Podświetlanie przycisków/przełączników/ kontrolek konsoli

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez st1545 » 13 lut 2009, 13:56

Jacekm_ napisał(a):Borysss ja zdjąłem panel centralny ten co jest dookoła radia [...] zdjąłem też radio

Jacekm_, mógłbyś opisać jak to zrobiłeś? Szukałem informacji na forum i najciekawsze co znalazłem to opinia Jaksy na temat panelu nawiewów. Przymierzam się do wymiany radia na "fabryczne" (jestem na etapie odkodowywania) i już się na zapas boję (–;
pozdrawiam, tomek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 16:02
Posty: 79
Skąd: Warszawa - Wesoła
Auto: 323f BJ ZM A/T

Postprzez Jacekm_ » 13 lut 2009, 14:34

Hehe, Jaksa pewnie pomylił z innym modelem, bo w BJ to jest wyjątkowo proste. Konsola środkowa jest na wcisk ;P . Najprościej pochyl kratki nawiewu tak, żeby powietrze było skierowane do dołu na max. i robią Ci się takie szczeliny pod nawiewami, gdzie zahaczasz palcami i ciągniesz do siebie. Wyskoczy sama, tylko rób to na tyle z wyczuciem, żeby nie pociągnąć za daleko, bo krótkie są przewody od awaryjnych i od sterowanie nawiewem – żeby ich nie uszkodzić. Ogólnie ta konsolę to można zdjąć i założyć czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu, sam to zobaczysz, jak już zdejmiesz ;) .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 17:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez GroMo » 13 lut 2009, 20:59

Mnie też czeka demontaż środkowej konsoli w celu wymiany żarówek na biały kolor :D może pomyśle nad innym. Na razie mam zmieniony tylko kolor zegarów i zegarka na biały. Poczekam z tym wszystkim na cieplejsze dni.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2008, 16:48
Posty: 145 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: TrzyDwaTrzy eF BeJot

Postprzez Borys » 13 lut 2009, 22:34

GroMo, a wrzuć zdjęcie i pokaż...szczególnie ten zegarek, bo z liczników przy wymianie wywaliłem te żarówki z zielonymi kapturkami i dałem zwykłe białe, ale tarcze muszą mieć jakąś farbke bo nie świeca na biało.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez GroMo » 13 lut 2009, 23:34

Borysss Na wszystko są sposoby. Tarcze maja zielona farbkę którą trzeba zmyć ja używałem do tego ACETON, który bez problemu zmył farbkę. Trzeba jedynie uważać przy myciu tarcz. Skorzystałem z wacików do uszu i zmyłem tarcze od temp. poziomu paliwa i obrotomierz. Z prędkościomierza zdjąłem wskazówkę i normalnie umyłem. Zastosowałem zwykłe diody T10 i T5.

Zegary widać, że światło nie dochodzi wszędzie. Będę próbował to poprawić
Obrazek

I Zegar
Obrazek

PS. Fotki robione telefonem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2008, 16:48
Posty: 145 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: TrzyDwaTrzy eF BeJot

Postprzez NBR » 14 lut 2009, 12:06

świetnie to wyszło, bardzo mi się podoba... też chciałem to zrobić ale zastanawiałem się czy jak zdejmę wskazówki i z powrotem je założę to będzie wszystko działać :| Ty zdejmowałeś tylko z prędkościomierza – dlaczego tylko z niego? Rozumiem że odkręcałeś przednią część gdzie są nadrukowane kilometry?

Mam jeszcze parę dodatkowych pytań :)
– czy działa pokrętło ściemniania licznika z tymi diodami?
– jak jazda w nocy nie oślepia/przeszkadza ten kolor?
– co do zegarka i temperatury to wystarczy zmienić tylko żarówkę?
– czy nie udało się zmienić koloru wyświetlacza przejechanych kilometrów?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Borys » 14 lut 2009, 14:12

ładnie, podoba mi się białe podświetlenie jak jest w mitsubishi, ale mam już zielony wyświetlacz radia, zielone podświetlenie nóg...chyba zostane przy kolorze nadziei ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez wertopser » 14 lut 2009, 17:24

mi sie tez osobiscie bardoz podoba :) moze u siebie tez takei cos zrobie ale to na wakacjach i nei na bialy a na neibieski kolor :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2008, 18:41
Posty: 133
Skąd: okolice Zamościa
Auto: Mazda 323F BJ 1.8 16v

Postprzez GroMo » 14 lut 2009, 17:35

NBR
NBR napisał(a):Mam jeszcze parę dodatkowych pytań usmiech
– czy działa pokrętło ściemniania licznika z tymi diodami?
– jak jazda w nocy nie oślepia/przeszkadza ten kolor?
– co do zegarka i temperatury to wystarczy zmienić tylko żarówkę?
– czy nie udało się zmienić koloru wyświetlacza przejechanych kilometrów?


