Opis kontrolek w zestawie wskaźników

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez donwito » 5 maja 2005, 16:59

Witam,
nabyłem używaną MX-3 1.6 rocznik 1996 – niestety bez instrukcji obsługi. Poszukuję w związku z tym albo tejże instruckji (papierowa do odsprzedania lub elektroniczna) albo przynajmniej opisu lampek / kontrolek które są koło zegarów na desce rozdzielczej. W jakich sytuacjach się zapalają i co dokładnie sygnalizują? Rzecz jasna pomijam oczywiste informacje typu "czerwony trójkącik oznacza, że jedziesz na awaryjnych, bałwanie" ;) Chodzi mi raczej o te kontrolki, które mogą nie być tak jednoznaczne.

Aha – jeszcze jedna uwaga: auto jest z tym nowszym, "zaokrąglonym" typem kokpitu, z okrągłymi kulkami nawiewów.

Z góry uprzejmie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!
dw.

PS: przy okazji: ta mazda ma 50l zbiornik paliwa? przy ilu litrach w baku powinna mi się zaświecić kontrolka rezerwy? dw.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez nero » 5 maja 2005, 18:27

donwito napisał(a): przy okazji: ta mazda ma 50l zbiornik paliwa? przy ilu litrach w baku powinna mi się zaświecić kontrolka rezerwy?


Mi sie zapala rezerwa jak w baku jest jeszcze jakies 12-13 litrow a zbiornik ma 50 litrow.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez Dethar » 5 maja 2005, 18:33

nero napisał(a):jakies 12-13 litrow

nero jak to mierzysz ?
ja na forum gdzies wyczytalem ze jest tam ok 9 litrow... kazdy mowi co innego :|
ale zreszta rybka ile tam jest jak rezerwa sie wlaczy to mozna przejechac z 80-100 km jeszcze... ale najlepiej to odrazu zatankowac... bo najgorsze co moze byc to to pomaranczowe swiatelko i niepewnosc ile jeszcze w baku zostalo <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2005, 22:50
Posty: 138
Skąd: Festung Breslau / Warsaw
Auto: MX-3 1.8 V6 '94

Postprzez nero » 5 maja 2005, 18:39

jak mierze – leje do fulla i czekam az zaswieci sie kontrolka od rezerwy – wtedy jade na stacje i znowu leje na fulla i na ogol wchodzi mi jakies 37-38 litrow wiec skoro bak paliwa ma 50 litrow to wychodzi ze rezerwa to wlasnie te 12-13 litrow.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez Dethar » 5 maja 2005, 18:57

nero napisał(a):leje do fulla

chyba nie jestes studentem ? <lol>

byl juz watek odnosnie rezerwy w mx-3 i niejaki feniks napisal :
"wg instrukcji ok. 9l a pełny 50l"

a inni pisza ze nawet 10-15 litrow rezerwa :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2005, 22:50
Posty: 138
Skąd: Festung Breslau / Warsaw
Auto: MX-3 1.8 V6 '94

Postprzez nero » 5 maja 2005, 18:58

Dethar napisał(a):chyba nie jestes studentem ?


Politechnika wita ... :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez Dethar » 5 maja 2005, 19:13

nero napisał(a):Politechnika wita ...

i Politechnika tez pozdrawia <lol>

troche maly offtopik nam sie zrobil
ale jezeli chodzi o te kontrolki to np. tutaj jest rozpiska wszystkich kontrolek jakie mozna w samochodzie spotkac:
http://www.mary.win.pl/strony/4/4_5_2.htm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2005, 22:50
Posty: 138
Skąd: Festung Breslau / Warsaw
Auto: MX-3 1.8 V6 '94

Postprzez donwito » 5 maja 2005, 22:25

Dethar napisał(a):troche maly offtopik nam sie zrobil
ale jezeli chodzi o te kontrolki to np. tutaj jest rozpiska wszystkich kontrolek jakie mozna w samochodzie spotkac:
http://www.mary.win.pl/strony/4/4_5_2.htm


dzięki! rozumiem, że te kontrolki, które odnajdę z listy podanej na tej stronie w mojej MX3 będą oznaczały dokładnie to samo, co podaje ta strona? a co oznacza kontrolka podobna do spryskiwacza szyby: brak płynu czy jakąś awarię systemu spryskiwaczy czy w ogóle coś z innej beczki?

może wyjaśnię: moje pytanie jest spowodowane tym, że najpewniej któraś z diod / żarówek podświetlających tablicę padła i nie działa mi np. sygnalizacja zaciągnięcia ręcznego czy świateł przeciwmgielnych. zanim zacznę to rozbierać chciałbym dowiedzieć się, co oznaczają i kiedy powinny zapalać się pozostałe lampki – może i je też powinienem obejrzeć ;>

a! i jeszcze jedno: w nissanie almera podczas zapłonu kontrolka silnika przez kilka sekud pali się i potem gaśnie – to jest znak, że układ wtryskowy jest OK. spodziewałem się podobnej kontrolki w mazdzie – i nic. rzeczywiście nie ma, czy to kolejna żarówka u mnie do wymiany?

