Nieustające ostrzeżenia o prędkości... #2024

Mazda CX-30 2019–

Postprzez ceiks30 » 7 paź 2023, 11:05

Może opracujemy treść mejla i zasypiemy mazdę i Dealerów tymi wiadomościami.

Może coś takiego:

Witam, piszę w imieniu swoim i innych zaniepokojonych właścicieli i oczekujących na zamówiony egzemplarz cx-30 i jestem zaniepokojony dźwiękiem jaki wydaje system ostrzegania o przekroczeniu prędkości. W przypadku przyszłych nabywców, którzy oczekują na samochód, to już jest blisko decyzji o rezygnacji właśnie z tego powodu. Czy mazda przewuje modyfikację oprogramowania, aby to właściciel auta decydował czy chce mieć ten alert. Zaznaczam, że zależy użytkownikom, aby mogli wybierać, jaki system ostrzegania ma dla nich wydawać alerty akustyczne czy graficzne. Oto link do poważnego problemu;

https://youtube.com/shorts/pIwG159QnH4?feature=share
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2023, 14:22
Posty: 34 (0/2)
Auto: Cx-30 2023 e-skyactiv G AT 150 exclusiv line plus pakiety (hikkari)

Postprzez Hammerfest » 7 paź 2023, 15:00

Ja wyslalem w piatek cos takiego. Moze mozna bylo to lepiej napisac ale zawsze mialem problemy z polskim :)
-------------------
Wadliwy system ISA w Mazdzie 3 2024

"Odebralem wlasnie z salonu Mazde 3, model rocznikowy 2024.
Jest ona wyposazona w system ISA.
Rozumiem, ze jest on wymagany przez prawodawstwo europejskie, ale panstwa rozwiazanie uniemozliwia wrecz korzystanie z samochodu.
System ISA w Mazdzie polega na emitowaniu sygnalu dzwiekowego przez okolo 5 sekund przy przekroczeniu dozwolonej predkosci. Jak irytujace to jest chyba nie musze pisac.
Majac do wyboru opcje dzwiekowa czy wibracyjna, wybraliscie ta najbardziej uprzykrzajaca zycie -dzwiekowa.
Dodatkowo sygnal dzwiekowy jest glosny i rozpraszajacy kierowce.
Sygnal aktywuje sie juz nawet przy przekroczeniu o 2-3km/h. Nawet mimo ustawien w menu aby akrtywowal sie po przekroczeniu o 10km/h on wciaz aktywuje sie nawet przy minimalnym 2-3km/h przekroczeniu predkosci.
Przepraszam ale jest to absurd.

Dodatkowo prawodawca eurpejski zdaje sobie sprawe, ze system nie zawsze bedzie dzialal prawidlowo i zaleca aby byla mozliwosc jego czasowego wylaczenia.
W Mazdzie nie ma tej opcji. Jest jedynie opcja wylacznia dzwiekow dla wszystkich systemow bezpieczenstwa.
Jak niebezpieczne rozwiazanie to jest, nie musze chyba Panstwu tlumaczyc.

Wiec moje pytanie brzmi co Mazda probuje zrobic aby ten problem rozwiazac? Bo, ze jest to problemto wszyscy uzytkownicy to widza.

Bardzo prosze o szybkie rozwiazanie problemu.

Uwierzcie mi, ze gdy informacja o dzialaniu systemu ISA dotrze do szerszej opinii publicznej bedziecie mieli bardzo duze problemy na rynku Polskim ze sprzedaza samochodow z tak dzialajacym systemem ISA.
Tak dzialajacy system dyskawilifuje ten samochod.

Zalaczam link do krotkiego filmu video na ktorym jest zarejestrowana aktywacja systemu ISA. W tym przypadku aktywowal sie on przy przekroczeniu predkosci o 10km, ale jak pisalem, aktywuje sie nawet przy przekroczeniu predkosci o 2-3km/h.
Zalczam rowniez link do przepisow europejskich.

