Klimatyzacja słabo chłodzi – gdzie tkwi problem?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Brudny Harry » 3 cze 2008, 12:45

znaczy ja mogę Ci zrobić fotkę zamontowanych, ale nie wiem czy o to chodzi


Dokładnie o to :) Tylko jeśli mogę prosic również o takie bliższe – mocowań etc. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2008, 13:20
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA 1.5 ,1996 ,218tkm

Postprzez Voltaire » 3 cze 2008, 13:44

zdaje się są na 3 śruby każdy przykręcone
Obrazek
lewy
Obrazek
Obrazek
dwie po bokach
Obrazek
po jednej na gorze
Obrazek
prawy
Obrazek

no i pewnie na dole jeszcze jest wsadzony jakos
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2007, 22:16
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 323f BA BP

Postprzez Brudny Harry » 3 cze 2008, 14:04

Dzięki Ci wielkie Voltaire !!
Własnie kupiłem cały wentylator z mocowaniem – strasznie cięzko to dostac, albo ja jakos nie mam do tego farta. Zamiennik, ale nowy i za 120 pln wiec chyba przyzwoicie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2008, 13:20
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA 1.5 ,1996 ,218tkm

Postprzez jarekj82 » 3 cze 2008, 14:15

Orin napisał(a):jarekj82 – sądzę że kompresor nabija zbyt wysokie ciśnienie i jeden z czujników zamontowanych na przewodzie wyłącza go na wypadek uszkodzenia.



a jak ja mam to sprawdzić? chyba bez komputera się nie obejdzie...??
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2007, 23:45
Posty: 34
Skąd: Środkowe Pomorze
Auto: ostatnio: 323F 1,6 16V 92r, 323C 1,5 96r.
Czasami: 323F BA 1,5 96r.,BMW Compact. Na codzień Corsa D oraz E36 320 coupe Vanos R6

Postprzez Burchi » 7 cze 2008, 16:27

Ja mam takze problem z klima,jak kupowalem auto-rok temu-to chodzila,co prawda slabo,ale cos tam dmuchalo zimnym.Obecnie ani troche.Wymeinilem filtry kabinowe,przeczyscilem troche parownik i zadnych efektow.Bede musial sie wybrac do serwisu...ale nie wiem do jakiego...moze polecacie jakis na terenie Trojmiasta?

PS
Voltaire – widze,ze jestes z Gdanska,gdzie swoj oddawales do serwisu klimy i jak wygladalo cenowo i czy zadowalajaco zrobili?:)
Z gory dzieki za rady.
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 10:50
Posty: 55
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 323F BA 1,5 16V(Z5) '96
Elpigaz – 4 generacja

Postprzez Voltaire » 7 cze 2008, 18:01

generalnie jeszcze nie mam sprawdzonych serwisów żadnych. dałem 200 pln za nabicie, sprawdzenie szczelności (jakiś kabel był urwany więc się kompresor nie załączał, znaleźli dali nowy), plus +45 pln za kontrast żeby znaleźć jeśli będzie przeciekało.

napewno znalazłbym gdzieś taniej, ale przy okazji wymieniałem olej, a w Norauto mieli taką promocję że filtr i wymiana gratis, czy coś. w każdym razie taniej wyszło to się u nich zdecydowałem. podobno do wymiany płynów w aucie się nadają.

klima narazie chodzi tydzień, temp. na wylocie 7 st. C więc jestem zadowolony, odpala szybko. zobaczymy jak będzie po jakimś dłuższym czasie. acha, w tych 200 pln też chyba odgrzybianie jest, kolejna promocja zdaje sie.

narazie szukam tłumikarza z trójmiasta z polecenia. mam jakieś przedmuchy między kolektorem a katalizatorem, tak jakby jednej śruby trzymającej rurę nie było..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2007, 22:16
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 323f BA BP

Postprzez rutson » 17 cze 2008, 19:06

Witam.Ostatnio w mojej madzi napełniałem czynnikiem klime i sprawdzałem pod względem szczelności wszystko było ok pojezdziłem z tym jakieś dwa tygodnie i gdzieś od wczoraj gdy włączam klime to ona się uruchamia ale niestety nie chłodzi. czy może miał ktoś podobny problem i jakoś sobie z nim poradził.
rutson
 

