Stuka i brzęczy w kabinie – co robić?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez hornet1982 » 6 maja 2009, 22:08

Moja mazda 3 ma miesiąc, ale od tygodnia słyszę trzaski w części, gdzie znajdują się przednie środkowe nawiewy powietrza. Pojawiają się na nierównościach. Czy ktoś znalazł na to sposób? Zaczyna mnie to drażnić:/
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2009, 19:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

Postprzez CezaR83 » 7 maja 2009, 00:03

Drodzy Panowie....
Czytając wasze spostrzeżenia na temat skrzypiących elementów czy to w nowych czy kilku letnich 3 powiem tak.... 3 jest sztywna a drogi jakie mamy każdy widzi nie ma bata by coś po pewnym okresie nie zaczęło skrzypiec stukać... sorry coś za coś... kompakt to kompakt nawet japoński nie jest niezniszczalny. :P
Możecie się do tego przyzwyczaić lub próbować to wyeliminować. Powodzenia! :)

Pozdro.
hornet1982 napisał(a):Moja mazda 3 ma miesiąc, ale od tygodnia słyszę trzaski

Po miesiącu w nowym to faktycznie dziwne.... :|
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2114 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez travisowski » 7 maja 2009, 14:53

CezaR83 napisał(a):Po miesiącu w nowym to faktycznie dziwne....

nie wydaje mi sie zeby to bylo dziwne. jakie mamy drogi kazdy doskonale wie.mazda ma strasznie twarde zawieszenie.chodzby niewiem jak wszystko bylo dobrze spasowane przy takich dziurach i takim zawieszeniu az dziwne bylo by zeby gdzies nie skrzypnęło.
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2008, 13:12
Posty: 452
Auto: Mazda 3S 2.3L 2006

Postprzez CezaR83 » 7 maja 2009, 20:11

To nie wiem po jakich dziurach kolega hornet musi jeździć bo po ponad pół roku jeżdżenia po Wawie i trochę po Polsce, mogę jedynie na fotel narzekać... ale po miesiącu to nie moglem narzekać na nic! :P
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2114 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez hornet1982 » 8 maja 2009, 06:56

CezaR83 napisał(a):To nie wiem po jakich dziurach kolega hornet musi jeździć


łódzkich:D, ale w Polsce trudno się licytować, gdzie jest gorzej:D
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2009, 19:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

Postprzez mr_t » 12 maja 2009, 11:01

U mnie od początku (nowy samochód) stukało coś w okolicach zegarów i stukały/trzeszczały zapięcia pasów. Stukanie za zegarami – samo się wyeliminowało, a zapięcie pasów – szczególnie pasażera wydają dźwięki. Ze smarowaniem – właśnie się boję że jak to posmaruję, to w razie czego to zapięcie może nie zadziałać tak jak powinno. No i styropian z podłogi bagażnika – lubi sobie poskrzypieć :D
Poza tym to raczej nie zwracam uwagi na inne dźwięki, jeśli nawet są, to "huk" powietrza je skutecznie zagłusza ;)

Ad stukania z prawej strony, macie instalacje alarmowe? Moduł alarmu (przynajmniej u mnie) jest właśnie z prawej strony za schowkiem. Jak go wam nie przymocowali, to będzie tam luźno latał. Żeby to sprawdzić trzeba zdjąć listwę nad schowkiem biegnącą aż do wyświetlcza radia, a później wykręcić schowek.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez Ralpheek » 18 maja 2009, 07:16

U mnie podskrzypywała osłona czujnika deszczu za lusterkiem, gdzieś musiała dotykać szyby po prostu. Ustało po podklejeniu w serwisie czarną gąbką. Wcześniej byłem pewien, ze to właśnie z okolicy środkowych nawiewów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2005, 15:54
Posty: 53
Skąd: Dolny Śląsk
Auto: Skoda Octavia Super '59 1.3

