Kontrolka ciśnienia oleju zapaliła się – brak smarowania? [BA Z5] – wątek wspólny

Postprzez spec » 27 sty 2006, 12:21

ale w końcu to auto żyje czy nie????????????????????????????????????????????????????
mulicie nerę , chore ambicje , obrażalastwo , tata a marcin powiedział...
"tańczymy labada , labada , małego walczyka " buehehehehehe
ludzie konkrety , konktrety
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez Marcin ( Pycia ) » 27 sty 2006, 12:26

magicadm napisał(a):Naprawili?
zadzwon do Jaksy.... zle odebrales moj wpis mi chodzilo o co innego zainteresowani chyba wiedza ... :] a spec nie cwaniaczkuj tylko siedz cicho w rzedzie i nie wnos zbednych komentarzy .. :D
..... " Mazda " szkoda ze tak pozno ja poznalem ...
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2005, 16:49
Posty: 411
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY Kombi 2,0 PB 2006

Postprzez spec » 27 sty 2006, 12:33

Marcin ( Pycia ) napisał(a):
magicadm napisał(a):Naprawili?
zadzwon do Jaksy.... zle odebrales moj wpis mi chodzilo o co innego zainteresowani chyba wiedza ... :] a spec nie cwaniaczkuj tylko siedz cicho w rzedzie i nie wnos zbednych komentarzy .. :D

a co nie hehehe:P nie pójdę tak będę leżał, czytam od początku od pierszego posta i juz pare razy miałem coś napisać ale jakoś sie powstzymuję , chociaż powiem że dawno sie tak nie ubawiłem :P
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez amra » 27 sty 2006, 12:57

tco_tm napisał(a):Powiedz sama, czym uzasadniona jest kolejna rozbiorka silnika, kiedy jak mowisz manometr pokazuje poprawne cisnienie, a miga kontrolka

Być może nie powinnam się już w ogóle odzywać w sprawach technicznych dotyczących własnego samochodu, ale jednak się odezwę... Być może jako "kobieta" źle rozumiem całą sytuację i źle do tego podchodzę, źle kojarzę fakty i złe wnioski wyciągam, ale chciałabym zwrócić uwagę na pewną drobnostkę. W tej chwili wątek ten jakby cały czas dotyczy mrugającej kontrolki ciśnienia oleju, który to problem opisywany był szeroko w osobnym wątku. Obecny wątek założyłam, ponieważ wystąpiła inna sytuacja, która być może ma coś wspólnego z tamtym problemem.

Dla mnie, jako laika (i kobiety) na pierwszy rzut oka jest różnica pomiędzy sytuacją, w której mruga kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach tylko i wyłącznie przy rozgrzanym silniku, a sytuacją, w której kontrolka pali się stałym światłem na całkowicie zimnym silniku i bardzo szybko zaczyna rosnąć temperatura tego silnika (jeśli ktoś zapomniał juz, czego tak naprawdę dotyczy ten wątek, odsyłam do mojego pierwszego postu). I taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz.
Znów przypominam, że jestem kobietą i moja wiedza jest absolutnie podstawowa, ale wynika z niej, że w takiej sytuacji jaka miała miejsce w zeszły piątek, a która, jak sądzę, sugerowała, że coś się dzieje z rozprowadzaniem oleju w silniku, istniało podejrzenie, że coś w tym silniku (który w tej sytuacji pracował jednak czas jakiś) mogło się stać (np. z panewkami). Na zdrowy rozsądek, obejrzenie panewek w tej sytuacji było chyba wskazane (nawet jeśli 3 tyg. temu były sprawdzane i były ok., jak również było mierzone ciśnienie oleju i też było ok.). Po prostu mogło się popsuć zupełnie coś nowego, co nie ma nic wspólnego z mrugającą kontrolką.

Dodam jeszcze dla ścisłości, że 3 tyg. temu po mierzeniu ciśnienia itd, gdy okazało się, że kontrolka mruga sobie nadal, Jarek zasugerował, że nic innego nie pozostaje, jak przyjrzeć się elektryce bardziej dokładnie niż dotychczas (wszystko jest w wątku o mrugającej kontrolce). I miało to zostać zrobione. To, że samochód pojechał znów do Jarka i to na lawecie, było spowodowane nie mrugającą kontrolką na wolnych obrotach, tylko sytuacją, która zaistniała w zeszły piątek...

GofNet napisał(a):To właśnie ogólniki i nieprecyzyjne fakty sprawiają, iż ludzie o różnym toku rozumowania, poziomie inteligencji, umiejętności fragmentarycznego kojarzenia, oraz przedziale wiedzy otrzymując pewne identyczne dla wszystkich dane różnie je interpretują.


Masz rację GofNet. Mam świadomość, że prawdopodobnie nie potrafię przekazać swoich informacji w sposób "ekspercki" (to nie jest ironia) i być może stąd pewne problemy..., choć starałam się jak mogłam najlepiej. Dlatego proponuję zostawić już ten wątek w spokoju i poczekać na zakończenie całej sprawy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez Marcin ( Pycia ) » 27 sty 2006, 13:02

amra napisał(a):Dlatego proponuję zostawić już ten wątek w spokoju i poczekać na zakończenie całej sprawy.


