Brak klimatyzacji (wyciągnięta?)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez spreddo » 22 lut 2010, 11:19

Witam – w grudniu kupiłem ładną mx3 1,6 16v z 96r. Poszukując po allegro zauważyłem że modele są wyposażone albo w szyberdach i bez klimy, albo klimę bez szyberdachu(poprawcie mnie jeśli się mylę).
W każdym razie znalazłem pod Kielcami jedną bez szyberdachu i bez klimy, trochę mnie to zdziwiło no ale sprzedający oczywiście zaznaczył że nie ma klimy.Do wczoraj bym sie nad tym nie zastanawiał ale podczas czyszczenia wnętrza autka zauważyłem że jeden przycisk przy mieszaczu powietrza jest jakiś dziwny... miał przyklejoną taśmę izolacyjną zasłaniającą cały przycisk (ktoś to bardzo starannie zrobił) – pod przyciskiem okazało się że jest znaczek A/C i po wciśnięciu go – zaświeca się.
Oczywiście pod maską raczej nie znalazłem komponentów klimatyzacji ani węży.
Chciałem się zorientować jak dokładnie wyglądają te komponenty gdyż nie mam żadnego porównania ani schematów.
Chodzi mi o to że może niewielkim kosztem uda mi się ją przywrócić do funkcjonalności.
Bardzo prosiłbym o jakieś fotki jak to wygląda dokładnie, co gdzie jak i skąd biegnie
Klub miłośników samochodów Japońskich: www.teamrice.pl
Początkujący
 
Od: 7 gru 2009, 23:35
Posty: 8
Skąd: Oświęcim
Auto: MX-3 1,6 16V '96

Postprzez BadBoy_89 » 22 lut 2010, 12:58

Na forum gdzies było... chyba nawet u mnie:)
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 6c67602430
jest to tak aluminiowa rurka z kurkami jednak tej "puszki" czy jak sie to zwie zdjecia niemam, al znajdziesz ja wpisujac w allegro klimatyzcja mx3
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2009, 22:22
Posty: 96
Skąd: Katowice
Auto: Mazda MX3 1,6 dohc 96r

Postprzez Suloo » 22 lut 2010, 19:40

klima z szyberdachem ma tyle wspolnego co ryba z rowerem.sa to 2 oddzielnie zamawiane elementy.a co do przycisku to kazda mx3 ma fabrycznie pociagnieta elektryke klimy.kostka jest pod maska po lewej stronie gdzies kolo kielicha.z ciekawostek dodam ze masz tez elektryke od podgrzewania foteli(brakuje mat i wlacznikow).
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2009, 00:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez Cingular » 22 lut 2010, 20:45

Dokładnie.Wystarczy żebyś zakupił klimę podłączył pod gotowe wtyczki napełnił i będzie klima . Mazda jest o tyle 'dziwną' marką że wszystkie kable i wtyczki masz pod full opcje tylko tych urządzeń nie ma ale jak je zakupisz jakieś używki to i full opcje możesz miec . :D
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2008, 18:26
Posty: 195
Skąd: Żabno
Auto: Mx3 v6 94r,Hornet 600 2002r :)

Postprzez spreddo » 22 lut 2010, 21:56

ok dziękuję bardzo. zmyliła mnie tylko taśma izolacyjna zakrywająca przycisk jakby ktoś to chciał zamaskować. W Hondzie miałem poprostu 'twardy' przycisk, a tu działa. Prawdopodobnie kiedyś zamontuje, jak tylko ogarnę niedbałości poprzedniego użytkownika :(
Dzięki jeszcze raz !!
Klub miłośników samochodów Japońskich: www.teamrice.pl
Początkujący
 
Od: 7 gru 2009, 23:35
Posty: 8
Skąd: Oświęcim
Auto: MX-3 1,6 16V '96

Postprzez Suloo » 22 lut 2010, 22:16

zaklejone bylo pewnie dlatego,ze 90% klientow marudzilo ze jest dzialajacy guziczek a klimy nie ma i zaraz bylo ze po dzwonie sie rozwalila albo cos.mi sprzedawca tlumaczyl ze jak nie ma klimy to w ten sposob wlacza sie "przewietrzanie" korzystajace z jakis dodatkowych wlotow <rotfl> .a japonce tak to sobie wymyslily ze produkowali golasy z pelna elektryka i na zyczenie klienta mozna bylo to przerobic na full opcje w godzine.ciekawe podejscie
MX3 – Rest In Pieces 05.03.2012
Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
slychac Mazde jak rdzewieje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2009, 00:53
Posty: 841 (4/8)
Skąd: Janikowo
Auto: bylo MX3

Postprzez szarmx » 25 lut 2010, 19:54

tak, ta sprawa z klima w mx-3 to super sprawa. orientuje sie ktos ile ksoztuje zakup i montaz wszystkiego zeby to dzialao?
"Honda [...] tworzy tak wspaniale maszyny jak CRX, NSX czy... PRELUDE!" – Jeremy Clarkson
Początkujący
 
