Demontaż schowka / Wymiana żarówki – lekarstwo na nietypowe usterki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kuchcik78 » 28 mar 2014, 17:33

U mnie ten schowek ma spowalniacz i opada powoli.Przy okazji,mam zepsuty jeden zawias od tego schowka i muszę lekko go docisnąć do przodu w czasie otwierania bo inaczej wychyla się do pasażera.Może ktoś naprawiał coś takiego? Pozdrawiam. :)
Początkujący
 
Od: 7 mar 2014, 22:05
Posty: 25
Auto: Mazda3 1.6 diesel 2006r.

Postprzez radecki83 » 29 wrz 2014, 11:09

Panie/ Panowie

Z niewiedzy przy wymianie żarówki w schowku połamałem plastik/ szkiełko mleczne od osłony żarówki.

Posiada może ktoś na sprzedaż takową rzecz lub jakiś link gdzie można kupić?
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2014, 20:14
Posty: 14
Auto: Mazda 3 1.6 Diesel 109 KM 10.2006 Hatchback
Katalogowa 2007

Postprzez Ralf2107 » 30 wrz 2014, 21:35

Poszukaj z jakiś rozbitków.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2011, 12:54
Posty: 235
Skąd: Murowana Goślina/Grajewo
Auto: Mazda 3 Y6 '05 już bez FAP

Postprzez widmo82 » 20 paź 2014, 11:32

michal2132 napisał(a):Witam kupilem dzis mazde 3 2004 rok. samochodzik super smiga jednak dopiero wieczorem zaowazylem ze po zgaszniu silkika ciagle mrygaja zegary i tak caly czas no i miedzy czasie mga kontrolka czerwonego auta z kluczykiem. zamykam auto i nadal jest to samo i jeszcze jedno deka rozdzielca podswietla mi tylko pokretla od klimy a cale radio i wyswietlacz nie podswietla. Dzwonilem do faceta od ktorego kupilem i mowi ze to dla tego iz jest tam bardzo maly i slaby akumulator ze wczesniej bylo dobrze ale wydaje mi sie ze to jak by byl slaby aku to wogole by nic nie swiecilo a tu deska od polowy nie swieci i mrygaja zegary naon stop. macie jakies odpowiedzi, prosze pomuzcie




jgorsk napisał(a):Mialem cos podobnego w M3 2004. Miganie podswietlenia zegarow znikalo jak przelaczylo
sie przelacznik swiatel przeciwmgielnych w pozycje ON. Dodakowym objawem bylo piszczenie
brzeczyka przy otwartych drzwiach.

Podobno przyczyna moze byc spalona zarowka oswietlenia schowka albo problemy ze zlaczami
w panelu bezpiecznikow pod schowkiem. Wymienilem zarowke i przeczyscilem styki zlacz,
problem zniknal.

Trzeba uwazac z tymi zlaczami, po naprawie podswietlenia przestaly dzialac kierunkowskazy
i wykrywanie otwarcia drzwi. Trzeba bylo jeszcze raz dlubac przy zlaczach – dociskac je.




michal2132 napisał(a):Panowie wymieniłem żarówkę w schowku i po problemie.


aRcek napisał(a):Z mojego wlasnego doswiadczenia wiem ze Mazda tak czesto reaguje na spalona zarowke, tyle ze nie wystarczy zeby zarowka spalila się normalnie, Mazda ma dosc nietypowe oryginalne zarowki nazwałbym je dwużyłkowe :) i gdy jedna zylka sie przepali lub peknie i będzie dotykać drugiej to zrobi sie zwarcie, co skutkuje taka wlasnie dyskoteka. W moim przypadku spaleniu ulegla zarowka w podswietleniu zapalniczki i mialem identyczny objaw jak ty. Po wymianie wszystko ustalo.




skrzyart napisał(a):
ropsson napisał(a):Panowie, wymieniłem dzisiaj filtr kabinowy jakie to cholerstwo nieprzystępne, ale po złożeniu już wszystkiego zgaszony samochód pokazuje ,,włączone światła mijania,, poprostu nie gaśnie kontrolka świateł.. miał ktoś coś takiego ? pozdrawiam


Witam,
czy ktoś rozwiązał ten problem z kontrolą? Mam Mazda 2.0, 150KM benzyna. Problem ten sam natomiast nie wymieniałem filtru. Auto stało na placu bez kluczyków w stacyjce. Wyjąłem z gniazda zapalniczki ładowarkę do komórki która nie była wpięta do komórki (gniazdo bez kluczyka nie ma podanego napięcia) i po tym zaświeciła mi się kontrolka świateł zewnętrznych i wcale nie gaśnie. Jak otwarte drzwi piszczyk działa tak jak przy włączonych pozycjach czy mijania. Jak przełączę przełącznik świateł przeciwmgłowych (bez wkładania kluczyka do stac.) to przestaje piszczeć ale dalej kontrola się świeci.
Wiecie jak to usunąć? Nic nie robiłem koło auta, nie rozbierałem złączek i po zgaszeniu silnika na placu nic nie działo się.

