Błędy SRS poduszek powietrznych: 47, 48

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez res159 » 10 lis 2013, 23:21

w sobotę będę miał chwilę czasu to spróbuję rozebrać licznik i zrobić tak jak radzisz :)
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2012, 16:23
Posty: 45
Auto: Mazda 323 f BJ 2001r. DiTD 101km

Postprzez m.malina » 20 lip 2014, 00:50

Sluchajcie wszyscy kytórzy cieli czarny kabelek. Jeśli masz go uciętego to możesz być pewny że poduszka pasażera nigdy nie wystrzeli w przypadku kolizji z przodu. Zwróccie uwagę że lewa pomarańczowa lampka jest od poduszki pasażera (a nie od maty jak niektórzy piszą proszę spojrzec w instrukcje obsługi mazdy)i po przecięciu kabelka wogóle ta kontrolka się już nie zapala. Poduszka pasażera i mata jest całkowicie zdeaktywowana. Jedyny plus cięcia czarnego kabelka to to że działa poduszka kierowcy , bo jak mata nie działa a czarny kabelek jest nie ruszany to wywala bląd 45,47,48 i wtedy wszystkie poduszki są zdeaktywowane. Jedyne wyjście to kupno sprawnej maty lub emulatora maty. Wtedy będzie pewność że zadziała , lepiej wydać 100zł na emulator niż mieć osobe na sumieniu. Taka metoda wogóle nie powinna być pisana na forum gdyż tutaj chodzi o b.ważne bezpieczeństwo , chyba że autor cięcia kabelka ma dowód w postaci np. Filmu że po cięciu kabelka wystrzela poducha pasażera , a jak narazie to widzę że wszyscy pochwalają ten sposób bo ważniejsze dla nich jest że na zegarach nie mryga mu błąd poduchy , nie interesując się konsekwencjami tego i zdrowiem pasażera w razie wypadku.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2013, 08:13
Posty: 47 (1/1)
Auto: Premacy 2.0 DITD RF2A 2000r.

Postprzez konradus99 » 12 kwi 2015, 00:10

Z góry przepraszam za wykopalisko, ale nawiązując do postu powyżej: czy nie jest przypadkiem tak, że ta kontrolka należy do systemu PODS (Passenger Occupation Detection System) i np. świecąc stale sygnalizuje wyłączenie poduszki pasażera w przypadku wykrycia obecności oryginalnego fotelika dziecięcego Mazdy ? A po operacji z cięciem kabelka jak pisano w dziale 626 funkcja wykrywania pasażera (mata) i fotelika (moduł radiowy) zostają odłączone od systemu poduszek, więc sama kontrolka nie jest już używana ? Stoję przed wyborem pomiędzy cięciem kabla i emulatorem za ok. 100zł, zrozumiałe jest, że wolałbym zachować tą stówę dla siebie, ale na pewno nie kosztem czyjegoś zdrowia, stąd pytanie. Czytałem troszkę forum i jest to pierwsza tego typu wypowiedź, ktoś w dziale 626 pisał nawet, że zaliczył kolizję z przeciętym czarnym przewodem i wszystkie poduchy wypaliły <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2012, 13:24
Posty: 43
Skąd: TST/TKI
Auto: Była:
Mazda 323F BJ 2001' 1.6 16V ZM
Jest:
Lexus IS 200
Toyota Starlet EP81 1.3 16V DOHC

Postprzez res159 » 9 maja 2015, 16:19

Odkopię błąd 46 który poruszyłem wcześniej, ponieważ kilka osób do mnie napisało już na maila z zapytaniem jak go rozwiązałem. Dlatego też postanowiłem podzielić się na tym forum, aby każdy bez czekania na moją odp mógł sobie z tym poradzić. Błąd 46 dotyczy spalonej żaróweczki od poduszki pasażera, u mnie akurat było to wynikiem całkowitego wypięcia tej żarówki z gniazda do innego gniazda – kontrolki poziomu płynu do szyb (która i tak u mnie nie działa), po ponownej zamianie problem zniknął, wystarczyło wyjąć licznik i sprawdzić. Jeśli to nie pomoże- sprawdziłbym też bezpieczniki, ale raczej powinno poskutkować u kolegów co do mnie pisali pomogło nawet w mazdzie MPV.

Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2012, 16:23
Posty: 45
Auto: Mazda 323 f BJ 2001r. DiTD 101km

Postprzez rafal700 » 1 kwi 2016, 09:59

Witam
Od jakiegoś czasu zaświeci mi się ikonka czerwonej poduszki nie wiem czy kod jest 35 czy 45 bo zanim zauważę początek kodu to minie parę sekund. Zauważyłem, że ten kod się pojawi tylko wtedy gdy siedzi obok mnie pasażer i ktoś z tyłu np. wysiada, wsiada. Jak jadę sam z pasażerem to tego błędu nie ma. Może to ma związek z tym, że pasażer z tyłu trzyma się za fotel, coś poruszy itp. Wtyczki wszystkie zostały wyczyszczone i dalej to samo.
Czy jak ten błąd zaświeci i potem znika czerwona ikona to poduszki są aktywne? Czy tylko są wyłączone jak ikona świeci ciągle?
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2010, 17:39
Posty: 268 (0/1)
Auto: Mazda 323f bj 2001r
1.6 98KM

Postprzez sebazmc » 9 kwi 2016, 18:26

Pyton162 napisał(a):Proponuje dac do fotorelacji :
a wiec wklejam tutaj jak sobie poradzic z bledem 47,48 czyli czujnik maty w fotelu pasazera czego efektem jest migajaca kontorlka srs .
Główne wtyczki od SRS znajduja sie kolo pedału gazu za plastikowa oslona , zdejmujemy oslony i mam taki oto widok
Obrazek
następnie odłączamy aku i czekamy pare minut lub wciskamy pedał hamulca zeby przyspieszyć proces kasowania wszelkiej elektryki w aucie :)
potem odłączamy pierwsza od prawej strony wtyczkę
Obrazek
i znajdujemy czarny kabel , pierwszy jest zielony , potem bialy a potem czarny patrząc od prawej strony wtyczki , bierzemy cążki i tniemy czarny kabel , izolujemy go i na końcu odłączamy białą wtyczkę pod fotelem pasażera ta co jest przy podłodze . Na koniec podłączamy aku i po problemie 48

Witam! Jest ktoś w stanie odświeżyć fotki? :)
sebazmc
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323