Dodatkowe aplikacje dla Systemu Mazdy -wątek ogólny

Dział przeznaczony do rozwiązywania problemów z systemami elektronicznymi nadwozia

Postprzez Wojtek » 31 maja 2016, 23:08

Dodaj AV IN i wszystko będzie...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/471)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez darrecki » 31 maja 2016, 23:39

Wojtek napisał(a):Dodaj AV IN i wszystko będzie...


Nie będzie sterowania...
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3019 (41/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez deadeye » 1 cze 2016, 00:46

marcin7913 napisał(a):takie marzenie to aby działała nawigacja google , jest na sali jakiś <czarodziej> ?

Wgrywasz Android Auto i działa :) Tylko tracisz gwarancje, jeśli ASO ci się doczepi o to. Ale zawsze można wgrać oryginalny soft przed przeglądem. Ja zrobiłem i śmiga pięknie.

Stąd http://mazda3revolution.com/forums/2014 ... weaks.html
instalujesz Android Auto Headunit App oraz enable the touchscreen while moving


stąd https://apkpure.com/android-auto/com.go ... n.gearhead
ściągasz i instalujesz apkę na telefon.

Później wystarczy podłączyć telefon z autem kablem usb, i w aucie wybrać aplikacje-> Android Auto. Działa ładnie, łącznie z pokazywaniem korków i głosowym podawaniem adresu docelowego po polsku :)

Wygląda to tak https://youtu.be/mWUp7MB9xuk?t=327
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Postprzez zoom123 » 6 cze 2016, 20:29

Nie jestem pewien, czy w Polsce tak łatwo można sobie poradzić z AndroidAuto. Grzebałem z 2 tygodnie i mnie się nie udało. Apka z linku nie działa, bo najzwyczajniej w świecie po podłączeniu do telefonu AA aktualizuje się przez WiFi lub 3g, LTE, jak kto woli. Nie chodzi też o sam proces zmiany softu w Maździe, tylko o zablokowaną apkę w Google Play. Ja w telefonie zmieniłem ustawienia GPS, połączyłem się przez VPN, to sprawdziło, że konta Google powiązane z telefonem założyłem w Polsce i zablokowało mi możliwość pobrania. Jak spróbowałem założyć fejkowe konto Google z lokalizacją w USA, to mi wykryli nietypowe działanie i zażądali weryfikacji konta na numer telefonu (amerykański oczywiście). Miałem machnąć na to ręką, idioci nie wiadomo po co utrudniają. Ale...
Tak się złożyło , że akurat wyjeżdzałem na wczasy do kraju gdzie AA akurat jest dostępny. Kupiłem kartę prepaidową, wsadziłem do telefonu, zresetowałem ustawienia Google Play, założyłem konto Google (zweryfikowane, a jakże, przez nr. telefonu, po tym jak włożyłem polską kartę sim do drugiego gniazda sim – tak, tak mam telefon dualsim, a te mendy z Google wykryły "NIETYPOWE DZIAŁANIE".... Jezu Święty...).
Reasumując Android Auto działa, ale pier%$*@)a z tym tyle, że zrobiłem to tylko dlatego, żeby udowodnić, że nie z nami Polakami te numery, Google.
A jak zrobić, gdy nie czeka cię wyjazd?
Kupujesz zagraniczną kartę sim na alledrogo, albo zamawiasz u rodziny z Lądka nad Tamizą (koniecznie z kraju z dostępnym AA, tylko po to by zweryfikować konto Google – kiedyś było łatwiej, bo można było bez problemu założyć fejkowe konto z pozapolskiej lokalizacji, ale chyba w Mountain View zatrudnili Polaka...), resetujesz ustawienia Google Play, instalujesz FakeLockation, lub Fake GPS, FakeVPN, zakładasz konto z zagranicznej lokalizacji, odbierasz SMSa z kodem autoryzacyjnym, podłączasz telefon do Maździ, po wcześniejszym zmodyfikowaniu softu i już po chwili cieszysz się AndroidAuto w swoim samochodzie.

