intensywność zmienia się wartość napięcia na nim. Kolejna rzecz to to, że jeżeli byłby zupełnie źle podłączony, to zapalenie świateł nie powodowałoby wygaszenie podświetlenia wyświetlacza. Tak mi się przynajmniej wydaje. Być może z radiem jest coś nie tak. Jest to jakiś allegrowy zakup.

Czy posiadasz w radiu takie złącze jak poniżej ?
Obrazek
maztom
 

Postprzez Borys » 12 lut 2010, 17:53

Przygasanie po włączeniu świateł ma zastosowanie w wersjach z radiem 1DIN, nad którym jest wyświetlacz zegarka/komputera. Po podaniu zapłonu zegarek świeci się jasno, po włączeniu świateł trochę przygasa. Ta wtyczka po prawej wygląda identycznie jak ta do zegarka/komputera w wersji z 1DIN. Może w niej poszukaj przyczyny.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez Jacekm_ » 13 lut 2010, 09:49

A to jest ori radio? Jak tak, to pewnie z wersji po lifcie- wtedy wprowadzili pomarańczowe podświetlenie. Z tego powodu mogło się też coś zmienić w instalacji. Jeśli nie dojdziesz do tego, gdzie jest problem, pozostaje Ci połączenie tego 22 do kabla napięciowego, będziesz miał wtedy podświetlenie radia cały czas – zawsze to lepsze niż całkowity jego brak. Tak się robi w radiach nieoryginalnych bardzo często, na a tutaj problem pewnie leży w zmienionej instalacji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323