Video z dzialania systemu:
https://youtube.com/shorts/pIwG159QnH4?feature=share

Interpretacja przepisow europejskich:
https://road-safety-charter.ec.europa.e ... hat%20date).&text=The%20ISA%20system%20is%20required,in%20any%20moment%20during%20driving.

Pozdrawiam"
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez cichy202 » 7 paź 2023, 15:07

Patrząc na poprzednia odpowiedź trzeba jasno pisać że nie chodzi o system ASL (LIM na kierownicy) tylko o TSR. Ustawienia w komputerze dotyczą ASL a sam TSR nie ma żadnych ustawień co jest idiotyczne.
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2023, 12:34
Posty: 57 (5/3)
Skąd: Dania
Auto: Mazda CX-30 Exclusive line 2.0 150KM aut. '24, Platinum Quartz

Postprzez Hammerfest » 7 paź 2023, 15:20

Taka uwaga do adminow- teraz rozmawiamy w dziale dla CX30, czy dalo by sie zrobic tak aby dyskusja byla tez widoczna w Mazda 3? Problem jest obecny w obydwu modelach (na chwile obecna), i uzytkownicy Mazdy 3 moga nie byc swiadomi tej dyskusji.
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez mskgs » 7 paź 2023, 17:42

Polecam też wrzucać komentarze pod testami Mazdy na YT, może niektórzy testujący podłapią temat i trochę się to rozniesie. Chyba że będą "w dobrych stosunkach" z importerem i nie zwrócą uwagi na ISA. <lol>
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2022, 12:28
Posty: 138 (1/10)
Auto: Mazda3 Kanjo 2.0 150 KM AT6

Postprzez milosnik_pylowy » 7 paź 2023, 22:43

Właśnie czekam na moją Mazdę 3 2024 i dowiedziałem się o tym problemie. Przejrzałem fora w innych krajach EU i ludzie strasznie na to narzekają. To że alarm włącza się po przekroczeniu limitu o nawet 1 km/h wynika podobno z przepisów. Jak tutaj już wczesniej pisaliście Mazda podobno nie daje możliwości wyłączenia tylko tego alertu o przekroczeniu limitu bez wyłączania innych alertów dźwiękowych. Nie mam problemu z samymi limitami, ale w 100% poprawność rozpoznawania znaków przez Mazdę nie za bardzo wierzę.

I teraz nie wiem co zrobić. Rezygnować z zamówienia? Pewnie inne marki zaraz też to dziadostwo zaczną wprowadzać, tylko może zrobią to troche lepiej niż Mazda.

Edit:
dla tych co znają niemiecki tutaj gostek od Mazdy omawia te przepisy EU:
https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... K1drY&t=3s
Początkujący
 
Od: 7 paź 2023, 22:39
Posty: 6

Postprzez Hammerfest » 8 paź 2023, 07:49

Ja odebralem swoj samochod i dowidzialem sie o tym po fakcie juz.
Nie wiadomo kiedy to Mazda poprawi, bo w takiej formie to nie moze byc uzywane.
Na twoim miejscu chyba bym wycofal zamowienie i oczywoscie wyjasnil co jest powodem.
Byc moze takie postepowanie zmusi Mazde do naprawy problemu.
W takiej formie mysle, ze nikt samochodu o zdrowych zmyslach nie kupi.
Poza tym prawodawca europejski wyraznie mowi, ze zdaje sobie sprawe z niedoskonalosci systemu i powinine byc przycisk to wylaczajacy. W Mazdzie tego nie ma. Jest tylko przycisk wylaczajacy glosy ze wszystkich systemow. A to jest duze ograniczenie funkcjonalnosci samochodu.
Video ponizej.
Powielaj, Publikuj. Robmy halas wokol tego.

https://youtube.com/shorts/pIwG159QnH4?feature=share
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez milosnik_pylowy » 8 paź 2023, 09:09