IT'S SO EASY! G <dupa> <dupa> GLE SUCKS!

Dopisano 6 cze 2016, 20:40:

Aha i nie zrażajcie się, że coś ścina, albo, że wywala AA po odebraniu połączenia przez BT. Koledzy z Mazda3Revolution "pono już to naprawiajo" i będzie dobrze. W każdym razie ja sobie zostawię możliwość korzystania z tej apki, bo wiele tzw. tweaków do mazdy na początku działało źle , a teraz działa bardzo dobrze. <faja>
Początkujący
 
Od: 29 mar 2015, 13:07
Posty: 20 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM SkyEnergy 120 KM 2014 r

Postprzez mishaaq » 7 cze 2016, 20:02

A nie łatwiej było zaznaczyć "nieznane źródła" czy jakoś tak i ściągnąć aplikację stąd http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/?
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2015, 15:26
Posty: 133 (88/6)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BM '15 120KM MT SkyMotion SoulRed

Postprzez zoom123 » 8 cze 2016, 09:47

mishaaq napisał(a):A nie łatwiej było zaznaczyć "nieznane źródła" czy jakoś tak i ściągnąć aplikację stąd http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/?

Kolego przeczytałeś w całości mój post? Po pierwsze mam telefon na intelu i pasuje tylko apka pod procesor x86, z tego względu już nie mogę skorzystać z tego linku, po drugie, aplikacja po podłączeniu telefonu do samochodu żąda połączenia z internetem i automatycznie aktualizuje się do najnowszej wersji, a jak wiadomo w Polsce apka nie jest dostępna, więc wywala informację o treści:" aplikacja nie jest dostępna w twoim kraju". Tak więc odpowiadając na twoje pytanie: nie nie byłoby prościej, bo od tego zacząłem zresztą.
Nie chcę być złośliwy, ale powinieneś czytać posty :P :P

Dopisano 8 cze 2016, 09:51:

BTW po aktualizacji softy AA w samochodzie i najnowszej aktualizacji AA w telefonie działa bezproblemowo BT, sterowanie guzikami na kierownicy i sterowanie głosem po polsku. Tak więc najprawdopodobniej w ciągu kilku-kilkunastu tygodni Google wpuści AA do polskiego Google Play.
To są oczywiście tylko moje przypuszczenia – skoro działa już sterowanie głosem, to widać, że pracują.
Początkujący
 
Od: 29 mar 2015, 13:07
Posty: 20 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM SkyEnergy 120 KM 2014 r

Postprzez deadeye » 9 cze 2016, 20:02

zoom123 napisał(a):
mishaaq napisał(a):A nie łatwiej było zaznaczyć "nieznane źródła" czy jakoś tak i ściągnąć aplikację stąd http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/?

Kolego przeczytałeś w całości mój post? Po pierwsze mam telefon na intelu i pasuje tylko apka pod procesor x86

Apka jest uniwersalna i ten sam apk działa pod arm i x86. Osobiście sprawdzałem :–) Tak więc każdy może ściągnąć z tego linku, jedyne wymaganie to android 5 lub nowszy.
po drugie, aplikacja po podłączeniu telefonu do samochodu żąda połączenia z internetem i automatycznie aktualizuje się do najnowszej wersji, a jak wiadomo w Polsce apka nie jest dostępna, więc wywala informację o treści:" aplikacja nie jest dostępna w twoim kraju".

To jest bardzo dziwne, nikomu kogo znam się tak nie działo. Wystarczy ściągnąć najnowsza wersję aplikacji z apkpure, zainstalować, i działa. Żaden update nie jest wymagany, ani żadne fake'owe konta i lokalizacje. Mam kilku znajomych którzy to testowali na mazdach i skodach, na forach jeszcze więcej ludzi to potwierdza. Jak masz najnowsza wersję, to po prostu śmiga.

