Problem z sygnałem radia

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez narcotic » 31 paź 2010, 14:53

Witam,
Niedawno kupiłem mazdę i mam problem z radiem, czytałem forum już od jakiegoś czasu i nie znalazłem takiego wątku. Mianowicie chodzi o radio, które nie łapie fal poza Warszawą. Jak jestem w dużym mieście to radio działa bez zarzutu potrafi automatycznie wyszukać koło 15 stacji w super jakości a jak wyjadę 15 km poza miasto to radio trzeszczy i sygnał jest bardzo słaby, nie mogę znaleźć żadnej stacji a jak znajdę to strasznie trzeszczy:/(sprawdzałem już na 2 różnych antenach) jesli ktoś wie jak mi pomóc to z chęcią poczytam.

Proszę też o kontakt na pw kogoś kto wie jak rozwiązać pare małych problemów z nową zakupioną mazdą:)

pzdr
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez Blumek » 31 paź 2010, 21:41

W jaki sposób sprawdzałeś antenę? wkręcałeś inne maszty? Moim zdaniem mogą być 2 możliwości. Albo uszkodzona głowica albo kabel. A może masz wersje USA?

Uzupełnij profil bo kompletnie nie wiem o jakiej maździe piszesz, po za tym zaraz zwrócą Ci uwagę na to Admini. Jak chcesz to opisz mi swoje problemy na PW może pomogę albo coś zasugeruje.
Madzia Forever :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 23:44
Posty: 930
Skąd: Zielona Góra
Auto: BYŁA M3 BK HB 1.6 Benzyna 2005/BYŁA 323 BG 1.3 Teraz nie ma nic :(

Postprzez Wojtek » 1 lis 2010, 00:30

narcotic napisał(a):Proszę też o kontakt na pw kogoś kto wie jak rozwiązać pare małych problemów z nową zakupioną mazdą:)

Swietna prosba... :| <spoko>
A jak to sobie wyobrazasz? <co?>
Ktos ma napisac do ciebie oddzielne zapytanie:
"Jakie masz problemy ze swoja nowo zakupiona mazda?"
Przeciez po to jest forum, aby rozwiazywac rozne problemy... chyba, ze twoje sa bardziej prywatne niz innych forumowiczow... :>
Ty nawet nie masz profilu uzupelnionego... ale wnioskuje, ze to nie jest nowy model... (chyba), bo w dziale BK napisales posta...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez narcotic » 2 lis 2010, 18:36

Sory za nie ogarnięcie, profil uzupełniony :) chodzi o mazde 3 BK 1.6 2004, nie mam wersji z USA a antenę zmieniałem tylko wykręcając maszt z dachu i wkręcając inny który dobrze odbierał w innym aucie. Auto kupiłem miesiąc temu, zauważyłem że nie nie zapala mi się ikona od "krótkich" świateł na pulpicie w samochodzie(chodź nie wiem czy wogóle powinna się zapalać), nie gaśnie mi światełko w bagażniku po jego włączeniu i zamknięciu bagażnika, nie zapala mi się dioda nad głową po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka i nie mam światła cofania, zastanawiam się czy może to mnieć wszystko ze sobą jakiś związek. O świetle cofania dużo czytałem i muszę zajrzeć do czujnika i poczyścić styki. Natomiast z resztą nie wiem co może być. Wszystkie żarówki są wymienione i sprawdzone wszystkie bezpieczniki bo byłem już u 3 mechaników i żaden nie potrafił tego zrobić dlatego piszę do Was ;P

Mam nadzieję że teraz Wam troche rozjaśniłem.
pzdr
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez CezaR83 » 2 lis 2010, 18:45

narcotic napisał(a):Sory za nie ogarnięcie, profil uzupełniony

Bardzo mnie to cieszy :)
Proponuje bys sobie przeczytał te 60st tego tematu Mazda 3 BK 2003-2008
to wiedziałbyś m.in ze nie ma w 3ce kontrolki od świateł mijania.
Antenkę proponuje przykręcić standardową od Mazdy a nie wydziwiać i później narzekać :P (no chyba ze na fabrycznej masz to samo :> )
narcotic napisał(a):Mam nadzieję że teraz Wam troche rozjaśniłem.

