Łożysko kolumny McPersona

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez michasiek » 11 sie 2009, 09:38

Moje łożyska od dawna robią 'pyk pyk pyk pyk przy' kręceniu kierownicą czy to w lewo czy w prawo. Grzebałem trochę, jedni piszą, że już wymienili, inni zwlekają dalej.
Mnie interesuje gdzie to dopaść i w jakiej cenie?
Grzebię od dwóch dni w intercarsie, ale znajduje mi albo całe mocowania, albo jakieś kosmiczne ceny.

Czy ktoś, kto to kiedyś kupił albo ktoś kto wie jak i gdzie tego szukać mógłby się wypowiedzieć o cenie albo o numerze katalogowym jakimś ?:–)

Dzięki
Mike
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 02:09
Posty: 268 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: 3MPS BL
RX7 FD

Postprzez matysh » 11 sie 2009, 09:54

CARSPEED.pl :) u Smirnofa dostaniesz je o ile dobrze pamiętam za 50zł za sztukę i problem z głowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2008, 17:17
Posty: 985
Skąd: Suwałki
Auto: EC K8 | BA B3 | Civic MB3 D15Z8 vtec | CRX ED9 D16Z5 | E30 316i coupe

Postprzez anonimka » 11 sie 2009, 10:01

matysh napisał(a):CARSPEED.pl :) u Smirnofa dostaniesz je o ile dobrze pamiętam za 50zł za sztukę i problem z głowy


<spoko> i to jest kompletna odpowiedź na zadane pytanie
In this white wave I am sinking...
In this silence... In this white wave... In this silence... I believe...
I have seen you, in this white wave, you are silent...
You are breathing in this white wave ...I am free...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 15:10
Posty: 2013
Skąd: cebullandia...
Auto: hmmm nie ma wyjścia, musi być znów mx3...

Postprzez michasiek » 11 sie 2009, 10:15

PW poszło, maila też wysłałem, bo lubię wiedzieć, że moje wiadomości nie giną w sieci ;)
Jak będę wiedział co i jak i za ile to napiszę, co by inni wiedzieli na przyszłość :)
A jak będzie mi się nudzić to może jakąś fotorelację z wymiany dorzucę.

Dzięki.
M.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 02:09
Posty: 268 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: 3MPS BL
RX7 FD

Postprzez czacha186 » 11 sie 2009, 11:31

Panowie taki problem mam: jak skrecam w prawo czy to na postoju czy podczas jazdy cos mi jeczy z okolic prawego kola jak odbijam kierownica w druga strone juz nic nie slychac. Nie jest to pykanie tylko ciagły jęk- bo inaczej tego nie moge okreslic :) Takie objawy pasuja do zuzytego lozyska McPersona?? czy to moze cos innego?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2009, 20:35
Posty: 59
Skąd: Wieluń
Auto: Madzia była 323f BA 1,5b
jest 3 BK 1,6b '07

Postprzez michasiek » 11 sie 2009, 11:46

czacha186 napisał(a):Panowie taki problem mam: jak skrecam w prawo czy to na postoju czy podczas jazdy cos mi jeczy z okolic prawego kola jak odbijam kierownica w druga strone juz nic nie slychac. Nie jest to pykanie tylko ciagły jęk- bo inaczej tego nie moge okreslic usmiech Takie objawy pasuja do zuzytego lozyska McPersona?? czy to moze cos innego?


Nie bardzo.

Łożyska McPersona pracują zarówno przy skręcaniu kół w prawo jak i w lewo. Ich zużycie objawia się bardzo często takim regularnym jakby pykaniem (pyk pyk pyk :)) przy kręceniu kierownicą czy to w lewo czy w prawo.

Pofatyguj się do jakiegoś mechanika, niech zdiagnozuje a Ty mu powiesz, że jak uzbierasz kasę to przyjedziesz to zrobić i będziesz wiedział co to może być za darmo ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 mar 2007, 02:09
Posty: 268 (0/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: 3MPS BL
RX7 FD

Postprzez czacha186 » 11 sie 2009, 12:43

moj znajomy mechanik ma aktualnie przerwe urlopowa i dopiero po 20 bedzie mogl cos popatrzec :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2009, 20:35
Posty: 59
Skąd: Wieluń
Auto: Madzia była 323f BA 1,5b
jest 3 BK 1,6b '07

Postprzez Cingular » 11 sie 2009, 16:09

mi tez pykało łożyski na McPersonie wyjołem je rozebrałem wyczyściłem nasmarowałem i chodzi ponad 7 miesięcy i nie pyka koszt 0zł i około 2h pracy ;) <jupi> a ono dlatego pyka bo smar który tam ładują wysechł i to łożysko sie już nie ślizga jak powinno :) najlatwiej jest sprawdzić czy to wina jest tego łożyska poprzez złapanie ręką sprężyny na amorku jak najwyżej sie da i niech druga osoba kreci kierownica prawo lewo do końca i jeśli czujecie że sprężyna przeskakuje to to na pewno jest to łożysko i na 99% pomoże jego przesmarowanie to jest taka jak by duża podkładka plaskikowa czarna i trzeba je rozebrać na dwie cześci w środku jest taki krazek z białego plastkiku ładnie czyścimy srodek ładujemy smar składamy i gotowe :D
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2008, 18:26
Posty: 195
Skąd: Żabno
Auto: Mx3 v6 94r,Hornet 600 2002r :)

Postprzez /V6 » 11 sie 2009, 16:22

Możliwe, że mi również wysiadły łożyska McPersona bo przy kręceniu kierownicą słychać pyk pyk pyk, tak jak by coś przerywało. Podejrzewałem maglownice, okaże się na początku następnego tygodnia jak się za to zabiorę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2009, 16:46
Posty: 133
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MX-3 1.8 V6 94' – CRASH :(
MX-3 1.8 V6 92' – USE :)

Postprzez matysh » 11 sie 2009, 16:59

Cingular ma rację. Bardzo częstą przyczyną "pukania" w kolumnie MCP jest po prostu brak poślizgu na wkładce teflonowej w łożysku. Dla zainteresowanych tematem – łożysko MCP nie wygląda jak klasyczne łożysko. To dwa zachodzące na siebie plastikowe talerzyki tworzące płaski krążek z wystającym kołnieżykiem (na "talerzyku" górnym) zakończonym przeważnie delikatnie frezowanym rantem. Podobno jest jeszcze jakaś wersja bez frezu, ale z tym się nie spotkałem. W środku tego łożyska znajduje się wkładka teflonowa, którą od biedy można po prostu na nowo nasmarować :) ma ona na całej długości poprzeczne nacięcia, więc jeśli będą jeszcze wyraźne, to można się pokusić o reanimację łożyska. Jeżeli wkładka będzie wyraźnie zjechana – kupujemy nowe. Absurdalnie proste :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2008, 17:17
Posty: 985
Skąd: Suwałki
Auto: EC K8 | BA B3 | Civic MB3 D15Z8 vtec | CRX ED9 D16Z5 | E30 316i coupe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323