Wyjmowanie wkładu z lusterka zewnętrznego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez awiator » 11 wrz 2008, 12:03

Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio pękł mi wkład w zewnętrznym lusterku bocznym od strony kierowcy.
Kupiłem już nowy i zastanawiam się jak wyjąć ten stary, aby nie uszkodzić całego ręcznego mechanizmu sterowania. Zdaje się ze wkład jest po prostu przyklejony i trzeba go mocniej szarpnąć? Macie jakiś sposób, bo nie chciałbym aby coś się ułamało lub pękło w środku?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 gru 2007, 12:21
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323P 1.3 16V '97

Postprzez skorpek » 11 wrz 2008, 13:53

wymienialem ostatnio wklad i wystarczylo go delikatnie wydlubac (samo szklo oczywiscie) nie baw sie w wyjmowanie calosci razem z plastikiem..
U mnie przynajmniej sie bez tego obylo. Nowy wklad przykleilem na 2stronna tasme ktora byla w zestawie ale prócz tego dodalem troche kleju zeby bylo pewniej ;)
pozdrawiam skorpek ;)
Verstehen kann man das Leben rückwärts, leben muß man es aber vorwärts.



SWAP BA Z5 –> BP How-to BY–>Gadula
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2008, 21:35
Posty: 2061
Skąd: Łask
Auto: śleć :-D

Postprzez zajefajny1234 » 11 wrz 2008, 17:13

Przylacze sie do tematu,bo ostatnio mi gosciu skasowal takie lusterko i owiedzialem sie jak ono jest tam mocowane:)
Wiec ono jest mococwane tam na linkach a te linki przyczepione do tego wichajstra co masz przy drzwiach w srodku do ustwienia pusterka.
Moze i sie da wyciagnac ten wklad z obudowy,ale powiem,ze z tego co widzialem to trzeba byc ekspertem a zarazem delikatnym aby linki nie urwac.Ono sa mocowane tam na jakiej zaciski,ale moze lekkie pociagniecie kazdej z linem daloby efekt w postaci wyciagniecia wklady,lecz to juz duzo zachodu i lepiej chyba jak pisal wyzej skorpek1 sprobowac wyciagnac samo szklo i je tam wlozyc albo przykleic,na pewno bedzie duzo mniej pracy:)
Pozdro i powodzonka zycze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 kwi 2007, 12:49
Posty: 32
Skąd: wroclaw
Auto: 323f 94-98r. ,mazda 3

Postprzez skorpek » 11 wrz 2008, 18:48

zajefajny1234 napisał(a):jak pisal wyzej skorpek1 sprobowac wyciagnac samo szklo i je tam wlozyc albo przykleic,na pewno bedzie duzo mniej pracy:)


dokladnie tak, po co kombinowac? ja wymienilem sam wklad i smigam tak non stop :) nic sie nie dzieje wyglada jak przed usterka jedyne na co trzeba uwazac to zeby wpasowac wklad w ta ramke na okolo i jest git. A ramke wpasujesz bez wiekszych problemow musisz ja poprostu po trochu nakladac na nowy wklad i tyle :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2008, 21:35
Posty: 2061
Skąd: Łask
Auto: śleć :-D

Postprzez whitewons » 19 lis 2008, 11:59

ja ostatnio próbowałem włożyć nowe szkło i niestety nie dało rady odginać tego plastiku i mi pękło,prawdopodobnie miałem za duży wkład o kilka milimetrów także uważajcie co kupujecie bo ja zapłaciłem 25zł na allegro i kicha
Mazduniaaaa :D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2008, 14:34
Posty: 9
Skąd: Świdnik
Auto: Mazda 323F BA 98r.

Postprzez fifip1 » 19 lis 2008, 12:09

najlepiej zdjac lusterko i nagrzac je w domku. nastepnie wyjac wkład i założyc nowy i najlepiej sferyczne kupic.
_______________________________________
MOJE CUDO
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1132328&highlight=#1132328
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2008, 12:02
Posty: 22
Skąd: ŁÓDŹ
Auto: mazda 323 f BJ 1,6l '02 DOHC

Postprzez pulkownik » 14 lip 2013, 14:28

Witam, mógłby ktos mi polecić jakiś sklep internetowy gdzie kupie wkład lusterka razem z tym plastikiem co jest dookoła szybki i podgrzewaniem. W tej chwili mam wsadzone szkielko uniwersalne, na to naklejona jest szybka z innego modelu mazdy i nic w nich nie widać. Przy okazji chciałbym zamontowac podrzewanie do lusterek. Największy problem jest ze znalezieniem odpowiednich wkładów, bo jak wiecie w różnych latach montowali różne lusterka w tym samym modelu.
Mam u siebie lusterka elektryczne z 323F z '98 i jest inne niż w mojej eFce '96

Poniżej zdjęcie mojego lusterka prawego

Obrazek

Dopisano 14 lip 2013 20:34:

Udało mi się przełożyć lusterka, największym problemem było wyciągnięcie końcówek śrub które zostały po ich rozwierceniu. Musiałem je przewiercić i nagwintować jeszcze raz, na szczęście cała operacja zakończyła się sukcesem. Jakby ktoś potrzebował instrukcji rozbierania lusterek elektrycznych to chętnie wytłumaczę.
Dodatkowo dysponowałem kawałkiem folii i postanowiłem spróbować swoich sił w oklejaniu. Tutaj macie tego efekt. Jest nieco bąbli, ale jak napisałem to mój pierwszy raz, docelowo lusterka będą oklejona szczotkowanym amelinium ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2009, 14:42
Posty: 155 (3/0)
Skąd: Bielsko-Biała

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323