Dziwne zachowanie elektrycznego hamulca ręcznego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Mac1 » 15 maja 2024, 12:35

Kilka dni temu pojawił mi się następujący problem z hamulcem ręcznym. Mazda CX-5 KF 2019. 2.0 AWD

Na 10x użycia wyskakuje mi średnio tak 3x błąd hamulca ręcznego, pomarańczowa ikonka i mrugająca czerwona hamulca ręcznego. Po wyłączeniu i włączeniu silnika błąd znika aż do ponownego występowania.

Mam wrażenie, kiedy występuje ten błąd, to lewe koło nie jest blokowane, muszę to jeszcze sprawdzić na podnośniku.

Hamulce są sprawne, tłoczek się nie blokuje. Klocki wymienione 1500 km temu, zgodnie z procedurą (tryb serwisowy, czyszczenie, wymiana, tłoczek na właściwej pozycji, wyprowadzenie z trybu serwisowego)

Na logikę, gdyby by był popsuty silniczek lewego koła to nie działał by permanentnie, a nie raz na kilka razy.

Miał ktoś podobna sytuacje. W internecie piszą, że pomogła wymiana akumulatora, bateria co prawda ma prawie 5 lat, ale działa bez zarzutu (brak problemów z odpalaniem i I-stop)

Jeszcze po głowie mi chodzi kupno urządzenia do diagnostyki i skasowanie błedu, możliwe, że to załatwi problem?

Dopisano 27 maja 2024, 11:30:

2 dni od napisania tego postu problem zniknął sam z siebie. Niestety pojawił się 1 dzień temu.
Wystąpił w ten sam sposób co za pierwszym razem, stroma górka, hamulec nożny wciśnięty w podłogę i "pociągnięty ręczny".
1.Odłączanie akumulatora na noc nie pomogło
2. Naładowanie akumulatora do pełna też nie

Zostają teraz oględziny mechaniczne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2013, 17:25
Posty: 50
Auto: Mx-3 1.6 Dohc Supercharged

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9