Po wyciągnięciu kliczyka radio świeci i rozładowywuje aku

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kondziorally » 25 paź 2009, 12:11

Witam, Mam następujący problem. Od paru dni Mazda miała problemy z odpalaniem przez słaby akumulator... Dodam że aku jest nowy, ma 2 miesiące. Wczoraj zauważyłem że po wyciągnięciu kluczyka radio świeci dalej jednak nie da się go wyłączyć ani włączyć... tak jakby świeciło samo podświetlanie panela...
Wcześniej tak miałem podłączone że po wyciągnięciu kluczyka radio gasło i nie dało sie go włączyć bez kluczyka. Czy wina leży po stronie radia czy elektryki? Wydaję mi się że po stronie radia nie bardzo ponieważ stacyjka powinna odłączyć napięcie i koniec... Czekam na sugestie co sprawdzić.. Pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2007, 23:44
Posty: 64
Skąd: Nowy Wiśnicz
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V DOHC

Postprzez Jacol » 25 paź 2009, 12:33

Radio ma 2 podłączenia +12V, jedno jest stałe (nawet po wyjęciu kluczyka) dla podtrzymania pamięci radia, drugie +12V jest włączone jak tylko jest kluczyk w stacyjce... To jest zwykłe zasilanie radia.
Oznaczenia kabli kolorami to żółty i czerwony.
Czasami ludzie robią tak że podłączają oba kable pod stałe 12V żeby mogli słucha radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
Ty piszesz że jakby Ci się świeciło podświetlenie radia, sprawdź pomarańczowy przewód od radia, on odpowiada za podświetlenie, i powinien byś podłączony do świateł (+12V), że jak masz włączone światła podświetla ci radio. Możliwe że ktoś ci podlączył ten kabel pod stałe +12 i wtedy bedzie cały czas się świecic.
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez gregorius 323 F » 25 paź 2009, 15:43

Jeżeli to stało się nie dawno a wcześniej tak nie miałeś możesz mieć uszkodzony czujnik włożenia klucza po stacyjce.
Czy przypadkiem nie jest tak że po wyjęciu klucza i otwarciu drzwi piszczy brzęczyk włączonych świateł lub radia ???

jeżeli tak nie jest to najpewniej coś źle podłączone w radiu tak jak pisał Jacol
Pozdrawiam
Pierwsze Z5 Turbo na forum.Maniak Mazda from Hiroshima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 13:03
Posty: 282
Skąd: Giżycko/Olsztyn
Auto: 323 f ba 1996r 1.5 Z5

Postprzez Kondziorally » 25 paź 2009, 19:48

gregorius 323 F napisał(a):Czy przypadkiem nie jest tak że po wyjęciu klucza i otwarciu drzwi piszczy brzęczyk włączonych świateł lub radia pytajnik?

Nie nie tak się niedzieje... wszystko było ok. Dobiero parę dni temu zaczęło mi rozładowywać...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2007, 23:44
Posty: 64
Skąd: Nowy Wiśnicz
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V DOHC

Postprzez Kondziorally » 25 paź 2009, 19:50

gregorius 323 F napisał(a):czujnik włożenia klucza po stacyjce.


gdzie to jest i jak to sprawdzić... Na to wychodzi że nie odcina mi prądu od stacyjki jak wyciągam kluczyk... wcześniej jak wyciągałem to odłączało i było ok...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2007, 23:44
Posty: 64
Skąd: Nowy Wiśnicz
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V DOHC

Postprzez fazzi » 25 paź 2009, 23:14

Kondziorally jak masz miernik to sprawdź sobie pobór prądu na wyłączonym aucie. Samo podświetlenie radia (jeśli jest w tym trybie że nie da się go włączyć) nie powinno brać dużo prądu. Sprawdź prąd na aku (odpinasz klemę i łączysz przez miernik na zakresie 10A), sprawdź prąd wyłączonego radia (również łączysz je przez miernik) i już wiesz czy to radio czy coś innego.
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2005, 14:16
Posty: 519
Skąd: Milanówek
Auto: były:
Mazda 323 F BG GT '89
Mazda MX-3 1.8 V6 '97
jest: Skoda Fabia :|

Postprzez gregorius 323 F » 25 paź 2009, 23:48

Kondzio ten czujnik położenia kluczyka to taka biała kostka przymocowana przy pierścieniu od IMMO na boku stacyjki widoczna po zdjęciu osłony.
Ma on dwa przewody-jest na nich wtyczka rozepnij ją i zobacz czy radio gaśnie.

Jeżeli tak – ten czujnik jest rozbieralny wewnątrz jest sprężyna która czasem się psuje.

Powodzenia
Pozdrawiam
Pierwsze Z5 Turbo na forum.Maniak Mazda from Hiroshima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 13:03
Posty: 282
Skąd: Giżycko/Olsztyn
Auto: 323 f ba 1996r 1.5 Z5

Postprzez Kondziorally » 26 paź 2009, 22:08

Ok Dzięki Chłopaki :) Podpiąłem dziś radio i jest wszystko ok :) Więc musiało być coś z kablami przy radiu. Ale w razie czego będę wiedział co sprawdzać. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2007, 23:44
Posty: 64
Skąd: Nowy Wiśnicz
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V DOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323