Fotorelacja – Przekładka wnętrza z przesuwaną kanapą

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Wodzu » 19 gru 2015, 10:44

Witam
Zrobiłem tę fotorelację, aby w przyszłości wariaci tacy jak ja mieli lżej. :)
Moja BJ-kta nie miała elektryki z tyłu, głośników w tylnych drzwiach i kanapy przesuwanej.
Do całej operacji przekładki wnętrza z kanapą przesuwaną z wersji poliftowej do wersji przed liftem potrzebne nam będą graty od dawcy:
1. Fotele i kanapa
2. Boczki
3. Klamki srebrne
4. 8 szt śrub 11 mm klucz 17 mm !!UWAGA!! śrub nie kupicie w standardowym sklepie metalowym, albo dostaniecie je z auta dawcy (co polecam), albo na szrocie. Z pomocą w moim wypadku przyszły 3 Nissany, 2 Primery i 1 Maxima :] odkręcając im mocowanie pasów z tyłu.
5. L i P uszczelkę karoseryjną drzwi tylnych (po co, wyjaśnię dalej)
6. Tapicerkę dolną kanapy, ciężko to opisać ale ma to kształt trapezu z otworem na spinkę na środku i montowane jest na ścianie na dole kanapy.
7. Mocowanie, blacha boczków
8. Zaślepki śrub kanapy i foteli.
9. Dźwignia ręcznego przystosowana do tunelu z podłokietnikiem

Ja postanowiłem dodać elektrykę z tyłu i głośniki
10. Wiązka pod silniki i przełącznik
11. Silniki
12. Głośniki

Dużo, ale jak znajdziemy dawcę to wszystko będzie na miejscu – Ja zapłaciłem 500 zł za wszytsko
Procedura :)
1. Kanapa tylna
Ściągamy starą kanapę podnosząc siedziska – zobaczymy 4 śruby 12 mm odkręcamy i wywalamy poddupki. Następnie odkręcamy mocowanie pasów klucz 17 mm i oparcie kanapy od strony bagażnika. Wywalamy całość. Foto nr 6
2. Fotele przednie
Odkręcamy fotele przednie po 4 śruby 17mm dwie z przodu i 2 z tyłu – wyciągamy fotele przez tylne drzwi.

Ja wymieniałem tunel środkowy bo nie miałem podłokietnika

3. Tunel środkowy
Odkręcamy gałkę zmiany biegów, ściągamy osłonę dźwigni ręcznego – pod osłoną będą 2 śruby krzyżakowe – odkręcamy. Teraz możemy odkręcić 4 śruby po bokach tunelu – śrubokręt krzyżak. Podnosimy tunel od tyłu i lekko ciągniemy do siebie, powinien wyjść z mocowań przy konsoli środkowej, a następnie wyciągamy dźwignie biegów i ręcznego. Całość do kosza. Teraz odkręcamy starą dźwignie ręcznego 2 śruby 14 mm nie zapominając o poluzowaniu linki i kostki przewodu kontrolki ręcznego. – Wywalamy, Montaż nowej w odwrotnej kolejności, tak samo jak tunelu środkowego.

4. Montaż foteli przednich – jak demontaż tylko w odwrotnej kolejności :D

5. Montaż kanapy przesuwanej
Wkładamy tego dziada przez tylne drzwi – ciężki skurczybyk. Musimy teraz załapać ją na śruby, jest ich 8 szt (foto 7, czerwone koła), dodatkowo prowadnice mają otwór na bolce centrujące ( kolor zielony na foto 7). Ja musiałem lekko nawiercić lewy otwór bo nie chciała wskoczyć.

6. Montaż pierdół
Demontujemy boczki plastikowe ( foto 8 czerwona strzałka) trzeba też zdemontować boczki plastikowe bagażnika, aby odsłonić kielichy tylne. Wyciągamy 2 spinki środkowej części bagażnika i ciągniemy całość do góry. Boczek bagażnika trzyma się na 2 spinkach i zaczepach. Jak już wymontujemy bok bagażnika w ruch idzie flex i musimy poszerzyć otwór na mocowanie boczka kanapy ( foto 8 i foto 9). Teraz odkręcamy stare mocowanie kanapy ( foto 10 i foto 11) i zastępujemy tymi blachami. Składamy całość z naciętym wcześniej boczkiem bagażnika. Zakładamy boczek kanapy i przykręcamy wkrętem na dole. Czas na wyjaśnienie do czego potrzebna nam nowa uszczelka drzwiowa. Uszczelka w modelach bez kanapy przesuwanej kończy się na wysokości okna tylnego i od tamtego miejsca idzie plastik z foto 8. A u nas trzeba założyć uszczelkę która kończy się pod plastikowym progiem drzwi tylnych. I na koniec zakładamy tapicerkę boczną kanapy i wsio. :D

Nie będę powielał tematów z montażu boczków drzwiowych i dokładania głośników – tematy wielokrotnie wałkowane na forum.

Teraz pozostaje nam bawić się przesuwaną i rozkładaną kanapą z dziewczyną, żoną lub kochanką <diabełek> i cieszyć się z udanego przeszczepu nowego środka.
Jesteś u celu prowadził was Krzysztof Hołow.. twu Wodzu <czarodziej>
Załączniki
20151119_193546.jpg
Fotele
20151119_193648.jpg
Kanapa z boczkami
20151119_193604.jpg
Boczki
20151119_194134.jpg
I kartonik dobroci :)
20151218_131913.jpg
Nowe i stare mocowanie boczków kanapy
20151121_095831.jpg
Demontaż kanapy
20151121_095831- sruby.jpg
Mocowanie nowej kanapy
20151121_150434.jpg
Zbędny plastik i boczek bagażnika
20151218_135522.jpg
Boczek po cięciu
20151218_131913.jpg
Stare i nowe mocowanie
20151218_132110.jpg
Nowa na miejscu
EX XEDOS 9
Moja EX
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2005, 12:38
Posty: 1358 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: BJ 2.0 :D, Demio 99r

Postprzez Neonixos666 » 19 gru 2015, 22:23

Fajny mod choć mam fabrycznie rozkładaną i przesuwaną tylną kanapę to zabrakło mi sił na zabawę z elektryką z tyłu (jedynie dołożyłem głośniki). Graty opisu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9478 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Wodzu » 20 gru 2015, 08:50

Dobrze wiesz ze malo z tym zabawy a w upalne dni sie przydaje. Wrzuce jutro foty jak to wyszlo wszystko :) aha nowe fotele maja poduchy ale nie bawilem sie w sapera i nie podlaczylem ich.
EX XEDOS 9
Moja EX
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2005, 12:38
Posty: 1358 (1/1)
Skąd: Szczecin
Auto: BJ 2.0 :D, Demio 99r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323