To tak. Zdjąłem wskazówkę od prędkościomierza i po włożeniu miałem problem bo mi źle wskazywało i musiałem zmienić ustawienie wskazówki o kilkanaście stopni a na koniec sprawdziłem z GPS'em czy wszystko gra. Nie chciałem ryzykować ze wskazówka od obrotów. Temp. i poziom paliwa można łatwo wymyć bo wystarczy odkręcić chyba z 6 śrubek z tylu i zdjąć tarcze razem z silniczkami i dobrze wymyć

– Tak, działa pokrętło od ściemniacza
– w ogóle mi nie przeszkadza i nie oślepia bo nie świeci aż tak mocno.
– w zegarku wystarczy zmienić żarówkę na diodową dowolnego koloru. Przy temp. musisz zmyć ta farbke z pod spodu
– dwie główne żarówki t10 odpowiadają za podświetlenie kilometrów.

Osobiście nie jestem do końca zadowolony ponieważ nie świeci równomiernie w kilku punktach.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2008, 16:48
Posty: 145 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: TrzyDwaTrzy eF BeJot

Postprzez didusiek » 14 lut 2009, 21:48

Jacekm_ napisał(a):U mnie co do szyb to świeci się tylko na drzwiach kierowcy napis AUTO, reszta się nie świeci.

U mnie tak jak wyżej AUTO jest podświetlany reszta nie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 21:27
Posty: 321 (0/2)
Skąd: Opolskie (Głogówek)
Auto: 323f bj 1.6 16v DOHC Sportive

Postprzez soul » 14 lut 2009, 23:02

u mnie po zastosowaniu przerabianych diod SMD (hyper power)
efekt wyglada tak: co prawda to BA a nie BJ ale liczniki w BA po lifcie a w BJ sa bardzo podobne budową i wogoel :P

Obrazek

GroMo napisał(a):Osobiście nie jestem do końca zadowolony ponieważ nie świeci równomiernie w kilku punktach.


zapraszam do mojego wątku :P
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 70#1051370
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2007, 10:07
Posty: 593
Skąd: Lublin
Auto: było 323F Z5, 323F KF, Honda Accord Coupe, Audi A4 B6 1.8T Sedan, Audi A4 B6 1.8T Avant, Audi A4 B6 2.4 V6

Postprzez NBR » 15 lut 2009, 00:47

GroMo napisał(a):To tak. Zdjąłem wskazówkę od prędkościomierza i po włożeniu miałem problem bo mi źle wskazywało

noo właśnie tego się obawiałem :| a czy istnieje możliwość zmycia tej farby ze spodu wyświetlacza bez zdejmowania tej wskazówki?

soul a jak u Ciebie przebiegał proces zmiany podświetlenia? Zdejmowałeś wskazówki?

GroMo napisał(a):Osobiście nie jestem do końca zadowolony ponieważ nie świeci równomiernie w kilku punktach

myślę że patent soul'a jest dobry z tymi diodami...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez soul » 15 lut 2009, 00:50

NBR napisał(a):soul a jak u Ciebie przebiegał proces zmiany podświetlenia? Zdejmowałeś wskazówki?


niebieskie i czerwone diody dają sobie rade z zielonym filtrem na zegarach tzn przeswietlają go tak ze go nie widac tego zielonego wiec nic nie zdejmowalem zadnych farb nie zmywałem, wskazowek nie ruszalem, poprostu wyjalem zarowki i wlozylem diody tak jak wg fotorelacji i tyle :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2007, 10:07
Posty: 593
Skąd: Lublin
Auto: było 323F Z5, 323F KF, Honda Accord Coupe, Audi A4 B6 1.8T Sedan, Audi A4 B6 1.8T Avant, Audi A4 B6 2.4 V6

Postprzez GroMo » 15 lut 2009, 11:07

NBR napisał(a):a czy istnieje możliwość zmycia tej farby ze spodu wyświetlacza bez zdejmowania tej wskazówki?