Popieram .... :)
..... " Mazda " szkoda ze tak pozno ja poznalem ...
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2005, 16:49
Posty: 411
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY Kombi 2,0 PB 2006

Postprzez artisan » 27 sty 2006, 22:56

ok poczekajmy na szczęśliwe zakończenie sprawy, nie mniej wątek jest fascynujacy, zycze Amra żeby wszystko dobrze sie skonczyło i trzymam kciuki !
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 11:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez amra » 27 sty 2006, 23:17

artisan napisał(a):zycze Amra żeby wszystko dobrze sie skonczyło i trzymam kciuki !

Bardzo Ci dziękuję :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez bajer0 » 28 sty 2006, 00:23

O ja pierdziu.... ale hardkor tu powstal:D

wszystkie dzialy w jednym :]

Skoro oddalas auto do Jarka to niech on sie meczy i on ew. pyta na forum, jezeli tego potrzebuje, jezeli zas mu ufasz to czekaj na wynik :] Zakladajac tutaj temat podwarzasz sila rzeczy jego autorytet i wiare, ze szybko sobie z tym poradzi. Jaksa jest mechanikiem i sprzedaje swoje uslugi – musi sie liczyc z tym, ze bedziemy oceniac jego prace na forum – to chyba oczywiste. Forum to nie tylko reklama jego udanych napraw, ale i archiwum wpadek :]

Wiecej dystansu wszsytkim zycze, a Amrze szybkiego odbioru sprawnego autka :]
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez amra » 28 sty 2006, 00:53

bajer0 napisał(a):Zakladajac tutaj temat podwarzasz sila rzeczy jego autorytet i wiare, ze szybko sobie z tym poradzi

Owszem masz rację, że to mogło tak wyglądać...choć absolutnie nie było to moim zamiarem. Ale jak już napisałam gdzieś wcześniej, założyłam wątek, bo Jarka nie było w Polsce, a ja wiedząc w końcu, że jest tu na forum sporo osób z dość dużą wiedzą, chciałam jak najszybciej uzyskać choć trochę informacji, co mogło się stać... i czy mam się bardzo przejmować, czy tylko trochę... A potem, zgodnie z planem, Madzia pojechała do Jarka, a wątek, jak widać, zaczął żyć własnym życiem... Głupio wyszło...

bajer0 napisał(a):a Amrze szybkiego odbioru sprawnego autka

I znów dziękuję :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez Jaksa » 28 sty 2006, 00:59

bajer0 napisał(a):Zakladajac tutaj temat podwarzasz sila rzeczy jego autorytet i wiare,
bajer0, kolezanka załozyła taki temat
bo miała problem z autem w danej chwili a mnie nie było w kraju i nie miała się z kim skontaktowac , z mojego punktu widzenia wykonała dobry ruch w trosce o silnik ( chyba wiele osob by się tak zachowało w koncu od czego jest forum ? )

bajer0 napisał(a):Jaksa jest mechanikiem i sprzedaje swoje uslugi – musi sie liczyc z tym, ze bedziemy oceniac jego prace na forum
Dokładnie tak jak piszesz, nie jest to takie proste ( jak widzisz ) być " czystym " jak obserwuje Ciebie cały kraj
bajer0 napisał(a):Forum to nie tylko reklama jego udanych napraw, ale i archiwum wpadek
Podejmujac to wyzwanie wiedziałem ze nie zawsze mozna byc na górze – jestesmy tylko ludzmi i tez mamy wpadki jak to opisal kolega Tco. Jak wiem i tak mało tego było przez te 14 lat .
bajer0 napisał(a):Wiecej dystansu wszsytkim zycze
Dziękuję bajer0 za te słowa.

P.S. Naprawa przebiega bez problemu – będzie dobrze jak to mówią , nie będę wiecej pisal dla dobra sprawy ;) ;) O szczegołach poinformowana jest klientka telefonicznie bo chyba ta osoba wiedziec powinna najwięcej :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez GofNet » 28 sty 2006, 02:15

tco_tm napisał(a):Wybacz GofNet, z calym szacunkiem do twojego moderowania, ale nie dostaniesz plakietki "ekspert".
Czytając moje posty przez półtora roku powinieneś chyba już wiedzieć, że nigdy nie oczekiwałem i nie oczekuję zadośćuczynienia w postaci dopisku "EKSPERT", czarnego pasa, czy bursztynowego ToiToi'a. Gdybym pragnął wyróżnienia, to nie zrezygnowałbym z moderowania niniejszego działu. Mam inne priorytety i cele, niż chwalenie się czymkolwiek...
tco_tm napisał(a):Mam nadzieje, ze docenisz rowniez moje poczucie humoru.
Jak zawsze... :]
Marcin ( Pycia ) napisał(a):No i miarka się przebrała... :] chyba ten kryminał dobiega końca... :D
Czuję słodki zapach krwi... :)
amra napisał(a):Masz rację GofNet. Mam świadomość, że prawdopodobnie nie potrafię przekazać swoich informacji w sposób "ekspercki" (to nie jest ironia) i być może stąd pewne problemy...
Miałem na myśli ogół FORUM'owiczów. Każdy różnie interpretuje identyczne dane, przez co dochodzi do rozbieżności w zrozumieniu zagadnienia a w związku z tym pojawiania się różnych sugestii i koncepcji na zróżnicowanym poziomie zrozumienia tematu.