Postprzez white666 » 12 lip 2008, 12:44

witam wszystkich! ja z kolei mam taki problem: tak jak u poprzedników klima po napełnieniu i całym serwisie działała idealnie przez 3-4 tygodnie, wyraźnie chłodziła (nie mierzyłem temp na wylocie) ale było ok, nawet lepiej niż w nowej fabii. natomiast wczoraj zauważyłem że temp wyraźnie wzrosła. dodam że jak wyłączę klimatyzację to z kratki dmucha lekko ciepłym powietrzem więc może klima działa poprawnie a tylko gdzieś powietrze zimne miesza się z ciepłym i dlatego nie chłodzi należycie? dodam że poprzedniej nocy wracając z pracy włączałem ogrzewanie, może wtedy nastąpiło jakieś uszkodzenie powodujące nieszczelność? ktoś miał podobny problem?
Początkujący
 
Od: 10 lip 2008, 18:05
Posty: 14
Skąd: mysiadło
Auto: 323f 1,5 97

Postprzez Szymon » 12 lip 2008, 13:31

white666 napisał(a):witam wszystkich! ja z kolei mam taki problem: tak jak u poprzedników klima po napełnieniu i całym serwisie działała idealnie przez 3-4 tygodnie, wyraźnie chłodziła (nie mierzyłem temp na wylocie) ale było ok, nawet lepiej niż w nowej fabii. natomiast wczoraj zauważyłem że temp wyraźnie wzrosła. dodam że jak wyłączę klimatyzację to z kratki dmucha lekko ciepłym powietrzem więc może klima działa poprawnie a tylko gdzieś powietrze zimne miesza się z ciepłym i dlatego nie chłodzi należycie? dodam że poprzedniej nocy wracając z pracy włączałem ogrzewanie, może wtedy nastąpiło jakieś uszkodzenie powodujące nieszczelność? ktoś miał podobny problem?



miałem dokładnie tak samo. chłodziło do pewnego czasu i przestało. okazało się że rurka dziurawa przy chłodnicy i wyciek.czekam na nadmiar pieniędzy żeby coś z tym zrobić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez white666 » 12 lip 2008, 16:28

zyg85 napisał(a):
white666 napisał(a):witam wszystkich! ja z kolei mam taki problem: tak jak u poprzedników klima po napełnieniu i całym serwisie działała idealnie przez 3-4 tygodnie, wyraźnie chłodziła (nie mierzyłem temp na wylocie) ale było ok, nawet lepiej niż w nowej fabii. natomiast wczoraj zauważyłem że temp wyraźnie wzrosła. dodam że jak wyłączę klimatyzację to z kratki dmucha lekko ciepłym powietrzem więc może klima działa poprawnie a tylko gdzieś powietrze zimne miesza się z ciepłym i dlatego nie chłodzi należycie? dodam że poprzedniej nocy wracając z pracy włączałem ogrzewanie, może wtedy nastąpiło jakieś uszkodzenie powodujące nieszczelność? ktoś miał podobny problem?



miałem dokładnie tak samo. chłodziło do pewnego czasu i przestało. okazało się że rurka dziurawa przy chłodnicy i wyciek.czekam na nadmiar pieniędzy żeby coś z tym zrobić.


ale mówisz także o objawach typu letnie powietrze bez włączonej klimy?
Początkujący
 
Od: 10 lip 2008, 18:05
Posty: 14
Skąd: mysiadło
Auto: 323f 1,5 97

Postprzez Szymon » 12 lip 2008, 16:46

dokładnie tak to u mnie też wygląda. sprawdź nieszczelności. u mnie to podobno to. chociaż na 100% dowiem się jak dam to do zrobienia niestety
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez white666 » 12 lip 2008, 19:39

zastanawiam się co ma wspólnego dmuchanie ciepłym powietrzem z niesprawną klimatyzacją...
Początkujący
 
Od: 10 lip 2008, 18:05
Posty: 14
Skąd: mysiadło
Auto: 323f 1,5 97

Postprzez Orin » 13 lip 2008, 22:42

To wcale nie musi być awaria klimy. white666 – po chłodnej nocy uruchom silnik w aucie, nic nie reguluj w dopływie ciepłego powietrza ani w klimie i poczekaj aż zagrzeje się silnik. Jeśli przy wyłączonej klimie i zjechanej temperaturze ogrzewania będziesz czuć ciepłe powietrze na wylocie, to klima jest sprawna tylko zapewne jakaś klapka od nawiewu lub też cięgno od regulacji otwarcia kanału wody w przepustnicy wymaga naprawy.
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=27641" target="_blank" class="postlink">moje byłe autko</a>
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez white666 » 23 lip 2008, 18:56

już wiem co było przyczyną braku chłodzenia a mianowicie uszkodzony parownik. czyli dokładamy do samochodu dalej...
Początkujący
 
Od: 10 lip 2008, 18:05
Posty: 14
Skąd: mysiadło
Auto: 323f 1,5 97

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323