Pewnie, że tak. Musisz tylko lekko podnieść/podgiąć tarczkę do góry tylko nie za dużo bo możesz złamać szpile na wskazówce i będzie lipa.


soul napisał(a):niebieskie i czerwone diody dają sobie rade z zielonym filtrem na zegarach tzn przeswietlają go tak ze go nie widac tego zielonego wiec nic nie zdejmowalem zadnych farb nie zmywałem, wskazowek nie ruszalem, poprostu wyjalem zarowki i wlozylem diody tak jak wg fotorelacji i tyle


Dokładnie inne kolory jakoś sobie radzą. Z białymi diodami licznik bez zmycia farbki świeci raczej na żółto. Od samego początku chodziło o białe zegary i innego patentu nie znalazłem chyba, że indiglo.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 maja 2008, 16:48
Posty: 145 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: TrzyDwaTrzy eF BeJot

Postprzez NBR » 15 lut 2009, 12:47

dzięki za info... niech tylko zrobi się cieplej ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Borys » 15 lut 2009, 19:05

soul napisał(a):u mnie po zastosowaniu przerabianych diod SMD (hyper power)

soul, a czemu przerabianych?
chciałem zamienić żarówki na diody, tylko zastanawiam się czy flux wystarczą czy lepiej dopłacić do smd, żeby nie było "martwych pól"piszesz, że coś przerobiałeś..zwiększałeś liczbę diod? bo normalnie jest chyba 2x T10 i 2x T5.

edit: znalazlem w twoim wątku na czym polaga "przerobienie" ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez soul » 15 lut 2009, 22:30

wlasnie moim zdaniem najelpszą drogą do równomiernego i mocnego podświetlenia zegarów są diody wg mojego przepisu ;)
oczywiście mowiac najlepsza droga mowie najmniej roboty uzyskujac najlepszy efekt :P mozna wstawiac dodatkowe diody.. ale komu sie chce :P tak jest latwo prosto i efekt jest super :P
wszystkie fluxy nie fluxy sa za slabe... jedynymi diodami ktore sa w stanie zapewnic dobre oswietlenie sa SMD hyper power bez oprawek ;p
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2007, 10:07
Posty: 593
Skąd: Lublin
Auto: było 323F Z5, 323F KF, Honda Accord Coupe, Audi A4 B6 1.8T Sedan, Audi A4 B6 1.8T Avant, Audi A4 B6 2.4 V6

Postprzez NBR » 11 kwi 2009, 21:11

zrobiło się ciepło i zawalczyłem ze zmianą podświetlenia licznika...
diody:
2x SMD 6 czipowe
2x SMD 1 czipowe
+ aceton

wynik na zdjęciu poniżej, jednak nie jest tak idealnie jak bym sobie tego życzył... licznik przebytych kilometrów będzie niestety zielony :| z racji tego że jego obudowa od wewnątrz jest zielona i nie można jej w sposób bezinwazyjny (bez lutowania) wymienić...

Obrazek

Pozdrawiam,
Norbert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez ikarusiarz » 21 kwi 2009, 09:23

Ktoś tu kiedyś napisał..:

dość prosta. Aby rozebrac przyciski by dostać się do żarówek trzeba uważać by nie pogubić spręzynek i kuleczek które na tych spręzynkach są.


Chodzi o 4 przyciski, na dole, po lewej stronie. Jakie sprężynki, jakie kuleczki?? Wysuwa się przycisk i już widzimy gniazdo z żaróweczką. To samo w "awaryjnych".
Problemem jest kupno.. Tylko na zamówienie za około 30zł sztuka.. Kupiłem najmniejszą żaróweczkę za 61gr, ale jest za szeroka i za wysoka.. O tym, że nie pasuje do obsadki, to już w ogóle nie wspominam.. Ma ktoś jakis pomysł?
Początkujący
 
Od: 22 mar 2008, 21:19
Posty: 9 (0/1)
Auto: MAZDA 323BJ

Postprzez Borys » 21 kwi 2009, 10:15

to lepszego sklepu szukaj, bo ja za swoje ok 70gr płaciłem ;)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323