ABS czujnik

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez tomek533 » 23 wrz 2009, 23:43

nie chce robic zadnego druciarstwa, poprostu chce sie upewnic czy to napewno ten czujnik jest walniety i czy czasem gdzies cos mi nie styka, bo czasami mi sie pali ABS a czasami nie , nie ma na to reguły czasami sie pali 3 dni , 1 dzien nie a czasami jest na odwrot , bylbym wdzieczny za odpowiedz
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2009, 19:29
Posty: 32
Skąd: Włocławek
Auto: MX-3 1,6 16v 1993r

Postprzez gavvel » 21 lis 2012, 23:33

Witam szanowne grono. Liczę na Waszą radę w następującym temacie:

Otóż padł mi czujnik ABS- lewy tył. Objawem jest czasowe wyłączanie się systemu lub załączanie na suchym przy dohamowywaniu. Potwierdzone sprawdzeniem kompa- błąd 14. Kabel sprawdzony, kostka sprawdzona, zmierzony multimetrem- opór 4kOhmy =dead (Chociaż czasem działa zupełnie dobrze-ma momenty).


Moje pytanie jest następujące:

Czy ktoś się orientuje czy pasuje czujnik z innego modelu mazdy? może po przeróbkach nawet i z innej marki? Przerabiał ktoś już ten temat?

Dodam, że nowy oryginał- nieopłacalne, a używki ciężko zdobyć- chociaż ciągle szukam.


pozdrawiam i liczę na info
j. angielski – tłumaczenia, korepetycje, prace – kontakt PW
Moja Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2008, 20:34
Posty: 317
Skąd: Opole/Poznań
Auto: Mx-3 1.6 B6D '96r.

Postprzez gavvel » 7 gru 2012, 20:02

DLA POTOMNYCH:

pasuje jako zamiennik czujnik o oznaczeniu: B25D-43-72YB od Mazdy 323 – koszt ok 100 zł

Pasuje on ponoć też do 626 i Premacy

Montując go do MX-3 należy wymienić mocowania i kostkę na takie z oryginalnego czujnika.

Mam od dziś zamontowany – napiszę jakbym miał jakieś negatywne odczucia.


pozdro
j. angielski – tłumaczenia, korepetycje, prace – kontakt PW
Moja Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2008, 20:34
Posty: 317
Skąd: Opole/Poznań
Auto: Mx-3 1.6 B6D '96r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323