Mazda 323S BJ 99r lusterko zewnetrzne

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez poli234 » 25 lut 2016, 11:15

Witam..., szukałem czytałem ale niestety nie znalazłem.
Mianowicie, ktoś życzliwy rozwalił mi lusterko zewnętrzne lewe, obudowa oderwana nieznaleziona, szkło pęknięte..

Przeszukiwałem sieć aby zakupić obudowę samą (kolor czerwony) niestety graniczy z cudem,
Całe lusterko (podgrzewane, elektryczne) koszt niestety dość spory.

Natomiast zauważyłem że do modelu 626 rocznik podobny czyli 99 lusterka te wyglądają bardzo podobnie, cena natomiast znacząco niższa oraz dostępność zdecydowanie większa.

Czy ktoś może się orientuje czy te modele miały takie same lusterka, czy też mimo podobieństwa są one różne, nie można z modelu 626 zamontować całości do 323..

Przykladowe linki
Mazda 323
http://allegro.pl/lusterko-lewe-kierowc ... 84052.html
Mazda 626
http://allegro.pl/mazda-626-lusterko-le ... ml#thumb/1

Jeśli przeoczyłem gdzieś post podobnej treści przepraszam...

Pozdr
Krzysiek
poli234
 

Postprzez Hannya » 26 lut 2016, 16:37

Według mnie są całkiem inne. Spójrz na ten "trójkąt" <oczy> który jest elementem montażowym lusterka. Magda 323f ma z góry "obcięty" a na dole wyprofilowany pod listwę, 626 zaś ma ładny i prosty. Jeżeli nie masz u siebie tego "trójkąta" uszkodzonego możesz spróbować przełożyć samą czaszę z lustrem ale jest ryzyko że przeguby się różnią i może nie pasować. :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2015, 23:23
Posty: 29 (1/0)
Auto: Mazda 323f exclusive BJ 2002 1.6
Fiat 125p lux 1.5 1986

Postprzez poli234 » 1 mar 2016, 10:24

Hej, dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście nie zauważyłem tych różnic. Spróbuje poszukac jakiegoś dobrze zaopatrzonego szrotu bliżej Krk i moze na miejscu coś porównam w razie czego na przyszłość.
Dzięki :)
poli234
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323