Jak zdemontować podsufitkę?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez donwito » 10 maja 2006, 19:13

Witam,
czy komuś udało się z sukcesem zdemontować i (to ważne :] ) z powrotem założyć tą samą podsufitkę w MX-3 albo którymś podobnym wozidle?
Próbowałem na razie odchylić ją delikatnie od tyłu, ale skrzeczy jakby była przylepiona i nie bardzo wiem, na co się mam nastawiać. Potrzebuję zdjąć, oblukać dokładnie wężyk od tylnego spryskiwacza, przepchać go lub wymienić i założyć podsufitkę z powrotem.

Pozdrawiam,

w.
Zazwyczaj zgadzam się z sobą w 60%.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez Sagitari » 11 maja 2006, 00:01

Nie byłem nigdy w MX-3, ale jeśli podsufitka jest z miękkiej tkaniny, pod którą można wyczuć cienką warstwę gąbki, to może być podobnie jak w BG. Tapicerka takiej podsufitki jest przyklejona do sztywnej matrycy (coś w rodzaju włókna szklanego), która jest podatna na pęknięcia. Żeby jej nie uszkodzić, trzeba odpiąć wszystkie elementy plastikowej tapicerki na słupkach. Dopiero wtedy można próbować ją wyjąć przez tylną klapę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2005, 00:43
Posty: 76
Skąd: Pruszków
Auto: Audi 80 B4 1Z '94r.

Postprzez eMiX3 » 11 maja 2006, 19:07

moze sie myle ale wydaje mi sie ze owy wezyk wychodzi z bagaznika i nie biegnie przez cala dlugosc samochodu.
Speed it's all I need
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2005, 13:36
Posty: 128
Auto: mx3 1.6 DOHC wolne :(

Postprzez brii » 11 maja 2006, 19:58

Nie mylisz się – z tyłu w bagażniku po prawej pod dywanikiem jest zbiornik płynu :]
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez donwito » 11 maja 2006, 22:08

eMiX3 napisał(a):wychodzi z bagaznika



Tak jest. Wychodzi z bagażnika, biegnie pod plastikami bagażnika z prawejs trony, potem wchodzi pod plastikowy słupek [jaki?] (ten w kolorze białym (szarym?) a potem trafia pod podsufitkę. Idzie pod podsufitką aż do gumowej tulei dach-klapa i pod szerokim plastikiem na górnej części klapy przechodzi przez karoserię i wychodzi na zewnątrz. Mam już rozpracowany kawałek w bagażniku (pompka pompuje, widać ruch płynu w górę) i na klapie (płyn nie wylatuje na szybę). Został mi do obadania jeszcze kawałek pod tapicerką tylnego słupka i pod podsufitką.
Zazwyczaj zgadzam się z sobą w 60%.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez Jacol » 17 lip 2007, 12:06

donwito napisał(a):Witam,
czy komuś udało się z sukcesem zdemontować i (to ważne ) z powrotem założyć tą samą podsufitkę w MX-3 albo którymś podobnym wozidle?

Dołącze sie do pytania, bo konkretnej odpowiedzi nie ma... Czeka mnie wymiana mechanizmu szyberdachu, a żeby to zrobic musze zdemontować podsufitke... czy ktoś wie jak to zrobić?
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez marek » 17 lip 2007, 15:51

Jacol napisał(a):czy ktoś wie jak to zrobić


zdejmujesz nakładki na przednich słupkach (zatrzaski odpinasz od góry a na dole jest hak z którego zdejmniesz przesuwając plastik wzdłuż słupka w górę), następnie zdejmujesz boczki tylne, a żeby je wyjąć musisz wyjąć plastiki z bagażnika :D
Potem odkręcasz górne mocowanie pasów i zdejmujesz plastiki ze słupka B. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne, lusterko i lampkę oraz uchwyty dla pasażerów.. Potem zdejmujesz ramkę dookoła szyberdachu (taka sztywna z materiału tapicerki.
Potem odpinasz/wysuwasz z trzech bodajże zatrzaskóww tylnej częsci tapicerki tak ok 10-15cm od uszczelki klapy którą też chyba będziesz musiał zsunąć.
Można to zrobić bez zdejmowania boczków oraz rozbierania bagażnika – trzeba odpiąć ten plastik ze słupka B po odkręceniu pasa i najlepiej we dwie osoby wysunąć tapicerkę do tyłu – plastik na słupkach B można odchylić na tyle że podsufitka wyjdzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Jacol » 17 lip 2007, 20:09

marek napisał(a):zdejmujesz nakładki na przednich słupkach (zatrzaski odpinasz od góry a na dole jest hak z którego zdejmniesz przesuwając plastik wzdłuż słupka w górę), następnie zdejmujesz boczki tylne, a żeby je wyjąć musisz wyjąć plastiki z bagażnika
Potem odkręcasz górne mocowanie pasów i zdejmujesz plastiki ze słupka B. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne, lusterko i lampkę oraz uchwyty dla pasażerów.. Potem zdejmujesz ramkę dookoła szyberdachu (taka sztywna z materiału tapicerki.
Potem odpinasz/wysuwasz z trzech bodajże zatrzaskóww tylnej częsci tapicerki tak ok 10-15cm od uszczelki klapy którą też chyba będziesz musiał zsunąć.
Można to zrobić bez zdejmowania boczków oraz rozbierania bagażnika – trzeba odpiąć ten plastik ze słupka B po odkręceniu pasa i najlepiej we dwie osoby wysunąć tapicerkę do tyłu – plastik na słupkach B można odchylić na tyle że podsufitka wyjdzie.

O mój boże... napewno cos spier***... dobra, pewnie wezme sie za to w ten weekend, to zrobie fotorelacje :) Dzięki wielkie marek.
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez marek » 17 lip 2007, 20:37

Jacol napisał(a):dobra, pewnie wezme sie za to w ten weekend, to zrobie fotorelacje


jak cos nie bedzie szlo to wal na pw, podesle jakies skany z serwisowki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Jacol » 17 lip 2007, 21:16

marek napisał(a):jak cos nie bedzie szlo to wal na pw, podesle jakies skany z serwisowki

to jakl mozesz to wyslij mi na adres jacol@mx-3.pl
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez Achemenid » 17 lip 2007, 22:03

marek
Czy masz taki skan do mojego auta .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 cze 2004, 15:39
Posty: 354
Skąd: Wieden/Zamosc
Auto: Mazda 626GW FS 2.0L 98.

Postprzez marek » 17 lip 2007, 22:11

Achemenid napisał(a):Czy masz taki skan do mojego auta .


Darku, mam niestety tylko do GF, nie mam do GW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez asyriusz » 3 sty 2009, 00:52

panowie a jak wygląda sprawa tej podsufitki w 323 s ba 94 r?????????????
Zapraszam na moją stronkę z rękodziełami www.asyriusz.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2007, 17:01
Posty: 85
Skąd: Łódź, Belchatów
Auto: Mazda 323S BA 1994r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323