No nie bardzo bo nie wiem czy sedan czy Hatch, czy PB czy ON ale nie wazne :]
Przełącznik od oświetlenia w bagażniku ma dwa tryby, trzeba przełączyć z trybu ciągłego na tryb pośredni czyli po otwarciu klapy, zresztą o tym tez gdzieś juz wspomniane było :P
Nad światełkiem nad głową to bym proponował sprawdzić jeszcze ten włącznik skoro bezpieczniki, żarówki sa ok , ewentualnie moze zwarcie gdzieś na kablach.
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2114 (55/11)
Skąd: 100lica
Auto: Była: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez Blumek » 2 lis 2010, 22:13

CezaR83 no ja akurat mam światełko w bagażniku z dwiema możliwościami ON/OFF ale mi gaśnie jak mam na ON

Skoro Tobie narcotic nie gaśnie światło w bagażniku i na głową to faktycznie może gdzieś masz zwarcie?? Tylko ciężko wymyślić gdzie.Może zwarcie do masy gdzieś.
Madzia Forever :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 23:44
Posty: 930
Skąd: Zielona Góra
Auto: BYŁA M3 BK HB 1.6 Benzyna 2005/BYŁA 323 BG 1.3 Teraz nie ma nic :(

Postprzez Wojtek » 2 lis 2010, 22:53

Blumek napisał(a):Skoro Tobie narcotic nie gaśnie światło w bagażniku i na głową to faktycznie może gdzieś masz zwarcie?? Tylko ciężko wymyślić gdzie. Może zwarcie do masy gdzieś.


Zwarcie w obwodzie bagaznika ... a i owszem... na to wyglada...

narcotic napisał(a):nie zapala mi się dioda nad głową po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka


Swiatlo ...nad glowa ... hm... tu jest zagadka:
1. czy wogole zapalaja sie swiatla w podsufitowce?
2. napisales: dioda ... czy sprawdziles jej biegunowosc w tym obwodzie? :>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez narcotic » 3 lis 2010, 17:37

Mazda HB diesel, antenkę mam oryginalną od 3ki a wkręcałem z opla vectry. W bagażniku mam tylko dwa tryby on i off, jak wezmę na on to światło nie gaśnie po zamknięciu klapy. Światło w pod sufitówce mi się zapala bez zarzutu ale tylne, gdy przednie ustawie na "door" to nie włącza się w ogóle a gdy włączę manualnie to świeci. Nie sprawdzałem biegunowości.

Myślicie że warto jechać z tym do serwisu? bo z tym radiem też nie wiem co jest.
Dzięki za dotychczasową pomoc
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez radzi89 » 3 lis 2010, 18:27

narcotic a sprawdzales polaczenie anteny? Zdejmij tylna czesc podsufitki tam pogmeraj, moze kabel nie styka? Auto jest bezwypadkowe? Moze przy naprawie lakiernicy/blacharze cos pogmerali w instalacji? Czy dziala Ci brzeczyk? zapal swiatla wylacz silnik i otworz drzwi, moze czujnik jest walniety i dlatego nie zapala sie lampka? Czy przy otwieraniu drzwi kierowcy zapala sie lampka tylna? Wyglada mi na to, ze ktos mogl zdejmowac podsifitke, tam jest lampka i antena.....
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez narcotic » 3 lis 2010, 19:03

Wiesz co nie sprawdzałem połączenia anteny bo nie wiedziałem jak to sprawdzić ale teraz pogrzebie w tym, mam zdjąć tylną część pod sufitki? nic tam nie urwę? są mocne zatrzaski? Nie mam auta od nowości ale mam książkę serwisową do końca, badałem auto przy zakupie i wszystko wskazuje na to że auto jest bezwypadkowe. Brzęczyk działa bez zarzutu, jak mam zapalone światła i otworzę drzwi. Przy otwieraniu drzwi kierowcy zapala się tylko tylna lampka. Jutro postaram się pogrzebać w podsufitce jak wrócę z roboty i napiszę co i jak :)

wielkie dzięki
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez Wojtek » 3 lis 2010, 19:42

narcotic napisał(a):Światło w pod sufitówce mi się zapala bez zarzutu ale tylne, gdy przednie ustawie na "door" to nie włącza się w ogóle a gdy włączę manualnie to świeci. Nie sprawdzałem biegunowości.


Biegunowosci nie sprawdzaj – jest OK. Sprawdz natomiast wlacznik w drzwiach... jezeli jest ok, pozostaje sprawdzenie polaczen przy samej przedniej lampie u gory.
Zanim rozlozysz pol auta: sprawdz antene za radiem... moze nie jest poprawnie wlozona wtyczka.
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez narcotic » 7 lis 2010, 12:36

Niestety po pracy sam nic nie zdołałem zrobić ale wczoraj udałem się do znajomego mechanika, otóż na końcu wiązki kabli, w kostce od światła cofania dochodził prąd(badany miernikiem) a żarówka się nie zaświecała. Dlatego bo dochodziło 10,5 V a powinno dochodzić 12V, grzebaliśmy i dochodziliśmy gdzie jest jakiś opór ale niestety nie było czasu. Jednak światło się zapala bo mój znajomy założył mi mały przekaźnik prądu na bezpiecznik(w razie zwarcia) który działa już przy 7 V i światło się zaświeca za każdym razem. Wiem że to nie do końca rozwiązany problem w każdym bądź razie światło się ładnie pali i mam nadzieje że będzie służyło, co do radia to muszę rozebrać od strony pasażera z przodu połowę samochodu żeby dostać się od tyłu do radia i wczepić końcówkę od anteny bo mechanik stwierdził że to na 99% ta usterka. W bagażniku lampka ma tylko dwie opcje, on i off i chyba muszę ją zapalać za każdym razem...a przednie światełko nad głową niestety nie działa nadal gdy jest na "door" muszę po prostu mieć więcej czasu aby rozebrać podsufitkę.

