mazda 3 gasnie na zimnym silniku tylko podczas jazdy

Postprzez nowy999 » 21 sie 2013, 18:21

Witam , jestem tu pierwszy dzien wiec z gory przepraszam jesli cos nie tak robie, wszedlem tu poniewaz mam problem z moja mazda 3 zakupiona jakies trzy miesiace temu.
Mazda ma silnik 1.6 diesla 109 km, po zakupie zrobilem przeglad i wszystko bylo w porzadku, wymienilem filtr paliwa i powietrza typowy przeglad .
Od jakiegos miesiaca auto jak jest zimne zazwyczaj rano gasnie mi podczas jazdy, dodam ze na wolnych obrotach chodzi rowniotko zero skakania obrotow , jak tylko jade i dodam gazu auto zaraz gasnie.
Jak sie rozgrzeje nie mam z autem zadnych problemow chodzi ladnie, przebieg auta to 150 tys km tak wskazuje licznik kupilem je z komisu wyglada na autentyczny przebieg.
Dzis wstawilem do warsztatu i podpieli kompa pokazuje im blad w ukladzie paliwowym , oddali mi auto i powiedzieli ze nie wiedza co jest i ze trzeba by bylo sprawdzic listwe wtryskowa a jak to nie pomoze to wtryskiwacze.
Prosze o pomoc jesli ktos ma pojecie co to moze byc i czy mial ktos z czyms takim doczynienia , z gory dziekuje
nowy999
 

Postprzez MaTuS » 22 sie 2013, 07:04

U mnie dwa dni temu auto rozłożyło się w trasie. Nagle po prostu zgasło. Po zapaleniu po 20-30s gasło ponownie. Okazało się że przewód z czujnikiem położenia wałka rozrządu leżał na pasku i się przetarł :)
20min roboty i jest ok :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2013, 21:45
Posty: 74 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK 1.6 Y6 TOP

Postprzez nowy999 » 25 sie 2013, 17:59

hmm wiesz tez mam takie podejrzenia, tym bardziej ze u mnie ten problem pojawia sie szczegolnie jak jest deszczowy dzien albo duza wilgotnosc , podejrzewam ze gdziec cos nie laczy albo jakies zwarcie sie robi , bo normalnie jak auto bylo zimne ale pogoga byla sloneczna chodzilo bez zarzutow hm ale moze tylko sie domyslam
nowy999
 

Postprzez MaTuS » 25 sie 2013, 19:35

Sprawdź przewód dochodzący do czujnika, tam są bodajże trzy żyły. U mnie nie wiem czemu, ale przewód zbliżył się na tyle do paska, że ten go przetarł miejscowo. Najlepiej zdjąć pokrywę pod silnikiem i stamtąd jest dostęp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2013, 21:45
Posty: 74 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK 1.6 Y6 TOP

Postprzez BlackM3 » 26 sie 2013, 21:36

Potwierdzam. U mnie identyczna historia była właśnie z uwaloną wtyczką czujnika położenia wałka. Swoją drogą – zaiebiste miejsce na taki czujnik. Aż się prosi, żeby w to kamień przygrzmocił.
Medium – Bozon Records Tour
7.12.2013 KRAKÓW klub Meta – koncert
http://www.youtube.com/watch?v=XHoUZqdku8E
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2008, 14:01
Posty: 218 (0/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3, BK, Y6 (1.6 CiTD / PSA)

Postprzez nowy999 » 29 sie 2013, 10:16

wczoraj jak wracalem z pracy okolo 21 zaczal szarpac silnik nie wiem o co chodzi
nowy999
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323