Pompa wtryskowa Astra –> 323

Postprzez dawot » 4 gru 2008, 21:49

witam, mam takie pytanie, czy pompa wtryskowa z opla astry 1.7td isuzu bedzie pasowac do mazdy 323 tez z silnikiem 1.7TD isuzu?
do madzi trzeba mieć cierpliwość tymbardziej jak masz diesla;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2008, 19:41
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mazda 323 1.7TD sedan

Postprzez xANDy » 10 gru 2008, 23:12

Tu nie chodzi o mazdę tylko o silnik.
Jeśli silnik ten sam i rocznik ten sam to pompa powinna być ta sama.

Poza tym – nikt raczej Ci tutaj nie odpowie konkretniej – bo za mało mamy doświadczeń z tym "sprzętem".
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez kufajman » 11 gru 2008, 23:57

dawot napisał(a):witam, mam takie pytanie, czy pompa wtryskowa z opla astry 1.7td isuzu bedzie pasowac do mazdy 323 tez z silnikiem 1.7TD isuzu?

Witam, może pasować, ale niemusi. Wszystko zależy od roku produkcji i wyposażenia samochodu. Najlepiej jakbyś miał w ręku tą pompę i pojeździł po szrotach. Ja już miałem jazdę z alternatorem z Astry, który był z wyglądu taki sam, ale potem się okazało że za mało [A] dawał, a obudowa miała nieco mniejszą średnicę przez co było naprężone przewody olejowe, nie wspomne o szopkach z kołem pasowym itp. Jak się okazało altek do mojej Madzi pasuje,ale od Isuzu Troper 2,8 TD,poza tym wtyczki nie pasują od altków z Opli – inna ilość pinów przyłączeniowych (a wszystko niby produkcja Mitsubihi).
Reasumując – pompa w łapkę i po szrotach wycieczka, może są na niej jakieś oznaczenia. Z tego co się orientuję to w Maździe jest to pompa Boscha. W Oplach były stosowane pompy wtryskowe Zexel NP-VE 4/10F oraz VE R365-1 i pompy Bosch VER487-na końcówkach wtrysku Boscha oraz VE4/10-R-365-1 – na końcówkach wtrysku Zexela. Także radze nie brać w ciemno
Pozdrawiam
Mazda na Isuzu...to musi być ciekawe :P
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2006, 21:28
Posty: 35
Skąd: Biała Podlaska,Katowice,Rybnik
Auto: Mazda 323S BA 1,7 TDI

Postprzez xANDy » 14 gru 2008, 17:50

kufajman – Ty to masz ale wiedzę...
Może być tak stronę napisał konkretów o tym silniku – poradnik by się uzupełniło!

Proszę poprawić temat!!
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez porter_22 » 17 gru 2008, 11:50

Pompa Oploska od 1.7 td jest wizualnie taka sama jak w Mazdzie ale tylko wizualnie.
Różni sie chociaż tym że pompa Mazdoska czyli DENSO jest dodatkowy czujnik do gaszenia silnika w pompie od Opla tego nie ma.
Początkujący
 
Od: 11 wrz 2008, 09:42
Posty: 7
Skąd: Siedlce
Auto: MAZDA 626 DITD 1999 Kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323