Będę wdzięczny za informację jak to usunąć i co to powoduje? Wszystkie żarówki sprawne poza jedna z podświetlania tablicy ale ona już nie działa przed wystąpieniem tego problemu wiec zakładam że ta kontrolka nie spełnia funkcji sygnalizatora uszkodzeń włókien.

skrzyart napisał(a):Wymiana żarówki w schowku i po problemie! Trochę to durne jak na Mazdę ale pewnie ta żarówka jest w obwodzie z pozycjami i dlatego czy pozycja czy ta żarówka to alarmuje o uszkodzeniu włókna.
Zatem problem uważam za rozwiązany. Wymiana prosta, zdjąłem listę, dwie śruby mocujące schowek, odchyliłem go tylko i wypiąłem oprawkę żaróweczki ze schowka. Wymiana żarówki poskładać. Nie trzeba tam nic dalej rozkręcać.

Dziękują Kolegom za pomoc a szczególnie marcin255.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez arkadjusz2 » 4 sty 2015, 00:20

Witam,
od niedawna posiadam Mazde 3 z 2003 r., 1,6, benzyna. Od wczoraj pojawił się problem. Początkowo podświetlenie deski rozdzielczej mrygało i przy otworzeniu drzwi kierowcy strasznie pikało (jakby światła nie były zgaszony, a były!). Następnie przepaliła się żarówką w prawnej lampy przedniej od świateł drogowych, później przepaliła się kolejna od pozycyjnych. Teraz to samo sie wydarzyło w lewej lampie. W zasadzie zostały tylko kierunkowskazy i przeciwmgłowe na dole. W dalszym ciągu podświetlenie miga w pozycji kluczyka OFF lub ACC przy on działa normalnie, zaś co jakiś czas pokazuje się zółta kontrolka od kontroli trakcji i ABSu.

Gdzieś jest zwarcie albo jakiś błąd komputera wg mnie. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Będę wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Arek
arkadjusz2
 

Postprzez Mibay » 5 sty 2015, 14:04

Miałem to samo. Problemem była żarówka od schowkach pasażera. Nadpaliła się i kiepsko łączyła. Wymiana na nową rozwiązało problem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 cze 2007, 15:06
Posty: 212 (0/1)
Skąd: Kolonia Łucka
Auto: M3 1.6 PB 04'BK
Premacy 1.8 PB 03'CP

Postprzez arkadjusz2 » 12 sty 2015, 18:58

Udało się naprawić. Tak jak wyżej napisaliście problemem była żarówka w schowku. Po wymianie jej i pozostałych wszystko pięknie działa.

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc.
arkadjusz2
 

Postprzez waldek1952 » 15 lut 2015, 14:10

Super dziękuję za radę dotyczącą wymiany przepalonej żarówki. Fakt zajeło mi to zaledwie 5 minut. :)
waldek1952
 

Postprzez Szumi91 » 5 mar 2015, 17:29

Cała operacja zajęła może z 5 min (o dziwo nic nie połamałem). Teraz w schowku wszystko widać. Dobry poradnik !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2015, 18:16
Posty: 251 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: Była: Mazda 3 2.0 LF
Jest: Renault Megane Grandtour 2010 1.5 dCi

Postprzez tessi » 12 mar 2015, 17:54

Witam
jestem tu nowa, mazdę mam od ok. pół roku. Wymieniłam juz sprzęgło , a tak poza tym jeździ świetnie.
Nie umiem sobie tylko poradzić z tym, że przy wychodzeniu z auta i otwarciu drzwi, samochód wydaje taki dźwięk, jakbym otwarła drzwi przy włączonych światłach. Poza tym podczas jazdy widzę, że tablice przy kierownicy są podświetlone na czerwono (same cyfry) , a podświetlenie radia nie działa. Nie zawsze tak jest, czasami trwa to kilka dni, czasami kilka godzin. Nie wiem czym to może byc spowodowane. Byłam w serwisie Mazdy i powiedzieli mi tak na oko że należy wymienić skrzynkę bezpieczników ,tj puszka która jest w środku w samochodzie tak zwany BCM . Koszt nowego to 8782 zł.
Czy miał ktoś podobny przypadek? czy jednak muszę zakupić ten bcm, czy mozna jakoś sprawdzić czy to faktycznie jest ta skrzynka, czy może jeszcze co innego. Zanim wydam taka kasę to muszę się upewnić że to jest to co szwankuje.
Pomóżcie
Tessi
tessi
 