Nie chcę być złośliwy, ale powinieneś czytać posty :P :P

Większość ludzi robi tak jak napisałem ja i Mishaaq i wszystkim śmiga bez tego ułańskiego kombinowania. Aplikacja sama nie sprawdza aktualizacji, tylko robi to google play, ale jak się instaluje przez pure to apka jest niewidoczna dla play. Jedyne wytłumaczenie jakie mogę znaleźć, to że miałeś stary system, i to systemowa część wymagała aktualizacji (ta poza apk).
Podziwiam twoją wytrwałość, szacun :–)

Niemniej dla reszty osób – proponuje zwyczajnie spróbować zainstalowac to apk z apk pure, i można sprawdzic czy zadziała nawet bez instalowania niczego na mazdzie. Mi cała instalacja na tel i na madzie zajeła 10 min i była prosta jak budowa cepa :E

Dopisano 8 cze 2016, 09:51:

sterowani głosem po polsku. Tak więc najprawdopodobniej w ciągu kilku-kilkunastu tygodni Google wpuści AA do polskiego Google Play.
To są oczywiście tylko moje przypuszczenia – skoro działa już sterowanie głosem, to widać, że pracują.


Sterowanie głosem działa od początku po polsku, ale to działanie uproszczone, bazujące na systemowych poleceniach głosowych. Auto ma swój własny zestaw dodatkowych poleceń, i dopiero jak je wdroza w jezyku polskim to opublikuja wersje dla polski. Wg polityki google wszystko musi być obsługiwane głosem, bo niebezpiecznie jest patrzeć na ekran :E
Tez mam nadzieję że auto wyjdzie niedługo na Polskę :–)


Ale fakt, jestem bardzo zadowolony z tego jak goście rozwijają ta aplikacje... rewelacja :–)
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Postprzez zoom123 » 11 cze 2016, 15:18

No nie wiem co Ci powiedzieć. Widocznie jestem niepełnosprytny, bo od tego linku zacząłem zabawę z AA. Mnie na Zenfonie 2 Z551ML na Androidzie 6.0 z Intelem Atomem Z3580 na pokładzie nie działa i już. Koniec kropka. Widzę, że Cię nie przekonam, ale trudno, co robić. :)
Ps. tak to wyglądało: instalowałem apkę, podłączałem do samochodu, wyskakiwało okienko instalacji, zupełnie ignorując zainstalowaną apkę. I tyle , co tu wymyślać, ściągałem kilka wersji z podanej przez Ciebie strony.
Początkujący
 
Od: 29 mar 2015, 13:07
Posty: 20 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM SkyEnergy 120 KM 2014 r

Postprzez zoom123 » 19 cze 2016, 06:56

@deadeye : teraz mogę to napisać z całą pewnością – aplikacja na architerkturę x86 pojawiłą się w APKmirror dopiero 14 czerwca. Więc jak nie masz o czymś absolutnie zielonego pojęcia, to nie upieraj się przy swoim. APLIKACJA NIE JEST UNIWERSALNA. Teraz działa jak należy. Akurat musiałem przeinstalować ROM w telefonie, więc sprawdziłem. ;)

Dopisano 19 cze 2016, 07:01:

Już to widzę, deadeye, jak osobiście sprawdziłeś, że apka pod ARM działa na x86. Prędzej ARM działa na ARM64, w drugą stronę niekoniecznie. Heheh :D :D Oczywiście Intel obsługuje funkcję binarnego tłumacza, ale w przypadku AA nigdy nie działał.
Początkujący
 
Od: 29 mar 2015, 13:07
Posty: 20 (1/1)
Auto: Mazda 3 BM SkyEnergy 120 KM 2014 r

Postprzez deadeye » 20 cze 2016, 10:55

zoom123 napisał(a):@deadeye : teraz mogę to napisać z całą pewnością – aplikacja na architerkturę x86 pojawiłą się w APKmirror dopiero 14 czerwca. Więc jak nie masz o czymś absolutnie zielonego pojęcia, to nie upieraj się przy swoim. APLIKACJA NIE JEST UNIWERSALNA. Teraz działa jak należy. Akurat musiałem przeinstalować ROM w telefonie, więc sprawdziłem. ;)