pozdrawiam!
dw.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez Alicess » 5 maja 2005, 23:28

donwito napisał(a):nie działa mi np. sygnalizacja zaciągnięcia ręcznego czy świateł przeciwmgielnych

A gdzie jest w ogóle kontrolka świateł przeciwmgielnych? Bo nie zauważyłam czegoś takiego u siebie :|

Nie zauważyłam, bo mi się żarówka przepaliła... <glupek2>
Ostatnio edytowano 8 maja 2005, 23:10 przez Alicess, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 gru 2004, 23:32
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Auto: nissan 200sx

Postprzez marek » 6 maja 2005, 00:27

Dethar napisał(a):nero napisał:
leje do fulla

chyba nie jestes studentem ?



Ja jak jeszcze byłem studentem to też lałem na ful od zapalonej kontrolki i rezerwa wychodziła ok. 11-12l (czyli na jakieś 100km w mieście).

Swoją drogą najtaniej wychodzi tankować rzadziej do pełna niż częsciej po 10 litrów...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez GofNet » 6 maja 2005, 00:39

Ponoć właśnie takie były/są założenia, aby rezerwa starczała jeszcze na 100km na terenie zabudowanym (miasto).
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez Shoovar » 6 maja 2005, 10:25

Dethar napisał(a):ale jezeli chodzi o te kontrolki to np. tutaj jest rozpiska wszystkich kontrolek jakie mozna w samochodzie spotkac:
http://www.mary.win.pl/strony/4/4_5_2.htm

Tak dokońca to bym w ten opis nie wierzył, bo np kontrolke niedomknietych drzwi fiat ma inną niż większość, ale podstawoewe się chyba zgadzają.

donwito napisał(a):dzięki! rozumiem, że te kontrolki, które odnajdę z listy podanej na tej stronie w mojej MX3 będą oznaczały dokładnie to samo, co podaje ta strona? a co oznacza kontrolka podobna do spryskiwacza szyby: brak płynu czy jakąś awarię systemu spryskiwaczy czy w ogóle coś z innej beczki?

Ta kontrolka to coś jak rezerwa tylko dla spryskiwacza. Zapala się jak kończy się płyn (u mnie właściwie jak się zapali to płynu jest może na 4-5 psiknięć :( ) i świeci na pomarańczowo, przynajmniej tak jest w mojej 323F
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2005, 08:56
Posty: 30
Skąd: Nowa Ruda
Auto: 323F '90 1.6 16V

Postprzez donwito » 9 maja 2005, 09:04

Alicess napisał(a):
donwito napisał(a):nie działa mi np. sygnalizacja zaciągnięcia ręcznego czy świateł przeciwmgielnych

A gdzie jest w ogóle kontrolka świateł przeciwmgielnych? Bo nie zauważyłam czegoś takiego u siebie :|

Nie zauważyłam, bo mi się żarówka przepaliła... <glupek2>


po lewej, na dole. a to powyżej to jest kontrolka silnika? powinna się przy starcie na chwilę zapalać? też chyba mam żarówkę kopniętą. może w ten weekend rozbiorę kokpit i wymienię. czy ktoś wie, jakie tam są żaróweczki – to bym zakupił zawczasu żeby potem nie zasuwać po sklepach na piechotę jak rozbiorę samochód ;)

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez Dethar » 9 maja 2005, 09:28

donwito napisał(a):po lewej, na dole. a to powyżej to jest kontrolka silnika

ta nad swiatlem przeciwmgielnym to nie kontrolka silnika tylko ABS'u przynajmniej u mnie tak jest i gdy wlaczasz auto to na chwile sie swieci po czym gasnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2005, 22:50
Posty: 138
Skąd: Festung Breslau / Warsaw
Auto: MX-3 1.8 V6 '94

Postprzez Shoovar » 9 maja 2005, 09:38

Dethar napisał(a):ta nad swiatlem przeciwmgielnym to nie kontrolka silnika tylko ABS'u przynajmniej u mnie tak jest i gdy wlaczasz auto to na chwile sie swieci po czym gasnie...

Nie do końca. Na tej fotkce nie ma kontrolki ABS'u, widocznie ta madzia go nie posiada. Powinna być w razie czego pomiedzy właśnie przeciwmgielnym a smarowaniem silnika
A tak BTW, to ciekawe czy MX'y z '90roku mają taką samą deskę? Wygląd zupełnie jak w eFce tylko układ kontrolek zupełnie inny ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2005, 08:56
Posty: 30
Skąd: Nowa Ruda
Auto: 323F '90 1.6 16V

Postprzez donwito » 9 maja 2005, 09:52

Shoovar napisał(a):
Dethar napisał(a):ta nad swiatlem przeciwmgielnym to nie kontrolka silnika tylko ABS'u przynajmniej u mnie tak jest i gdy wlaczasz auto to na chwile sie swieci po czym gasnie...

