Głośno pracujący silnik 323F BJ 2.0 DiTD (90KM) 99r

Postprzez camusv » 23 kwi 2013, 17:23

Witam,

Posiadam Mazdę 323F BJ 2.0 DiTD (90KM) – rocznik 99 (model przed face-liftingiem). Przebieg 320 000 km.

Mój "problem polega" na tym, że silnik jest wyjątkowo głośny i dość intensywnie drga. Drgania te przenoszą się na kabinę i maskę.
Do tej pory weryfikowane były wszystkie poduszki, rozrząd (dopiero 20 tys. przejechane), wymieniana pompa wody na nową tydzień temu (podciekała).
Poduchy są w dobrym stanie, nie zerwane i stosunkowo miękkie. Rozkręcenie wszystkiego nie wykazało żadnych ułomności wokół silnika, które mogłyby mieć wpływ na dźwięk i pracę silnika.

Silnik nie dymi, pracuje równo, pali od tyku. Jest po prostu głośny i pracuje agresywnie (czyli drży dość znacząco, co przekłada się na drgania maski, kabiny etc.

Silnik pracuje na półsyntentyku (wymiana ok miesiąc temu), według moich obserwacji praktycznie nie bierze oleju.

Czy te objawy komuś coś mówią? Ktoś borykał się z podobnym problemem?
camusv
 

Postprzez Puszek79 » 23 kwi 2013, 17:43

Jest to wina poduszek silnika jeśli masz nie orginalne tylko zamienniki np. Ted-gum z pierwszej partii jakie wypuszczali to mieszanka gumy była twarda co skutkowało małym tłumieniem drgań jeśli są oginalne to gdzies była fotorelacja z regulacji poduszek silnika :) .Co do silnika że jest głośny :D taki jego urok ;P
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 00:05
Posty: 212 (1/7)
Skąd: Krzeczów
Auto: Mazda 323f 2.0 Diesel Tdvi. 2000.90KM RF2A

Postprzez euzebisz88 » 25 kwi 2013, 08:00

Wydaje mi się, że u Ciebie wszystko w porzadku... Twierdzę tak bo u mnie też jest głośno a już nie wspomne o zimie :) po nagrzaniu jest już ok ;) Jeśli Cię to męczy to poduchy zmień, może coś da. Pozdrawiam
Obrazek

Tylko Mazda...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2012, 08:47
Posty: 81
Skąd: Pomorskie, Bytów
Auto: Mazda 323f BJ 1998r 2.0 DiTD (90HP) – Była

Mazda 6 GH 2008r 2.0 MZR-CD (140HP) – Jest

Postprzez YgooR » 25 kwi 2013, 14:46

Każda odpowiedź będzie prawidłowa, powodów może być kilka np. regulacja zaworów, regulacja poduszek silnika no i same poduszki. Jeżeli poduchy są od nowości to na pewno nie działają już prawidłowo, nawet jeżeli są całe i niepopękane. Sam silnik nie jest głośny, ale przenoszone wibrację i buczenie do kabiny dają złudzenie głośnej pracy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2009, 23:15
Posty: 827 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: 323F BJ 2.0 DiTD '99

Postprzez camusv » 26 kwi 2013, 23:28

Wydaje mi się, że dużo racji jest w sugestiach dotyczących poduszek. Zostały one wymienione na nieoryginalne (gumowe). Mam na myśli dwie boczne poduszki pod silnikiem. Cóż, będę musiał z czasem dozbierać na oryginalne olejowe. Dziękuje wszystkim za opinie. <głaszcze>
camusv
 

Postprzez Krzysiek24 » 30 kwi 2013, 10:03

Również miałem problem z głośną pracą silnika, wymieniłem poduchę przy rozrządzie i skrzyni biegów, ale nadal coś drgało...tym co drgało była maska....a dokładniej jej luz przy zamku. Po oklejeniu izolacją tego pręta na masce, drgania ustały. Można nie oklejać, tylko wyregulować samym mechanizmem :) Warto spróbować, gdyż kolega który również jeździ mazdą, miał to samo co ja.

Pozdrawiam

Krzysztof
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2012, 17:55
Posty: 157
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ
2.0 DiTD+ 90km
2000 r. RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323