Demontaż wirnika dmuchawy/demontaż schowka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez nicek777 » 1 lut 2013, 13:19

Mnie się przez ten syf zatarł silniczek i musiałem kupować nowy. Wyczyściłem go przed zamontowaniem. Ciekawostka. Dmuchawa po lifcie ma nieco inna obudowę i silniczek niż przed liftem, ale można z dwóch tych obudów zmontować spokojnie jeden działający zestaw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2007, 21:38
Posty: 1035
Skąd: Sosnowiec
Auto: Zardzewiała, ale poczciwa 323F BA Z5
GY 2.0 147KM :))))))))))))))))

Postprzez arturo323 » 29 gru 2013, 20:49

[img]Witam
Panowie czy komuś się udało zdjąć ten wirnik do góry przez trzpień ? Odchylenie zapadki mało co daje bo na obwodzie jeszcze trzyma się mocno a trzpień jest dość szeroki mam obawy czy to nie zostanie zmasakrowane zanim cel zostanie osiągnięty ?[/img]
Załączniki
wentylator.jpg
Witam
Panowie czy komuś się udało zdjąć ten wirnik do góry przez trzpień ? Odchylenie zapadki mało co daje bo na obwodzie jeszcze trzyma się mocno a trzpień jest dość szeroki mam obawy czy to nie zostanie zmasakrowane zanim cel zostanie osiągnięty ?
mój dziadek ma,mój tata ma... i tera ja też mam...mazde!
Początkujący
 
Od: 6 mar 2006, 16:41
Posty: 10
Skąd: tarnów
Auto: MAZDA 6 '05 GG 16V MZR-CD 89KW

Postprzez Andrzej414 » 30 gru 2013, 09:16

No jesli to zostanie wycisniete a nie szarpane na wszystkie strony to jak najbardziej da sie to zrobic. Mozesz to nieco ogrzac dla ulatwienia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 11:44
Posty: 1205 (3/48)
Skąd: Pierwsza Stolica Polski
Auto: Mazda 323C BA 1.5 '96 – była
Mazda 2 DE 1.5 '09
Mazda 3 BK 1.6 '07

Postprzez arturo323 » 30 gru 2013, 22:54

witam
poradziłem sobie , troszkę psiknąłem olejem uniwersalnym beko na ten trzpień i delikatnie wybijałem młotkiem ile się dało potem gdy trzpień zlicował się z tuleją pobijałem przez śrubę która była troche węższa niż ośka , a jak rozebrałem to ile syfu było pyłu jak z klocków hamulcowych ,myślałem że szczotki zajechane ale jeszcze ponad połowa była więc przedmuchałem wszystko i trochę oliwy technicznej z jednej i drugiej strony na ośkę napuściłem tak po kropelce i dmuchawa hula aż miło :D
mój dziadek ma,mój tata ma... i tera ja też mam...mazde!
Początkujący
 
Od: 6 mar 2006, 16:41
Posty: 10
Skąd: tarnów
Auto: MAZDA 6 '05 GG 16V MZR-CD 89KW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323