Postprzez Piotrek_154 » 15 mar 2015, 00:44

Hej,

spróbuj wymienić żarówkę w schowku (oczywiście jeśli jest przepalona).
Moderator EC/NM
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 12 lip 2014, 15:21
Posty: 865 (39/14)
Skąd: Łódź
Auto: 3 BK '05r HB 1.6 Z6-VE
MX-3 KL-DE

Postprzez gr3mlin » 27 mar 2015, 16:33

zdecydowanie zanim wykasujesz 9koła po dziwnej diagnozie wymienilbym zarowke w schowku...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2014, 18:56
Posty: 89 (2/1)
Skąd: Konin
Auto: MAZDA 3 BK 2005r 1.6 105KM BENZ + LPG

Postprzez tessi » 5 kwi 2015, 14:35

podziałało – żarówka wymieniona, i już jest wszystko ok. dzięki bardzo
tessi
 

Postprzez widmo82 » 5 kwi 2015, 19:44

Powiedziałbym, że uczucie jest bezcenne kiedy dzięki forum znalazło się lekarstwo na nietypową usterkę, ale w tym przypadku można je wycenić na dokładnie 8780zł :)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez yezior » 21 kwi 2015, 15:34

Witam,
po otworzeniu drzwi kierowcy, z głośniczka (z tego co idzie dźwięk niezapiętych pasów) wydobywa się szybki przerywany dźwięk. Zauważyłem, że wraz z nim mruga żarówka w schowku i wyświetlacz kilometrów na desce. Po zamknięci drzwi, wszystko OK. Po włożeniu kluczyka do stacyjki (otwarte drzwi kierowcy) i przekręceniu go w pozycję I, też OK.
Jak zlokalizować usterkę? Pomóżcie koledzy.
Ostatnio edytowano 21 kwi 2015, 18:14 przez yezior, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 23:35
Posty: 182 (14/2)
Skąd: wukazety
Auto: II BK'04 II Z6 II HB II
my target

Postprzez Gamboa » 21 kwi 2015, 15:54

wymień żarówke w schowku :D podobno pomaga na różne dolegliwości
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Postprzez yezior » 21 kwi 2015, 16:01

Sprawdzałem. Nawet jej wyjęcie nic nie pomaga. Kiedyś była spalona i wszystko grało.

Trochę więcej info. Wygląda to na jakieś zwarcie. Wskazówki zegarów mrugają wraz z dźwiękiem głośniczka. Częstotliwość pikania bardzo wysoka. Po zamknięciu drzwi to samo tylko bez dźwięku. Iluminacja zegarów jest najjaśniejsza i nie da się jej przyciemnić. Mam wrażenie że to wina/skutek ledowego oświetlenia schowka, kabiny, bagażnika i podświetlenia tablic, które niegdyś założyłem. Ale do tej pory wszystko było ok. Szukam dalej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 23:35
Posty: 182 (14/2)
Skąd: wukazety
Auto: II BK'04 II Z6 II HB II
my target

Postprzez widmo82 » 21 kwi 2015, 18:47

sprawdź bezpieczniki pod maską i wewnątrz pod schowkiem pasażera. U mnie jeden spalony bezpiecznik od oświetlenia kabiny, objawiał się "cyknięciem" wskazówek od 0-max a już myślałem, że to padnięty akumulator :)
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez yezior » 21 kwi 2015, 19:51

Problem rozwiązany. Widmo, drogi kolego, może zostawisz ten temat dla potomnych pomimo, że dałem <dupa> nie czytając tego co trzeba. Okazuje się, że te same dolegliwości miała koleżanka Tessi (d'Aberville? <oczko> ) z tą różnicą, że u mnie led w schowku świecił!. Zwykła żarówka załatwiła sprawę. Pozdrawiam wszystkich.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 23:35
Posty: 182 (14/2)
Skąd: wukazety
Auto: II BK'04 II Z6 II HB II
my target

Postprzez mover » 19 maja 2015, 17:51

Cześć,
Nie działa mi oświetlenie bagażnika. Żarówka jest dobra, a oświetlenie kabiny (przednie i tylne) działa. Zauważyłem też że nie działa oświetlenie schowka (nie wiem czy żarówka czy nie, jeszcze tam się nie dobierałem). Czy są one jakoś połączone i może to być przyczyną niedziałającego oświetlenia bagażnika? Ewentualnie jakiś bezpiecznik?

Edycja: Wymieniłem żarówkę w schowku, jednak w bagażniku dalej nie działa.
Ostatnio edytowano 4 cze 2015, 19:47 przez mover, łącznie edytowano 1 raz
mover
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323