Silnik kręci lecz nie odpala

Postprzez Naveex » 5 maja 2024, 02:13

Cześć, mam problem ze swoją mazdą.Podczas trasy poczułem w aucie zapach spalenizny, po zjechaniu i otworzeniu maski ujrzałem przepalony kolektor dolotowy.
Auto zabrane lawetą na parking, po próbie odpalenia silnik kręci lecz nie odpala, mechanik przez telefon stwierdził że silnik jest zatarty. Ktoś ma jakiś pomysł ewentualnie jaka może być przyczyna nie odpalania się silnika, nie chcę pakować drugiego silnika gdy jest możliwe że ten jest okej.
Początkujący
 
Od: 5 maja 2024, 02:04
Posty: 1

Postprzez zadra » 5 maja 2024, 14:16

Naveex napisał(a):Ktoś ma jakiś pomysł ewentualnie jaka może być przyczyna nie odpalania się silnika

Nie oczekuj tu cudów – jak masz odrobinę zmysłu technicznego to sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy Twój silnik rokuje na przyszłość.

Przyczyn nieodpalania może być tyle ile sobie tylko wymyślisz i każda na tyle poważna, że silnik nie odpala..
Paliwo dochodzi? ciśnienie prawidłowe? ciśnienie sprężania ok? powietrze ok? filtry ok? kąty wtrysku ok? sterownik ok? przewody ok? paliwo jakie trzeba? płyn w chłodnicy ok? olej ok? rozrząd ok? opiłki na dnie miski są?

i wiele wiele innych... <oczy>
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3166 (35/86)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez sebek-71 » 5 maja 2024, 21:54

Mi to wygląda na nieszczelne wtryskiwacze/wtryskiwacz.... :|
Albo nagar się zapalił....ale tak jak Zadra napisał...przyczyn może być multum....... <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1114 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323