Spieprzyli sprawę z tą deaktywacja wszystkich alarmów dźwiękowych. Przeciez zgodnie z przepisami powinna być możliwość wyłączenia tylko tego alertu dźwiękowego o przekroczeniu limitu. Ktoś tam w Mazdzie zrobil robotę „na odwal”.
Początkujący
 
Od: 7 paź 2023, 22:39
Posty: 6

Postprzez Hammerfest » 8 paź 2023, 11:45

A zauwazyliscie, z nie ma jeszcze zadnego filmu na YT z Europy z testowania Mazdy 3/cx30 2024? Sa z Australii i Stanow, ale z Europy nie widzialem jeszcze.
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez cichy202 » 8 paź 2023, 12:07

Nie ma bo się Mazda nie chwaliła youtuberom że jest lifting i są zmiany, to nikt nie wziął. I myślę że jest im to na rękę <oczy>
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2023, 12:34
Posty: 57 (5/3)
Skąd: Dania
Auto: Mazda CX-30 Exclusive line 2.0 150KM aut. '24, Platinum Quartz

Postprzez ceiks30 » 8 paź 2023, 13:32

Wysłałem info do mazdy. Jak będzie info zwrotne dam znać. Mam zamiar zaszczepić problemem dealera. Może programiści mazdy opracują jakąś zmianę softu.
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2023, 14:22
Posty: 34 (0/2)
Auto: Cx-30 2023 e-skyactiv G AT 150 exclusiv line plus pakiety (hikkari)

Postprzez milosnik_pylowy » 8 paź 2023, 14:38

Hyundai Ioniq 6 też ma ten "feature" i też słabo działa i też nie da się juz tego na stałe wyłączyć. Tutaj dzisiejsza recenzja z AutoMotoVlog i autor też na to narzeka:

https://www.youtube.com/watch?v=mRLRAYG-374&t=620s

Ioniq 6 jest już chyba dostępny od kilku miesięcy i Hyundai zapewne ani myśli robić poprawki. Pewnie z Mazdą będzie tak samo. A jeśli coś zmienią w softwarze, to zaszyją tak głęboko w opcjach, że i tak nie będzie się chciało wyłączać przy każdym starcie auta.

Dopisano 8 paź 2023, 13:38:

Hyundai Ioniq 6 też ma ten "feature" i też słabo działa i też nie da się juz tego na stałe wyłączyć. Tutaj dzisiejsza recenzja z AutoMotoVlog i autor też na to narzeka:

https://www.youtube.com/watch?v=mRLRAYG-374&t=620s

Ioniq 6 jest już chyba dostępny od kilku miesięcy i Hyundai zapewne ani myśli robić poprawki. Pewnie z Mazdą będzie tak samo. A jeśli coś zmienią w softwarze, to zaszyją tak głęboko w opcjach, że i tak nie będzie się chciało wyłączać przy każdym starcie auta.
Początkujący
 
Od: 7 paź 2023, 22:39
Posty: 6

Postprzez cichy202 » 8 paź 2023, 14:53

Na FB na grupie CX-30 ktoś pisze że do Mazdy 3 jest już update, więc jest szansa na pozbycie się tego.
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2023, 12:34
Posty: 57 (5/3)
Skąd: Dania
Auto: Mazda CX-30 Exclusive line 2.0 150KM aut. '24, Platinum Quartz

Postprzez Hammerfest » 8 paź 2023, 14:56

milosnik_pylowy napisał(a):Hyundai Ioniq 6 też ma ten "feature" i też słabo działa i też nie da się juz tego na stałe wyłączyć. Tutaj dzisiejsza recenzja z AutoMotoVlog i autor też na to narzeka:

https://www.youtube.com/watch?v=mRLRAYG-374&t=620s

Dlatego w przypadku Mazdy trzeba zrobic o tym jak najwiekszy halas aby odechcialo sie komukolwiek kupowanie Mazdy, i wtedy Mazda pojdzie po rozum do glowy,
Nie wiem jak wy, ale ja gdybym wiedzial o tym, to chyba bym Mazdy nie kupil. Dla mnie jest to totalna porazka.
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez przem » 8 paź 2023, 15:57

