Problem z otwieraniem/zamykaniem drzwi..

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sawas » 1 maja 2008, 21:46

Witam. Mam w mojej 323c taki problem – centralny zamek działa elegancko na kluczyk, lecz kiedy używam pilota to otwierają/zamykają się jedynie drzwi pasażera. W tych od kierowcy zamiast pojedynczego stuknięcia przy open/close słychać dziwny turkot, a drzwi pozostają otwarte/zamknięte.

Wszystko w centralnym jest Ok, na 90% puściły jakieś sprężyny czy coś w tych lewych drzwiach. Nie odbija przycisk zamykania, ten od wewnątrz i stąd te kłopoty. Czy muszę zdejmować całą obudowę drzwi? Jeśli tak to co potem?

Dzięki z góry za odpowiedź.
sawas
 

Postprzez sawas » 2 maja 2008, 12:44

Nikt nie wie jak to wyregulować? To chyba prosta sprawa..
sawas
 

Postprzez Blastar » 2 maja 2008, 17:10

a ten centralny na pilota zakładałeś sobie sam? i wcześniej działało wszystko ok? no i jeśli podejrzewasz jakąś sprężynę to zdejmij tapicerkę i zobacz czy coś sie nie odczepiło chociaż ja sobie nie przypominam żeby tam była jakaś sprężyna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2005, 21:30
Posty: 81
Skąd: Opole
Auto: 323F BA 1,5i '94 16V 4/DOHC

Postprzez DROPKICK » 2 maja 2008, 17:33

sawas napisał(a):centralny zamek działa elegancko na kluczyk, lecz kiedy używam pilota to otwierają/zamykają się jedynie drzwi pasażera

A jak zamykasz/otwierasz kluczykiem drzwi pasażera to kierowcy też się zamykają/otwierają? Może jest tak że masz tylko siłownik w drzwiach pasażera.
Jeżeli u kierowcy też masz siłownik to zobacz czy nie jest na wykończeniu, może pada i nie ma już siły zamykać/otwierać.
Tak czy inaczej boczek drzwi musisz ściągnąć i zobaczyć co sie tam dzieje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2006, 15:37
Posty: 1009
Skąd: Rzeszów
Auto: Xedos6, 2.0 V6, 1999 :)

Postprzez Blastar » 2 maja 2008, 17:48

DROPKICK napisał(a):Może jest tak że masz tylko siłownik w drzwiach pasażera

no właśnie dlatego pytałem czy sam zakładał ten centralny na pilota :) bo słyszałem że niektóre auta nie mają wszystkich siłowników i trzeba wtedy dokupić ja w swojej mam wszystkie siłowniki ale nie wiem jak jest w 323C a jeśli tam też są wszystkie to moze być tak jak napisałeś że siłownik po prostu już pada.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2005, 21:30
Posty: 81
Skąd: Opole
Auto: 323F BA 1,5i '94 16V 4/DOHC

Postprzez sawas » 2 maja 2008, 19:26

Próbowałem zdjąć tę tapicerkę, ale nie bardzo chciała mi zejść, a ja niepotrzebnie nie chcę całości rozbierać. Nie wiedziałem właśnie, czy jakieś mechanizmy w ogóle tam pod obudową są.. Jeśli mówicie, że tak to się wezmę za to porządniej.

Jest tak:

pilot: drzwi pasażera open/close normalnie, a drzwi kierowcy reagują- tzn. słychać jakby "chęć" zamknięcia/otwarcia tych drzwi, ale coś tam się blokuje – jak to ktoś napisał – chyba "jest na wyczerpaniu"

kluczyk: gdy zamykam/otwieram drzwi kierowcy to tylko one się zamykają/otwierają

Ja nic nie grzebałem – auto mam od niedawna, nie wiem czy poprzedni właściciel to zakładał czy było, ale przez pierwszych kilka tygodni wszystko było OK z tym zamkiem.