Postprzez hornet1982 » 18 maja 2009, 08:44

Namierzyłem źródło. Jest to połączenie listwy ciągnącej się od zamykanej kieszeni aż do wyświetlacza komputera pokładowego. Wraz z plastikiem nad radiem dobrali się w orkiestrę symfoniczną i skrzypią :|
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2009, 19:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

Postprzez corky1 » 18 maja 2009, 09:36

mr_t napisał(a):a zapięcie pasów – szczególnie pasażera wydają dźwięki. Ze smarowaniem – właśnie się boję że jak to posmaruję, to w razie czego to zapięcie może nie zadziałać tak jak powinno


U mnie tez skrzypialo zapiecie pasow. Wstrzyknalem niewielka ilosc WD-40 i jak reka odjal, przynajmniej na razie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez Dominik » 23 maja 2009, 17:45

U mnie też skrzypi. Zaczęło po paru latach. Dokładnie już nie pamiętam od kiedy, ale znalazłem sposób – CD i Radio odpowiednio głośno podkręcone i po sprawie ;)
I jeszcze jedno. Ostatnio oddałem 3-kę na małe poprawki lakiernicze i dostałem zastępczy samochód – po tygodniu jazdy tym zastępczym doszedłem do wniosku, że 3-ka w zasadzie nie skrzypi... hahaha
Początkujący
 
Od: 14 lip 2005, 20:44
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 1,6 BK

Postprzez Brodiii » 14 lip 2009, 22:44

Witam wszytkich. Od niedawna stałem się właścicielem Mazdy 3 wersja sedan z 2006 roku. Samochodzik kupilem leciutko poobijany tak więc oddalem go do renowacji. Zostały zdemontowane maska i oba blotniki przednie + akumulator + osłona bezpieczników. Kilka dni temu będąc u blacharza zauważyłem że po podpięciu akulumatora i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, przy otwartych drzwiach podświetlenie zegarów miga a brzęczyk, który zwykle odzywa sie przy włączonym oświetleniu i otwartych drzwiach brzęczy tak jakby mial jakieś zwarcie, nie ciągłym sygnałem a przerywanym i moje pytanie, co się mogło stac?? po sprowadzeniu samochodu takowego problemu nie miałem, ponadto chciałem dodac że cały silnik jest pokryty pyłem ze szpachli, a do tego były demontowane przewody masowe od skrzynki z bezpiecznikami. Czy to może mieć jakiś związek z problemem? Podpiąłem inny akumulator i problem się nie zmienił. Próbowałem podpiąć sam prostownik zamiast akumulatora i wtedy brzęczyk zaczął brzęczek ciągłym dźwiękiem(mimo tego iż światła byly wyłączone a kluczyk wyjęty ze stacyjki) a zegary świecić. Co się moglo stac??
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2009, 22:27
Posty: 32
Skąd: Ryki
Auto: Mazda 3 1.6 sedan 2006r

Postprzez Brodiii » 14 lip 2009, 22:45

A byłbym zapomniał, posiadam wersje 1.6 benzyna
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2009, 22:27
Posty: 32
Skąd: Ryki
Auto: Mazda 3 1.6 sedan 2006r

Postprzez wadim87 » 27 lip 2009, 13:41

witam
mi coś skrzypiało z tyłu od strony pasażera, za nic nie mogłem dojść co to. Okazało się że skrzypienie dochodziło z zamków, pojechałem do ASO w Lublinie IMPIEX (polecam) i odrazu pomogło psiknięcie 3wd
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2009, 10:43
Posty: 30
Skąd: LUBLIN
Auto: MAZDA 3 1.6 BENZYNA

Postprzez zio » 30 wrz 2009, 14:12

No panowie – nowa zagwozdka.
Dzisiaj zdiagnozowałem nowe dżwięki, ale nie mam pojęcia co to może być.

