Samochód szarpie przy zmianie biegu ze wstecznego na zwykły w automacie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ZoomZoom3 » 20 lut 2017, 02:56

Witam,

Planuję zakup Mazdy 3 rocznik 2008 z automatyczną skrzynią biegów. Dziś miałem jazdę testową używanego modelu, który ma 105000km na liczniku i zauważyłem dziwny problem. W momencie gdy auto stoi w miejscu samo przełożenie dźwigni biegów z pozycji "drive" na "wsteczny" powoduje szarpnięcie samochodem. Również przełożenie dźwigni w drugą stronę czyli ze wstecznego na bieg normalny również wywołuje dziwne szarpnięcie całego samochodu. Później po około 15 minutach jazdy samochodem już nie zauważyłem powyższych problemów (czyli wygląda na to, że po rozgrzaniu się auta problem znika). Czy ktoś może spotkał się z tego typu sytuacją? Czy może ona oznaczać poważne problemy ze skrzynią biegów lub innymi elementami? Będę wdzięczny za wszystkie porady.
ZoomZoom3
 

Postprzez kropek101 » 21 lut 2017, 18:07

Nie wiem jak akurat w maździe automat nie miałem z nim styczności może wypowie się ktoś kto ma.
Ja natomiast mogę powiedzieć że DSG jak szarpie to objawia się to najczęściej na ciepłym silniku i jest to zły objaw. Obecnie skrzynie automatyczne robią się coraz popularniejsze więc zbić z ceny i brać, naprawy stają się tańsze ze względu na większą popularność.
Oddam 2 czujniki ABS
Szpilki do kół

Ozonowanie samochodów i pomieszczeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 00:49
Posty: 1581 (5/41)
Skąd: Żory
Auto: Seat Altea XL 2,0 TDI CR 170KM i 370Nm

Była Mazda 3 BK Y6 2006r
Mazda 323f 1,5 16v 88km 98r

Postprzez oldwin » 22 lut 2017, 15:05

Na 'zimnym' delikatne szarpnięcie to normalna rzecz.. jeśli jest mocne i ze słyszalnym stukiem to oznacza problem.

Koniecznie sprawdź przed zakupem kolor oleju, oraz jego stan na zimno i po rozgrzaniu..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 gru 2013, 15:55
Posty: 136 (1/5)
Skąd: Białystok
Auto: Subaru Legacy VI 2.5 H4 2017 CVT+LPG (Qbox Plus, AC R01 Red, AC W03)
Mazda 3BL (sedan) US 2.0 AT 2010+LPG (QBox, Zavoli N, Barracudy pojedyncze)
gdyby wymieniać co było to by strony nie starczyło

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323