Ściąga w lewo

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez lew666 » 26 wrz 2012, 23:20

Witam,

Jakiś czas temu pisałem o tym problemie pokrótce – auto ściąga mi w lewo po np najechaniu na studzienkę,nierówność itd. W serwisie zwróciłem na to uwagę sprawdzono zawieszenie wykonano geometrie ( rzeczywiście było coś nie tak ) ustawiona ją niby prawidłowo. Generalnie problem nie ustał. Ostatnio zwróciłem uwagę na ustawienie kierownicy czy wy też tak macie ???? kierownica lekko skręcona w lewo – auto jechało na wprost :|
Jak kierownicę ustawię mniej więcej równo to auto jedzie w prawo :|
Załączniki
20120926_152745.jpg
przepraszam za jakość :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 22:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez mariuszcx-7 » 22 paź 2012, 13:03

Witaj, miałem podobna sytuację, ale w innym aucie. Okazało się, że serwis geometrię po uderzeniu poprawił, ale zapomniał dokonać korekty kolumny kierowniczej, która się przesunęła o kilka milimetrów. Pojechałem do zwykłego warsztatu, który ma sprzęt do geometrii i diagnosta ustawił wszystko od nowa i wyregulował katy również na kolumnie kierowniczej, co podobno jest bardzo proste. Całość trwała 25 minut i kosztowała 90 pln. Od tego czasu jest ok i fajera też na prosto. Lepiej szybko to zrobić bo szkoda ścinać opony na kantach od niewłaściwej geometrii, a to dopiero koszty... powodzenia
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez lew666 » 22 paź 2012, 20:26

Poprawili mi ustawienie kierownicy, ale nadal mam jak by to określić "wiotkość" układu kierowniczego zwłaszcza obawia się to na nierównej drodze – ciągnie mi w lewo. Czasami auto lekko pływa w lewo w prawo, ale tylko na nierównej drodze . Jest to takie uczucie jak by kierownica sama skręcała :D Auto mam od nowości nie było bite. Nie wiem o co chodzi ???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 22:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez mariuszcx-7 » 22 paź 2012, 21:35

lew666 napisał(a):Poprawili mi ustawienie kierownicy, ale nadal mam jak by to określić "wiotkość" układu kierowniczego zwłaszcza obawia się to na nierównej drodze – ciągnie mi w lewo. Czasami auto lekko pływa w lewo w prawo, ale tylko na nierównej drodze . Jest to takie uczucie jak by kierownica sama skręcała :D Auto mam od nowości nie było bite. Nie wiem o co chodzi ???



Nie chce sie za bardzo wymadrzac, ale wydaje mi sie, ze masz jakis wahacz/koncowke podgieta albo minimalnie lawe zawieszenia przesunieta o milimetr lub dwa i pod to ustawiona geometrie, kat nachylenia i wyprzedzania. I stad efekt lekkiego plywania, szczegolnie przy skrecie kierownica. JAkis ktos madry musialby przejrzec wszystkie koncowki/wahacze/elementy gumowo-metalowe. Nie wiem jak w Szczecinie, ale mi podobny problem rozwiazal madry diagnosta w Kolobrzegu. Zanim wzial sie za poprawianie geometrii, z lampa i przejrzal te wszystkie wahacze poprzeczne i wleczone i co tam jeszcze bylo trzeba. pzdr
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez lew666 » 22 paź 2012, 22:46

Wielkie dzięki za info !!! będę lepiej przygotowany jak podjadę do serwisu :D bo tam nie wiedzieli jak się do tego zabrać – bo niby w cx jest to niespotykane ???? ewentulanie brali pod uwagę wybite gniazdo wahacza – ale powinno obawiać się to chyba jakimś dźwiękiem???? :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 22:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez mariuszcx-7 » 23 paź 2012, 09:41

Nie koniecznie. Wahacz umiejscowiony jest na takim elemencie gimowo-metalowym, może to właśnie się zdeformowało. Nie jest to niespotykane, w każdym aucie tak się dzieje w wyniku jazdy po wertepach albo długotrwałego uzytkowania zawieszenie traci właśiwości i wychodzą różne rzeczy. JA tez mam cx 22d od nowosci i zanim pojadę z problemem do serwisu zawsze radzę się madrych niezależnych mechaników. Moje doswiadczenie pokazuje, że w naszych serwisach pracuja tzw. wymianiacze, a nie ludzie ukierunkowani na pomoc klientowi, najwazniejsze to rozbuchana faktura i milion roboczogodzin.
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez lew666 » 23 paź 2012, 21:33

HEHE najśmieszniejsze jest to że mam przejechane dopiero 43000 tyś po wertepach bardzo rzadko jeżdżę :( eh jakość aut spada !
Mariusz a czy słyszysz taki dźwięk w zawieszeniu jak by skrzypnięcie np jak przejeżdżasz przez np. "martwego policjanata" czy wjeżdżasz bądź zjeżdżasz z krawężnika itp, Dźwięk ten może przypominać jak by skrzypnięcie gumowego elementu :| ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 22:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Postprzez mariuszcx-7 » 23 paź 2012, 22:19

Ja mam przebieg 63 tys km i od dluzszego czasu slysze takie gluche zgrzyty, nie jest to glosne ale np w garazu podziemnym bardzo dobrze slyszalne. W przyzwoitym serwisie zagranicznym przyznali, ze to normalne dzwieki, ktore ze wzrostem przebiegu nieco sie beda nasilaly. Auto uzywane wylacznie na dobrych drogach, a z kolami 19 cali nawet w miescie nie zblizam sie do kraweznikow Nie robie z tym nic dopoki opony sie zuzywaja rownomiernie i auto jako tako sie prowadzi. Chociaz 63 tys km to zaden przebiego to czuje, ze zawieszenie traci na wlasciwosciach. Jak sie wykosztowalem na ten wozek to mialem plan, aby pobujac sie nim tak ze 250 tys km, ale juz teraz wiem, ze to niewykonalne bo pewnie blizej 200 tys km stanie sie straszna skarbonka, a gwarancji juz nie bede mial. Tak wlasnie koncerny buduja te nowoczesne samochody.
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez lew666 » 23 paź 2012, 22:42

Dokładnie dobrze to ująłeś :) traci na własnościach ! ja już się boje co będzie przy przebiegu np 80.000 tyś !!!! podobno przy przebiegu 50/60 tyś. siadają łożyska ! masakra :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2007, 22:49
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Auto: mazda cx-7 2.2 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9