Nie działa karta zbliżeniowa – Rozszczelnienie karty

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Karoluch » 30 gru 2009, 21:31

mam problem z moją cx- 7. problem zaczął się od tego ze po wyłączeniu silnika nie moglem zamknąc samochodu. Po powrocie do auta nie ozna go bylo odpalić. udało sie po kilkunastu próbach i dojechałem do domu, auto zamknęło się bez problemu. następnego dnia, mialem problemy z otwarciem samohodu po kiku próbach to si udalo ale juz nie zdołalem go odpalić , na dodatek nie dało sie go zamknąć i właczył siłuższej niewyrównanej walce zamknałem go i tak został. Laweta zabrala go do ASO tam wymienili rozładowany przez alarm akumulator, ale generalnie rozlyżyli rece i podobnie jak centrala w stolicy, z którą sie kontaktowali nie wiedzą gdzie jest problem. Jeden z pracownioków serwisu coś burknął o antynapadzie ale nie rozwinął tematu.
Może ktoś miał podobny problem i zna rozwiazanie. prosze o pomoc. Po wymianie aku dojechalem do domu, ale z niepokojem czekam na następny epizod braku współpracy.
Karoluch
 

Postprzez Globy » 30 gru 2009, 22:46

Proszę o poprawkę tytułu wątku na zgodny z FAQ forum, by Forumowicze mogli łatwiej zidentyfikować Twój problem => http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=34301
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez domin1979 » 31 gru 2009, 09:24

Karoluch czy masz keyless? Może tu leży problem, że cetralka ma problem z jego wykryciem? Próbowałeś z drugim sterownikiem?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez qba77 » 31 gru 2009, 10:44

U mnie pojawia się ten problem z systemem keyless. Karta się rozszczelniła i znajdująca się w środku bateria nie dotyka styków, stąd problemy z otwarciem i odpaleniem samochodu. Trochę to wkurzające i upierdliwe, kiedy za każdym otwarciem/zamknięciem/odpaleniem samochodu muszę ścisnąć kartę w miejscu gdzie znajduje się bateria i dopiero wówczas madzia reaguje. Po twoim wpisie nie do końca wiadomo czy właśnie chodzi o keyless czy to coś powa żniejszego. Jeśli to keyless, to przy następnym problemie pomajstruj z kartą.
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 15:26
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7

Postprzez domin1979 » 31 gru 2009, 11:06

A nie masz drugiego sterownika?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Karoluch » 31 gru 2009, 12:57

Dzieki.
Drugi sterownik też nie działa. Wczoraj w serwisie, nie zrobili nic dziś auto pali normalnie. podejrzewam że właśnie coś pogrzebali z baterią w sterowniku, powiedzieli ż nie zrobili nic żeby skasowac za lawetę sic!
mam nadzieje że to właśnie o to chodziło i problemy sie skończą.
Gdyby ktoś jeszczcecoś wiedział to bede wdzięczny za post
Karoluch
 

Postprzez qba77 » 4 sty 2010, 14:48

Przyjrzałem się jeszcze raz z bliska karcie i faktycznie u mnie problem polegał na rozszczelnieniu karty, przez co bateria nie dotykała styków. uszczelniłem baterię i ta mała operacja wyeliminowała problem. karta działa już bez zarzutu przy każdej próbie otwarcia/uruchomienia/zamknięcia samochodu
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 15:26
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7

Postprzez Globy » 6 sty 2010, 22:18

Poprawiam temat, mimo że powinienem go wyrzucić do Kosza. Na przyszłość proszę o odrobinę dobrej woli i dbałość o porządek na forum – gdyby ktoś próbował znaleźć wątek o problemach z kartą po tytułach, na Twój pt. "Proszę o pomoc" na pewno by nie trafił.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9