Dopisano 19 cze 2016, 07:01:

Już to widzę, deadeye, jak osobiście sprawdziłeś, że apka pod ARM działa na x86. Prędzej ARM działa na ARM64, w drugą stronę niekoniecznie. Heheh :D :D Oczywiście Intel obsługuje funkcję binarnego tłumacza, ale w przypadku AA nigdy nie działał.

Tak, działała – sprawdzałem na Lenovo Tab S8, które jest x86. Nie wiem, moze twój rom coś mieszał, albo x86 też ma jakieś odmiany (o czym nie mam pojęcia), tak że jedna działała? Mało ważne, fajnie że ci wreszcie działa :)
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Postprzez krabdul » 1 lip 2016, 14:25

Witam. Mam zapytkę, która dotyczy niejako aplikacji Łukasza Skalskiego. Chodzi w miarę ok, ale problem mam z utrzymaniem poziomu baterii. Prąd z portu USB nie jest w stanie chociażby utrzymać poziomu baterii w komórce, a po jej zgaszeniu przy screen mirroringu również gaśnie ekran mazdy. Zauważyłem natomiast, że przyciemnienie systemowo komórki nie wpływa na przyciemnienie tabletu, z tym że moja komórka (LG Flex2) słynie z tego że ma kiepawe minimalne przyciemnienie. Można ją dodatkowo zdławić instalując aplikację, ale obie które testowałem mają chyba inną metodę przyciemniania (nakładają jakby filtr) i to niestety przyciemnia również tablet.

Czy ktoś zna jakąś apkę do sterowania ekranem komórki, która ma taki sam mechanizm jak android? Ewentualnie może jakieś inne obejście problemu?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez deadeye » 1 lip 2016, 19:36

Ta apka umożliwia korzystanie z wifi zamiast usb? Jak tak tozamiast kabla usb podłącz ładowarkę z gniazda zapalniczki.
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Postprzez krabdul » 1 lip 2016, 19:40

Do ogarnięcia plików na penie starcza Wi-Fi, ale przy screen mirroringu krzyczy o kabel usb. Nie udało mi się tego odpalić bez kabla. Normalna ładowarka oczywiście ogarnia komórkę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez creet » 2 lip 2016, 21:13

krabdul napisał(a):problem mam z utrzymaniem poziomu baterii. Prąd z portu USB nie jest w stanie chociażby utrzymać poziomu baterii w komórce


Spróbuj inny kabel USB. Najlepiej taki z dobrej (oryginalnej) ładowarki. Okazuje się, że sporo kabli nie przekazuje wystarczającego napięcia (mają olbrzymi opór) by skutecznie ładować telefon.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez krabdul » 3 lip 2016, 23:27

Na tym samym kablu z ładowarki 1.8 ampera idzie szybko, ale spróbuję, bo może faktycznie nawet te 0.5 z usb nie idzie. Mogę jeszcze pokombinować z jakąś przejściówką i pociągnąć dodatkowy prąd z ładowarki lub drugiego usb – coś na wzór z dysków wymiennych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez deadeye » 4 lip 2016, 16:18

Możesz skorzystać z czegoś takiego https://www.amazon.com/HIGHROCK-Enhance ... B00NIGO4NM
Osobiście nie testowałem ale powinno pomóc
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Postprzez krabdul » 4 lip 2016, 16:22

Właśnie o tym napisałem wyżej i nawet znalazłem to ustrojstwo w domu, ale dzięki na linka :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez Obcy_1 » 22 lip 2016, 10:05

