Luz na przegubach ?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kobas8 » 7 mar 2014, 16:54

Witam!

Od jakiegos czasu mam wrazenie ze slysze dziwny pulsacyjny dzwiek z przodu auta (rownomierne buczenie/bicie), cos w stylu jakby w oponie byl gwozdz tylko bardziej basowo), nie ma znaczenia czy to jazda na wprost, w bok itp. Probowalem hamowac silnikiem, jechac na roznych predkosciach ale efekt jest taki ze na wiekszych predkosciach ta pulsacja jest szybsza a czym bardziej zwalniam tym oczywiscie wolniejsza, co jest oczywiste :)
Opony zmienilem dzisiaj na nowe nowki letnie i jakby troche ciszej ale cos tam slychac. i juz nie wiem czy ten typ tak ma ze to sa poprostu opony czy jest to cos innego (przegub, łozysko....?)
Przegub zewnetrzny w lewym przednim kole byl wymieniany pare miechow temu bo stukal na zakretach i jest ok teraz, ale podczas zmiany opon chwycilem za przeguby i polos. Lewa miala zdecydowany luz wzdluzny jak sie ciaglo do siebie i w strone skrzyni ok.1cm. Prawa natomiast o wiele mniejszy, ledwo wyczuwalny. CZy ktos wie, czy taki luz to jest normalne w tym modelu ? bo niby przeguby wewnetrzne maja tam miec jakis luz wzdluzny ale nie wiem jak duzy ?
Prosze o pomoc jak ktos cos wie na ten temat lub ma jakis pomysl! thx
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2011, 19:36
Posty: 36
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323f bj 2003r. 1.6

Postprzez Wesker » 7 mar 2014, 20:19

Miałem podobnie, okazało się, że do wymiany były: łączniki stabilizatora oraz osłony przegubów. Koszt 250zł z wymianą.
Po tygodniu odkryłem, że mam jeszcze do wymiany poduszki amortyzatora, które również hałasowały mi w czasie jazdy. Ponoć tuleja się wyrobiła. Tyle, że tu dźwięk wydobywał się od strony tylnej półki (okolice pasów).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 sie 2013, 13:09
Posty: 17
Auto: Mazda 323 BJ – 1999r.
1.5 (88KM) – benzyna

Postprzez kobas8 » 7 mar 2014, 21:23

tyl to juz mam caly obcykany.
laczniki stabilizatora mam wymienione, a oslony przegubow musze obejrzec ale wstepnie wygladaly ok :/
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2011, 19:36
Posty: 36
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323f bj 2003r. 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323