Obyś Amra szybko do Nas wróciła – samochodem :).

Do następnego odcinka... papa

Pozdrawiam
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez kot » 28 sty 2006, 16:17

hej. Ja mam identyczną sytuację w 323 bg z 91r. najpierw kontrolka sie zaswiecala na wolnych obrotach a w miarę długości jazdy zaczęła świecić non stop i zaczęło mi coś stukac. silnik nie ma smarowania a ja nie wiem o co chodzi. najpierw dosc dlugo stala na mrozach bo nie moglem odpalic. nie mam mozliwości sprawdzenia co jest bo póki co stoi w takim miejscu ze ni jak jej nie moge scholowac. porażka. się zastanawiam czy pompy oleju szlag nie trafił. jak będziesz coś wiedzieć proszę daj znać. moj gg 2204545. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2005, 12:45
Posty: 58
Skąd: Ruda Śląska Wirek
Auto: 323 BG 1.6-LPG i DWIE 626 1,8

Postprzez amra » 28 sty 2006, 16:27

kot napisał(a):Ja mam identyczną sytuację w 323 bg z 91r

No to witam w klubie i współczuję... Poczekaj jeszcze chwilę, czyli do poniedziałku, a wtedy będzie wszystko wiadomo na pewno.

Pozdrawiam
Asia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez Piotrek » 28 sty 2006, 17:09

O kur** live z warsztatu w Broniszach...macie kamery?? Chetnie bym poogladal co tam sie dzieje... <lol> <lol> <lol> <lol> Bajer – z zachowaniem dystansu ktos tu ma problem ;) <lol> No ale jakie zaangazowanie calej PL w naprawe auta <lol> <lol> <lol>

Amra, zycze Twojej Madzi szybkiego powrotu do zdrowia, Tobie wytrwalosci w tych cierpieniach, nie poddawaj sie – cala PL jest z Toba <lol> <lol> <lol> <lol> hahaha <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2004, 21:00
Posty: 959
Skąd: Poznań
Auto: 626 GE / 626 GF / PF 125p '75

Postprzez amra » 29 sty 2006, 14:59

Piotrek napisał(a):Amra, zycze Twojej Madzi szybkiego powrotu do zdrowia, Tobie wytrwalosci w tych cierpieniach, nie poddawaj sie – cala PL jest z Toba

Ze mną jak ze mną...ważne, że z Madzią... :)
Ale dziękuję za wsparcie w jej i swoim imieniu... <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez kadam » 30 sty 2006, 23:28

amra napisał(a):Poczekaj jeszcze chwilę, czyli do poniedziałku, a wtedy będzie wszystko wiadomo na pewno.


No i mamy poniedziałek..... Amra co z Madzią ???


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 paź 2005, 09:45
Posty: 20
Skąd: w.dolnośląskie
Auto: 323C BA 1.8 BP `95

Postprzez amra » 30 sty 2006, 23:54

Jeszcze przez chwilę (czytaj: pewnie jeden dzień) będę sobie taka tajemnicza... <faja> :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2005, 21:38
Posty: 184
Skąd: Warszawa/Otwock
Auto: 323F BA 1.5 97r.

Postprzez Jaksa » 31 sty 2006, 00:09

amra napisał(a):będę sobie taka tajemnicza
O ile mogę rozładowac panujacą od paru dni atmosferę powiem ( napisze raczej <lol> ) ze wymiana pompy oleju poprawiła działanie układu smarowania. Obecnie nawet przy pełnym obciązeniu ( włączone wszystkie odbiorniki – światła ,tylna szyba , nadmuchy ..... ) i minimalnych obrotach silnika ( ok 300rpm ) ów kontrolka nawet nie błysnie – co prawda trochę zgłupiałem ale tak obecnie jest , chyba powinnismy się tylko cieszyc ze nasza praca nie poszła w las <lol> Jutro wyjezdzam na miasto aby jeszcze przetestowac zaistniałą sytuację w ruchu miejskim.

P.S. Blokujące hamulce tylne ( rozpieraki w bębnie ) tez juz uruchomione.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Jaksa » 31 sty 2006, 21:29

Jaksa napisał(a):Jutro wyjezdzam na miasto aby jeszcze przetestowac zaistniałą sytuację w ruchu miejskim.
Przeprowadzony test wypadł pozytywnie , mazda wraca do włascicielki.
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Marcin ( Pycia ) » 31 sty 2006, 23:02

No i po temacie panowie i panie :D ...mysle ze kazdy wyciagnal dla siebie wnioski :] ...ale najwazniejsze ze ten horror dla Amry juz sie zakonczyl ... :) ....jak nie zaworek to pompa .... <lol>
..... " Mazda " szkoda ze tak pozno ja poznalem ...
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2005, 16:49
Posty: 411
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY Kombi 2,0 PB 2006

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323