Nie do końca. Na tej fotkce nie ma kontrolki ABS'u, widocznie ta madzia go nie posiada. Powinna być w razie czego pomiedzy właśnie przeciwmgielnym a smarowaniem silnika
A tak BTW, to ciekawe czy MX'y z '90roku mają taką samą deskę? Wygląd zupełnie jak w eFce tylko układ kontrolek zupełnie inny ;)


Owszem, ABS'u moje autko ni ma. Czyli ta kontrolka nie będzie się świecić i do niczego nie służy? Dobrze wiedzieć, może sobie potem coś pod nią podepnę ;)

A jak z tą kontrolką silnika – tak o nią męczę, bo przesiadka z nissana mnie nauczyła, że jakaś sygnalizacja tego, że silnik jest OK, powinna być... a tu ni ma.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez Shoovar » 9 maja 2005, 10:04

donwito napisał(a):powinna być... a tu ni ma.

Ano nima... Chyba, ze w twoim roczniku wprowadzili, ale ja w swojej nie mam. Chodzi Ci pewnie o kontrolke ktora sygnalizuje jeśli nieprawidlowo dziala wtrysk. Na ogol to jest pomaranczowa kontrolka z rysunkiem silnika ktora zapala sie na chwile przy uruchomieniu silnika a potem gasnie i nie zapala sie jesli wtrysk dziala dobrze. W Madzi widocznie o niej zapomnieli :( albo moze wtrysk sie nie psuje <lol> i nie ma potrzeby takiej kontrolki <glupek2>
Niestety w Madzi jest tylko smarowanie i ladowanie z tych od silnika
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2005, 08:56
Posty: 30
Skąd: Nowa Ruda
Auto: 323F '90 1.6 16V

Postprzez donwito » 9 maja 2005, 10:08

Shoovar napisał(a):
donwito napisał(a):powinna być... a tu ni ma.

Ano nima... Chyba, ze w twoim roczniku wprowadzili, ale ja w swojej nie mam. Chodzi Ci pewnie o kontrolke ktora sygnalizuje jeśli nieprawidlowo dziala wtrysk. Na ogol to jest pomaranczowa kontrolka z rysunkiem silnika ktora zapala sie na chwile przy uruchomieniu silnika a potem gasnie i nie zapala sie jesli wtrysk dziala dobrze. W Madzi widocznie o niej zapomnieli :( albo moze wtrysk sie nie psuje <lol> i nie ma potrzeby takiej kontrolki <glupek2>
Niestety w Madzi jest tylko smarowanie i ladowanie z tych od silnika


Podoba mi się ta teoria – nie ma lampki bo się nie psuje :))) Mam nadzieję, że tak będzie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Postprzez artus » 9 maja 2005, 22:17

Donwito jutro jak nie zapomnę to opiszę ci wg. instrukcji wszystkie kontrolki w MX-3 powyżej '94. Sterowanie nawiewem nasz już elektryczne? Dwie poduszki powietrza, ABS,el.szyby, lusterka i szyberdach, immobilaizer, reg.kierownica, el. reg świateł, halogeny. Silnik 1.6i 16V KAT B6.
Czy tak? jak nie to sprostuj. NIe mam skanera bo wysłałbym ci instrukcję obsługi niemiecką, ale no problem opiszę ci. ;)
ZSW M926 MAZDA MX-3
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2004, 23:24
Posty: 152
Skąd: Świnoujście
Auto: Mazda MX-3 1.6

Postprzez donwito » 9 maja 2005, 22:22

artus napisał(a):Donwito jutro jak nie zapomnę to opiszę ci wg. instrukcji wszystkie kontrolki w MX-3 powyżej '94. Sterowanie nawiewem nasz już elektryczne? Dwie poduszki powietrza, ABS,el.szyby, lusterka i szyberdach, immobilaizer, reg.kierownica, el. reg świateł, halogeny. Silnik 1.6i 16V KAT B6.
Czy tak? jak nie to sprostuj. NIe mam skanera bo wysłałbym ci instrukcję obsługi niemiecką, ale no problem opiszę ci. ;)


Byłoby super :)
Teraz tak: sterowanie nawiewem elektryczne (guziczki a nie suwaki), 2 poduszki, el. luusterka i szyby, immobiliser, reg. kierownica, reg. elektrycznie światła, halogeny przód i tył (w sensie przeciwmgielne) ale bez ABS i bez szyberdachu. Silnik 1.6 KAT, a czy on jest B6 to szczerze mówiąc nie mam pojęcia :)))

pozdrawiam!
w.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2005, 16:48
Posty: 86
Skąd: Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323