Dżwięk jest słyszalny głównie przy ruszaniu i hamownaiu. Gdzieś z okolicy środkowej konsoli. Nie przypomina on w żaden sposób trzeszczenie plastoków – bardziej na dźwięk załączającego się przekaźnika, albo jakby odbijała się piłeczka pingpongowa. Ktoś ma podobnie?
Nowy zoom zoom,stare uczucia :)
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2005, 12:11
Posty: 137
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 sport 2.0

Postprzez radzi89 » 5 paź 2009, 11:11

Witam wszystkich,

Teraz i ja dolacze do grona poszukiwaczy brzeczenia i stukow.
Mam problem z brzeczeniem/ piszczeniem z okolicy radia. Mam wrazenie, ze pochodzi ze srodka konsoli. Pojawia sie przy minimalnych predkosciach i nie ma znaczenia czy sa dziury czy ich nie ma.
Mial ktos podobny problem? Na poczatku myslalem ze to cos w zawieszeniu ale droga dedukcji doszedlem, ze to kabina. Jesli sam nie zdiagnozuje tego problemu gdzie sie udac? Jest to tak denerwujace, ze nie wyobrazam sobie jazdy z tym na dluzsza mete.
Prosze o pomoc :)

Pozdrawiam
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez zio » 6 paź 2009, 21:30

środkową konsole szybko i łatwo można odkrecić i sprawdzić – najpierw sciągnij listwę, ktora biegnie nad schowkiem i wokółwyświetlacza (zacznij od strony wyświetlacza, listwa poza ostatnim zatrzaskiem od strony schowka zbudowanajest ze sprzężynowych zatrzasków – więc trzeba je po prostu mocniej pociągnać (ew delikatnie podwazyc śrubokrętem) i wyjdzie. Porem 2 srubki i mozesz zobaczyćco sie dzieje za radiem)
U mnie te plastiki z których składa się panel radia i klimy strasznie trzeszcza – zwłaszcza w lecie – pomogło spryskanie wd40, który wlecial w wszystkie szczeliny – reszte wytarlem recznikiem papierowym i potem sprayem do kokpitów i jest lepiej
Nowy zoom zoom,stare uczucia :)
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2005, 12:11
Posty: 137
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 sport 2.0

Postprzez Lsky » 5 lut 2010, 00:55

Na drugi dzień po zabraniu auta z przeglądu w ASO usłyszałem skrzypienie z okolic hamulca ręcznego. Najpierw myślałem, że to schowek na środku ale po otworzeniu i przejechaniu się z otwartym schowkiem zorientowałem się, że ten paskudny dźwięk skrzypienia plastiku (dość głośny) dochodzi z okolic hamulca ręcznego. Po zaciągnięciu i opuszczeniu przestało, ale teraz znowu czasami się zdarza i zaciąganie i opuszczenie nic nie daje i piszczy nawet jak się dotyka ręcznego. Czasami natomiast nic dziwnego nie słychać i jest OK.
Ktoś wie co to może być?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 gru 2009, 00:47
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda3 1.6 MZ-CD 2008

Postprzez hornet1982 » 5 lut 2010, 12:43

a może to pasy a dokładnie zapięcie pasów – u mnie wd40 pomogło.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2009, 19:46
Posty: 15
Skąd: Łódź

Postprzez corky1 » 8 lut 2010, 13:04

Zgadzam sie z przedmowca. Psiknalem troche wd40 w zapiecie od pasow i problem zniknal.

U mnie z kolei pojawil sie jakis halas w okolicy zegarow. Brzmi to tak, jakby jakis kabelek sie poluzowal i uderzal o deske. Ktos mial podobny przypadek?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 593 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez uszatyy » 11 lut 2010, 15:54

a mi skrzypi fotel kierowcy.. o tyle wkurzajace ze w poprzednim aucie jeden fotel zlamalem, a drugi piszczal jakby swierszcz tam byl.. myslalem ze zmienie auto i sie pozbede swierszcza a tu klops :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 17:52
Posty: 269
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1,6 MZ-CD 2005 lift

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323