Od: 11 sie 2009, 15:09
Posty: 17
Skąd: Elbląg
Auto: Mazda MX-3 1.6 DOHC

Postprzez DrGhost » 25 lut 2010, 20:24

sa tez wersje z klimą i szyber... <faja> pewno dodatkowa opcja przy zakupie ja miałem przyjemnosc posiadania takiej Mx-3
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=312&t=97730
opis i fotki mojej Mx-3
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2009, 01:27
Posty: 139
Skąd: Brzeg
Auto: Mx-3 1.8 V6 1997r Tuning

Postprzez Lukano » 25 lut 2010, 22:02

Obie, czyli klima i szyber były jako opcje. Więc jak ktoś jako nowy samochód sobie dokupił tak były. Nie ma tak jak niektórzy sądzą, że albo, albo.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Bacon » 27 lut 2010, 15:38

DrGhost napisał(a):sa tez wersje z klimą i szyber... <faja> pewno dodatkowa opcja przy zakupie ja miałem przyjemnosc posiadania takiej Mx-3


Dokładnie :) też taką wersje posiadałem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2009, 15:32
Posty: 171
Skąd: Czersk/Pruszcz Gdański/Gdańsk
Auto: Mazda Mx-3 1.8 V6 24V '97
Black Edition :)

Postprzez rdl » 1 mar 2010, 14:15

szarmx napisał(a):tak, ta sprawa z klima w mx-3 to super sprawa. orientuje sie ktos ile ksoztuje zakup i montaz wszystkiego zeby to dzialao?


Ja sie orientuje i szczerze odradzam :)
Ja swoja klime kompletowalem ponad rok. Najpierw kupilem niby kompletna klime z rozbitka – okazalo sie, ze po pierwsze klima na freon, czyli napelnianie spod lady za blisko 500zl, na dodatek chlodnica nieszczelna. Musialem kupic nowa chlodnice i wtedy sie okazalo, ze sprezarka jest zatarta. Juz sie poddalem i mialem sprzedawac wszystkie graty, ale trafilem na goscia, ktory tez sie wlasnie poddal, bo nie mogl dokompletowac reszty, m.in. chlodnicy i calej elektryki, co ja mialem. Dodatkowo mial bebechy na na nowy czynnik R-134a, wiec udalo sie to wszystko w koncu po chyba 14 miesiacach walki poskladac i uruchomic. Koszt wszystkich czesci wraz z robocizna (przerabianie kilku wezy – czesc z jednego kompletu, reszta z drugiego) oceniam na okolo 3k PLN.

Tak wiec z racji ceny i dostepnosci czesci stanowczo i szczerze ODRADZAM. Jedyna opcja, to transplantacja – musisz znalezc dawce, gdzie klima jest na chodzie i tylko w takim wtypadku ma to sens...

Pozdrawiam,
rdl
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 22:22
Posty: 76
Auto: Mazda mx-3 1.6 16V DOHC 1995r.

Postprzez infinito » 1 mar 2010, 16:26

a czy te maty do grzania siedzeń idzie jakoś dopasować? bo słałem meile do sprzedawców części i nie mają. na allegro tylko takie do położenia na zewnątrz..
Mateusz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 15:18
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Auto: mazda mx-3 1.6 1993

Postprzez rdl » 1 mar 2010, 18:02

infinito napisał(a):a czy te maty do grzania siedzeń idzie jakoś dopasować? bo słałem meile do sprzedawców części i nie mają. na allegro tylko takie do położenia na zewnątrz..


Raczej nie znajdziesz nigdzie na swiecie czegos takiego jak sama mata do siedzenia. Moim zdaniem najrozsadniej byloby kupic uniwersalna mate grzejaca taka podlaczana do gniazda zapalniczki i najwyzej przerobic do wykorzystania istniejacej instalacji w aucie.
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 22:22
Posty: 76
Auto: Mazda mx-3 1.6 16V DOHC 1995r.

Postprzez Slasher » 14 mar 2010, 01:04

A wiecie moze czy klima z wersji 1,6 SOHC bedzie kompatybilna z 1,6 DOHC? Bo posiadam Mx-3 z 97' a innego z 92' sprzedaje na czesci. I czy to ze samochod stal na dworzu pod plandeka od pazdziernika moze oznaczac ze cos sie zepsulo/uszkodzilo np. od zimna?
Pozdrawiam Bogdan
Moja MX-3:
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/MX-,3/51151
Sprzedam różne części do MX-3
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2008, 01:32
Posty: 96
Skąd: Kwidzyn
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V B6 DOHC

Postprzez rdl » 16 mar 2010, 01:41

Tego to Ci chyba nikt na 100% nie powie, ale jesli klima jest z auta z 92' to najprawdopodobniej bedzie to klima na freon, a z tym wiaza sie duze trudnosci w napelnianiu – freon jest wycofany i mozna napelnic tylko "spod lady" ale taka przyjemnosc kosztuje kolo 500zl. Na nowy czynnik klima ma dwa kurki zaraz przy parowniku, a na freon jeden jest przy parowniku, a drugi po prawej (patrzac od przodu) kolo zbiorniczka wyrownawczego plynu chlodniczego. Poza tym na nowy czynnik czujnik cisnienia tez jest kolo parownika, a w starej czujnik jest wkrecany do osuszacza (pod obudowa filtra powietrza).
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2007, 22:22
Posty: 76
Auto: Mazda mx-3 1.6 16V DOHC 1995r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323