Dzięki wszystkim za pomoc
pzdr
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez Blumek » 7 lis 2010, 13:02

narcoticWyciągniecie radia to 3 minuty, i jest to proste jak budowa cepa. Użyj szukajki chłopie
Madzia Forever :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 23:44
Posty: 930
Skąd: Zielona Góra
Auto: BYŁA M3 BK HB 1.6 Benzyna 2005/BYŁA 323 BG 1.3 Teraz nie ma nic :(

Postprzez Kuguar » 9 lis 2010, 11:07

A może po prostu masz zestaw HID ksenon zamontowany i zagłusza Ci fale łapiąc te mocniejsze ... ?

Sprawdź czy radio gra lepiej jak wyłączysz światła ...
ObrazekObrazek
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2010, 10:05
Posty: 139
Skąd: Żory
Auto: Mazda 3 benzyna ;)

Postprzez narcotic » 13 lis 2010, 19:43

Nie mam takiego zestawu, wyłączenie świateł nic nie pomaga, wczoraj wymontowałem całe radio w 2 minuty i antena była z tyłu włożona, radio nadal nie ściąga, pewnie kabel od anteny jest gdzieś przerwany...sam już nie wiem
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2010, 17:47
Posty: 7
Skąd: Wa-wa
Auto: Mazda 3 BK 1.6 diesel 2004 HB

Postprzez Blumek » 13 lis 2010, 23:00

Tak wracając, do tematu kabla... kabel idzie z radia do tylnego prawego słupka. Potem tam jest podłączona antena. Tak jakby po prostu z radia szła przedłużka a dopiero później antena. Miałem okazje dzisiaj ściągać plastiki z tyłu z prawej bo coś mi stuka i jest to fabrycznie zamocowane.
Z tego co widzę chyba z problemem sobie nie poradziłeś do dzisiaj, Próbowałeś nową/używaną antenę podłączyć bezpośrednio pod radio?. Jak już wiesz jak łatwo radio zdemontować?
Madzia Forever :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2007, 23:44
Posty: 930
Skąd: Zielona Góra
Auto: BYŁA M3 BK HB 1.6 Benzyna 2005/BYŁA 323 BG 1.3 Teraz nie ma nic :(

Postprzez rafals » 23 lis 2010, 21:31

Ja swoją oryginalną antenę wymieniłem na antenę 3 w 1 i przestałem słuchać radia, bo praktycznie nic mi nie łapało :(
Po kilku tygodniach słuchania na okrągło 2 płyt cd postanowiłem coś zaradzić. Zakupiłem antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem i zamontowałem pod konsolą nawiewu :) . Teraz radio łapie lepiej fale niż na oryginalnej antenie.
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2009, 21:55
Posty: 47 (0/4)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 3 BK Y6 90KM '07

Postprzez marcin - staffs » 27 lis 2010, 11:54

W mojej 3 BK tez zawsze byl kiepski sygnal i jest tak nadal. Chyba to jedna z wad tego auta. Obok nedznej jakosci wykladziny podlogowej , podatnych na zarysowania plastikow, slabego wyciszenia wnetrza i podatnosci na korozje nadkoli. Poza tym calkiem przyjemne auto <lol>
Początkujący
 
Od: 3 sty 2009, 11:17
Posty: 14
Skąd: Stafford
Auto: Mazda 3 TS 2005

Postprzez fixerq » 27 lis 2010, 12:57

A u mnie jest ok. Bardzo dobrze łapie, plastików nie mam porysowanych, wykładzina w super stanie, korozji nie mam, a na wyciszenie nie narzekam. W ogóle, to nawet nie pomyślałbym, że ludzie mają takie problemy :P
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 22 cze 2008, 16:35
Posty: 414
Skąd: Rz-ów
Auto: Była: 323f BA, m3 Top Sport...

Jest: BMW e90

Postprzez marcin - staffs » 28 lis 2010, 12:51

Czyzbys mial inne materialy uzyte we wnetrzu ? :D Chyba jednak chodzi o to, ze jednemu halas i kiepskie materialy nie przeszkadzaja a drugiemu tak.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2009, 11:17
Posty: 14
Skąd: Stafford
Auto: Mazda 3 TS 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: FAST WebCrawler [Crawler] i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323