Gdzie jest sterownik centralnego zamka ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez konsak » 20 paź 2005, 00:22

Hmm, mam pewien problem: nie pasuje mi żadna wskazówka, gdzie szukać "door lock timer unit", aby podpiąć do niego alarm – szukałem już:

– po lewej stronie przy nogach pasażera (jest przekaźnik, chyba od pompy i chyba komputer).

– za bezpiecznikami – znalazłem dosyć długi, wąski moduł z napisem NALDEC i domyśliłem się, że to chyba CPU centralnego (prawie (na 90%) pasowały wchodzące do niego kable z tym, co miałem na schemacie). Informacje na forum podawały, że można się podpiąć do modułu za bezpiecznikami, ale ten mój ma tylko jedną wtyczkę (nie 3), i żaden kolorek kabelków z wtyczki się nie pokrywa z info z forum.

– z informacji na forum wiem, że alarm trzeba podpiąć do 8-pinowej wtyczki (a taką właśnie na posiadanym przeze mnie schemacie ma "door lock timer unit"), szukałem takowej gdzie popadnie, niestety nie udało mi się szukać po kablach wchodzących do tego modułu za bezpiecznikami, bo akurat te kable, które na schemacie miały prowadzić do "door lock timer unit" mają inny kolor, a poza tym to i tak giną wszystkie w gubych wiązkach.

– szukałem w ogóle czegokolwiek pod deską co miało by postać kabla i jeden z kolorów, który by mnie zainteresował – fioletowy, pomarańczowy, poza tym wszystkie cholery mają kropki srebrne.

– rozebrałem drzwi kierowcy, i kable w konektorze też niestety troszkę się różnią z tym, co mam na kilku schematach.

Czy ktoś wie, gdzie do takiej mazdy (323C; silnik 1,5; 95 rok) mogli jeszcze włożyć interesujący mnie układ ???
Proszę na mnie nie krzyczeć, jeżeli go gdzieś w przeszukiwanych przeze mnie miejscach przeoczyłem, ale tak na prawdę, to nie wiem czego i gdzie mam szukać :–(

Czy zmienia to jakoś sytuację, że wszystkie 3 zamki reagują na otwieranie/zamykanie z kluczyka i otwierają/zamykają pozostałe ?

Sorki z przydłuuugawy post, ale w końcu wybuchłem, szukałem tego już 3 soboty ;–)
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2005, 23:15
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323C '95

Postprzez bajer0 » 20 paź 2005, 08:24

konsak napisał(a):Czy zmienia to jakoś sytuację, że wszystkie 3 zamki reagują na otwieranie/zamykanie z kluczyka i otwierają/zamykają pozostałe ?

byc moze zmienia, bo mozesz nie miec orginalnego centralnego zamka... nie wiem jak to w 323C wygladalo, ale w wiekszosci Mazd krecenie kluczykiem w drzwiach pasazera nie powoduje otwierania reszty.

Wracajac do sprawy, jezeli to ktos sam montowal, to nikt z nas nie pomoze :(
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez ((((SMOKE)))) » 20 paź 2005, 09:31

To ja przy okazji się zapytam:
Co jest przyczyną tego, że po naciśnięciu przycisku do zamykania drzwi zamykają się tylko drzwi pasażera(kiedyś zamykały się też drzwi kierowcy). Przy otwieraniu drzwi od strony pasażera drzwi kierowcy się nie otwierają(a kiedyś się otwierały:))
Jak to naprawić, i jakie koszty?
Była 323C, jest Renault Clio. Sentyment do marki pozostał.
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2005, 13:47
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Auto: Renault Clio 2 ph2, 1.4 16V

Postprzez bajer0 » 20 paź 2005, 09:34

pewnie padl silownik w drzwiach kierowcy
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez konsak » 20 paź 2005, 11:10

bajer0 napisał(a):byc moze zmienia, bo mozesz nie miec orginalnego centralnego zamka... nie wiem jak to w 323C wygladalo, ale w wiekszosci Mazd krecenie kluczykiem w drzwiach pasazera nie powoduje otwierania reszty.