OK, a jeśli to ten siłownik to jakie koszty i co z tym zrobić? Można samemu coś tam podkręcić?
sawas
 

Postprzez DROPKICK » 2 maja 2008, 21:33

Jeżeli wcześniej pilot zamykał Ci wszystkie drzwi to na pewno masz siłownik. Podkręcić to raczej nic tam się nie da, chyba że coś Ci spadło, lub poluzowało się mocowanie siłownika i jest sytuacja taka, że on działa ale cofa się sam siłownik na mocowaniu.
Ściągaj boczek i oglądnij to wszystko tam.
Nie wiem jak jest w 323c, ale u mnie odkręcam 4 śruby, ciągnę od dołu żeby puściły zatrzaski, a później podnosze do góry i boczek jest już ściągnięty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2006, 15:37
Posty: 1009
Skąd: Rzeszów
Auto: Xedos6, 2.0 V6, 1999 :)

Postprzez kleik87 » 27 lis 2008, 22:41

witam

Ja mam troszke inny problem otoz mam w pilocie dwa przyciski jeden gorny nie wiem od czego jak dla mnie od autoalarmu a drugi od centralnego tak mi sie wydaje przynajmniej,
alarm z centralnym sa razem polaczone bo jak zamykam to mi dzialaja awaryjne przez chwile.
Dzisiaj pojawil mi sie problem gdyz wcisnalem ten jak dla mnie od alarmu i jak teraz chce zamknac dzrzwi z pilota to mi dziwny dzwiek alarm wydaje (rytmiczny pikniecia kilkokrotnie razy) i nie moge zamknac centralem.
W czym tkwi problem?
dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio edytowano 27 lis 2008, 23:10 przez kleik87, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2010, 21:30
Posty: 107
Skąd: Gdańsk

Postprzez kleik87 » 27 lis 2008, 23:09

kleik napisał(a):witam

Ja mam troszke inny problem otoz mam w pilocie dwa przyciski jeden gorny nie wiem od czego jak dla mnie od autoalarmu a drugi od centralnego tak mi sie wydaje przynajmniej,
alarm z centralnym sa razem polaczone bo jak zamykam to mi dzialaja awaryjne przez chwile.
Dzisiaj pojawil mi sie problem gdyz wcisnalem ten jak dla mnie od alarmu i jak teraz chce zamknac dzrzwi z pilota to mi dziwny dzwiek alarm wydaje (rytmiczny pikniecia kilkokrotnie razy)i nie moge zamknac centralem.
W czym tkwi problem?
dziękuję za odpowiedzi.
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2010, 21:30
Posty: 107
Skąd: Gdańsk

Postprzez Malina » 21 kwi 2009, 11:27

Witam

Miesiąc temo załozyłem sobie sterownik zamka na pilota do oryginalnego centralnego zamka I wszystko było super aż do czasu go którego pojawił sie problem.
Dzisiaj o 6 rano problem się powtórzył Przyciskam ‘ otwórz’ na pilocie i znów wszystkie drzwi się otworzyły oprócz drzwi kierowcy Wiec podeszlem do drzwi pasazera przekrecam ‘otworz’ i nadal się drzwi kierowcy nie otworzyły. Potem jeszcze raz próbuje ‘zamknąć I otworzyć’ I otworzyły sie drzwi kierowcy równiez Przekrecajac kluczk od strony kierowcy wszystkie drzwi zawsze sie otwieraja I zamykaja Po 5 minutach jazdy naciskan na pilocie ‘zamknij’ I wszystkie drzwi sie zamknely W czasie jazdy tez probowalem pilotem zamykać I otwierać drzwi I działały wszystkie.
Wczoraj wieczorem rozebrałem drzwi I zobaczyłem ze folia jest odklejona więc ja dokleiłem. Nic innego niepokojącego nie zauważyłem. Może trzeba psyknąć gdzeiś tam WD-40?
Macie jakieś pomysły –proszę o pomoc
A w jaki sposób dostać się do siłownika , ponieważ jest za blachą na dole drzwi po lewej stronie ?
Trzeba coś jeszcze rozkrecić – np. Metalowe części drzwi ?
Dzieki za odpowiedź
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 16:53
Posty: 114
Skąd: Tarnów
Auto: 323F 97' 1,5l BA Z5 :) LPG BRC SQ24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323