Witam ja mam inny problem tablet samsung s2 android 6.0.1 łączy się z mazda bez problemu ale przy przesyłanie obrazu wyświetlacz w mazdzie robi się zielony po wyłączeniu mirroring.. wraca do normalnej postaci ktoś może się z was spotkał z tym w częściej tablet lg i obraz był normalny :>
Obcy_1
 

Postprzez asdfg » 3 sie 2016, 08:33

Chciałem kupić nowy telefon do uruchomienia aplikacji przez screen mirroring z Androida (ew. Sailfish, Tizen etc). Pomyślałem sobie, że najlepiej byłoby jakby mój nowy telefon i ekran 7" tabletu Mazdy miały tę samą rozdzielczość. Stąd mam pytanie, jakie parametry (przede wszystkim rozdzielczość) mają ekrany montowane w nowych Mazdach (2016) i jaka karta graficzna je obsługuje?

P.S. Mam też pytanie o system operacyjny – oczywiście nie o numer systemu :), ale o dystrybucję (z tego co zauważyłem w sieci jest oparta na Debianie), konfigurację jądra, biblioteki systemowe m.in. graficzne (lspci, lshw, lsusb, dmesg, ls /lib/firmware etc), ale to chyba już na inny wątek . W przyszłości, po wygaśnięciu 3-letniej gwarancji, zamierzam skompilować sobie na swoim PC i umieścić na karcie: nawigację której używam, aktualną mapę do nawigacji, ew. dodatkowe biblioteki brakujące w MZD, tak aby system (kernel) uruchamiał nawigację z karty i wyświetlał na ekranie mazdy.
Początkujący
 
Od: 3 sie 2016, 06:47
Posty: 14
Auto: Mazda 2 90KM 5MT SkyEnergy LED 2016

Postprzez deadeye » 31 sie 2016, 14:31

asdfg napisał(a):Chciałem kupić nowy telefon do uruchomienia aplikacji przez screen mirroring z Androida (ew. Sailfish, Tizen etc). Pomyślałem sobie, że najlepiej byłoby jakby mój nowy telefon i ekran 7" tabletu Mazdy miały tę samą rozdzielczość. Stąd mam pytanie, jakie parametry (przede wszystkim rozdzielczość) mają ekrany montowane w nowych Mazdach (2016) i jaka karta graficzna je obsługuje?

P.S. Mam też pytanie o system operacyjny – oczywiście nie o numer systemu :), ale o dystrybucję (z tego co zauważyłem w sieci jest oparta na Debianie), konfigurację jądra, biblioteki systemowe m.in. graficzne (lspci, lshw, lsusb, dmesg, ls /lib/firmware etc), ale to chyba już na inny wątek . W przyszłości, po wygaśnięciu 3-letniej gwarancji, zamierzam skompilować sobie na swoim PC i umieścić na karcie: nawigację której używam, aktualną mapę do nawigacji, ew. dodatkowe biblioteki brakujące w MZD, tak aby system (kernel) uruchamiał nawigację z karty i wyświetlał na ekranie mazdy.


Ekran 480x800 px. Nie polecam kupować takiego telefonu, akurat zmniejszyć rozdzielczość z telefonu do mazdy nie ma problemu.

Co do samego linuxa, to jest to mocno pocięty system, w stylu embedded, więc nie oczekuj że odpalisz sobie tam cokolwiek będziesz chciał. Poza tym bardzo łatwo doprowadzić do bootloopa (uszkodzenia systemu w którym system ciągle się restartuje).
Z tego co kojarzę, to sterowniki grafiki są specyficzne i ciężko jest odpalić cokolwiek swojego. Akceleracja sprzętowa grafiki działa tylko na embedded operze, i cały UI jest napisany w html/javascript. Nawigacja prawdopodobnie jest jedynym wyjątkiem, ale z tego co wiem nie ma źródeł jak jest się podpiąć pod rendering steam który ona używa.
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2016, 23:34
Posty: 78 (2/2)
Auto: Mazda 3 2016 120KM Skypassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323