Wracajac do sprawy, jezeli to ktos sam montowal, to nikt z nas nie pomoze :(


powiadasz, że kluczykiem w drzwiach nie działa w większości, u mnie działa nawet zamek bagażnika :(

Ale mam prawie 100% pewność, że centralny to oryginał – sprowadziłem ją z Niemiec od szefowej wujka, a ona oprócz palenia jak smok i serwisowania nic w niej nie robiła...
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2005, 23:15
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323C '95

Postprzez sołtys » 20 paź 2005, 20:11

konsak napisał(a):owiadasz, że kluczykiem w drzwiach nie działa w większości, u mnie działa nawet zamek bagażnika smutny


u mnie w 626 to samo wiec powiedział bym raczej że jak sie nie otwiera to nie masz ori centrala
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez bajer0 » 20 paź 2005, 20:13

sołtys napisał(a):u mnie w 626 to samo wiec powiedział bym raczej że jak sie nie otwiera to nie masz ori centrala

moze w pewnym roku byla zmiana? na pewno wczesniejsze modele tak mialy
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez dannix » 21 paź 2005, 10:37

U mnie wszystkie 3 zamki (drzwi przod i bagaznik) zamykaja wszystko.
dannix, Linux/FreeBSD profi
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2005, 20:13
Posty: 24
Skąd: Wieden/Tarnow
Auto: 626 GE Special Cronos eur.'96

Postprzez konsak » 21 paź 2005, 10:43

dannix napisał(a):U mnie wszystkie 3 zamki (drzwi przod i bagaznik) zamykaja wszystko.


No proszę, porządny sprzęt :D !

A podpinałeś u siebie może alarm pod centralkę ;) ? Będę zobowiązany nawet najmniejszymi wskazówkami...
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2005, 23:15
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323C '95

Postprzez yetimar » 23 paź 2005, 11:24

w mazdeczce 626 rok 94 sterownik znajduje się po prawej stronie nogi pasażera pod tapicerką
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2005, 01:09
Posty: 52
Skąd: Ostrów Wlkp.
Auto: Mazda cx7 2.2d 2009 po liftingu.

Postprzez MARRUD » 25 paź 2005, 11:21

Też mam problem z centralką. Podszedłem dziś do samochodu i okazało się, że po wyłączeniu alarmu drań się nie otworzył. Centralka nie działa też przy drzwiach kierowcy i pasażera (otwieranie z kluczyka oczywiście). Sprawdziłem bezpiecznik i siłowniki. Wszystko jest ok. Najciekwasze jest jednak, że centralka reaguje przez zamek od klapy, wtedy zamyka i otwiera również drzwi.

Jeżeli ktoś coś wie jak temu zaradzić to proszę o pomoc.
Sprzedam różne części do mx-6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 08:49
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Auto: Q50 3,0 TT, było 3 BL 2,3 MPS, mx6,626, 6 GH 2,5

Postprzez nkutkowski » 27 paź 2005, 13:32

Mam pytanie, gdzie znajde ten przekaznik do centralnego zamka?? Centraly zamek jest na pilota i chyba oryginalny od auta. Mazda323f koniec1996 Z gory dziekuje za pomoc
nkutkowski
 

Postprzez konsak » 28 paź 2005, 18:06

"door lock timer unit" jest przy prawej stopie pasażera, pod osłonką

a cały sterownik (CPU) jest przy lewej stopie kierowcy, wsunięty od tyłu do kostki, gdzie są bezpieczniki (dłuugi i wąski)
Początkujący
 
Od: 8 wrz 2005, 23:15
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323C '95

Postprzez farciarz » 18 gru 2005, 20:09

W 323 F BA 94 "door lock timer unit" też znajduje się po prawej stronie nóg pasażera. Kolejna sprawa to taka, że w drzwiach kierowcy ( w każdym razie u mnie ) nie było siłownika i przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy odpowiadało za zamknięcie wszystkich drzwi. Obecnie po zainstalowaniu siłownika jast inaczej. Czyli ogólnie to zamyka się wszystko...obojętnie skąd jest zamykane :D
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323