jak zdjac podsufitke 323c

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez oql » 22 kwi 2010, 08:18

Witam czy ktos moze mi powiedziec czy latwo jest zdjac podsufitke w mazdzie 323c?? Bo jakis baran walnal mi w dach i mam wgniecenie ktore chce wypchnac...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2008, 11:39
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Auto: mazda 323c 1.5 16v DOHC

Postprzez drzwifrontowe » 22 kwi 2010, 18:34

oj chyba będzie trochę odczepiania. Dołączam sie do pytania,sam jestem ciekaw bo potrzebuję poprowadzić jeden kabelek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2009, 10:17
Posty: 168
Auto: 323c BA 1.3

Postprzez Janusz626 » 26 kwi 2010, 12:11

Montaz fabryczny jest jakby na zakladke czyli zakladali najpierw podsufitke pozniej plastiki w slupkach przednie srodkowe i tylne, pozniej tylne boczki wiec demontujesz w kolejnosci (taka robota od d..y strony):
-tylna kanapa-calosc
-plastiki w bagazniku
-oslony progow
-tapicerke boczna z tylu
-plastikowe slupki przednie srodkowe i tylne
-raczki pod dachem + oswietlenie + daszki sloneczne
-podsufitka

ogolnie to zeby zdjac gore musisz zdjac dol cos jak dachowki jedno zachodzi na drugie, czesc plastikow bedzie wisiala na pasach bezpieczenstwa, musisz pilnowac kolejnosci rozkladania wnetrznosci zeby nie wyszly jajca ze zlozeniem,

Mozna to szybciej zrobic ale musisz kilka elementow porozginac na boki lub gora-dol ale cos peknie to lipa bedzie
znajde fotki to zalacze ale z 323p jak mialem problem z szyberdachem ale robota rozbiorki ta sama

http://janusz626.fotosik.pl/albumy/476910.html

Jak masz szyberdach i wgniecenie bedzie wymagac demontarz to jeszcze mocno komplikuje sprawe gdyz nie wiem czy 323c ale w 323p silniczek jest w tylnej czesci dachu a szyber jest mocno rozbudowany i uzbrojony prawie na calym dachu.
Ogolnie jest duuuzo pracy i troche zapinek koleczkow srubek itp.

powodzenia <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 16:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323