Cykanie zmieniające się wraz ze wzrostem prędkości.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Palele » 10 kwi 2017, 16:57

Od kilku dni nagle coś zaczęło mi cykać w lewym przednim kole, na początku myślałem że to kamyk czy coś takiego, niestety nie. Cyka/tyka/puka cały czas, częstotliwość zmienia się wraz ze wzrostem prędkości, po delikatnym nacisnieciu na pedał hamulca dźwięk znika no ale nie da się jeździć na hamulcu cały czas, dodatkowo felga zaczęło się robić bardziej gorąca w porównaniu do drugiej już po parenastu kilometrach. Za 2 dni wracam do domu bo i pod blokiem nie miałbym jak tego zrobić ale trochę się boję wracać bo to jednak 120km a nie parenaście. Co to może być? Zapieczony zacisk hamulcowy, krzywa/pęknięta tarcza?
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Postprzez Maryjuszz » 11 kwi 2017, 08:22

Z początku opisu myślałem, że to łożysko, ale sprawdź czy nie zapiekają Ci się tarcze od wewnątrz, mi się zapiekły dwie tarcze od wewnątrz ale nie pamiętam czy było coś słychać. Zaświeć sobie latarką na tarcze i szukaj fioletowych śladów, albo zacisk wyczyść.
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2016, 11:23
Posty: 42 (1/1)
Skąd: Radom
Auto: Mazda 323f 2.0 DiTD 2001

Postprzez Palele » 11 kwi 2017, 09:45

Maryjuszz napisał(a):Z początku opisu myślałem, że to łożysko, ale sprawdź czy nie zapiekają Ci się tarcze od wewnątrz, mi się zapiekły dwie tarcze od wewnątrz ale nie pamiętam czy było coś słychać. Zaświeć sobie latarką na tarcze i szukaj fioletowych śladów, albo zacisk wyczyść.


Fioletowych śladów nie ma ale są górki z rdzy i klocek od wewnątrz nie równomiernie zjechany, poza tym być może przegrzałem tarczę jazdą z tym cykaniem bo jest krzywa. Nowe tarcze i klocki już zamówiłem ale montaż w domu więc z tym jakoś powoli się dotoczę... :|
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:14
Posty: 332 (2/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie – Saab 9-3 SS 1.8T + LPG 220KM
Ex – Mazda 323f BJ
1.5 ZL 88km + LPG
1998

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323