Cześć,
ale ruszyłem lawinę :) a tylko wyłączyć chciałem :D
Nie mniej sam również napisze do Mazda Polska. Na jeździe próbnej nic takiego nie było. Samochód zachowywał się "normalnie". Teraz po zmianie i "szczęściu" jakie mnie i was spotkało, z okazji zamówienia starej wersji, a otrzymaniu nowej – samochód jest nie do użytku. Albo rozprasza i w pewnym momencie przestaniemy na to reagować, albo będziemy to wyłączać i po co było płacić za te "fjuczery"? A do tego zależało mi podgrzewanej kierownicy i ZONK – tylko wersja ze skórą ma to, co zwykle w Mazdzie było dostępne chyba wszędzie za dopłatą. Teraz nawet dopłacić się nie da.
Nie mniej wracając do tematu TSR. Zastanawiam się czy klienci "nabici w butelkę" przez Mazdę mogą żądać jakiejś rekompensaty, lub czy mogą zwrócić towar niezgodny z tym co zobaczyli na jeździe próbnej? Czy jest w śród nas prawnik? Ktoś może to zweryfikować? Bo ja już powiedziałem dilerowi, że jak tak dalej pójdzie to spróbuję założyć sprawę o "wady ukryte", i ostatecznie oddać samochód i dostać zadośćuczynienie. Na razie fajnie byłoby sprawdzić, czy to w ogóle możliwe? Jeśli ktoś może gdzieś podpytać, to dajcie cynk. Jak złość klientów zacznie narastać, to może Mazda zareaguje.
Ktoś pisał, że problem dotyczy nie tylko naszej CX30, ale i Mazdy 3 2024. Nie dotyczy za to Mazdy CX60 2024. To gdzie tu "równość" wobec przepisów unijnych? Ja poproszę update do softu CX60 :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2023, 11:28
Posty: 53 (1/4)
Auto: Mazda CX-30, ExclusiveLine, Skyactive X,
2.0 AT, 2024,
Snowflake White,

Postprzez krzychun » 8 paź 2023, 16:21

przem napisał(a):Nie dotyczy za to Mazdy CX60 2024.


Napisałem, że nie dotyczy CX60 prosto z dostawy (dostałem zastępcze z przebiegiem 200km), ale to mógł być jeszcze aktualny model 2023.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 15:39
Posty: 1032 (8/74)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Hammerfest » 8 paź 2023, 17:35

Mysle, ze problem dotyczy tylko najnowszych modeli CX30 oraz 3 rocznik modelowy 2024. Z tego co wiem to moja 3 byla pierwszym modelem w salonie z tym problemem -odbierana w srode.
Początkujący
 
Od: 6 paź 2023, 10:55
Posty: 19 (3/1)

Postprzez Przypadek » 8 paź 2023, 20:18

cichy202 napisał(a):Na FB na grupie CX-30 ktoś pisze że do Mazdy 3 jest już update, więc jest szansa na pozbycie się tego.

Możesz wrzucić więcej info ? Ja ze swoją byłem na serwisie w środę i zero info ze strony serwisu. A temat ciekawy.
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2023, 23:08
Posty: 63 (9/7)
Auto: Mazda 3 BP 2023
150 km, AT

Postprzez milosnik_pylowy » 8 paź 2023, 21:11

cichy202 napisał(a):
Na FB na grupie CX-30 ktoś pisze że do Mazdy 3 jest już update, więc jest szansa na pozbycie się tego.


Jaki update? Całkowicie się tego nie pozbędziesz i to musi się resetować przy każdym uruchomieniu samochodu, bo takie są przepisy. To co mogą zmienić, to deaktywacja tylko tego alarmu (a pozostawienie alarmów pozostałych systemów), albo (być może) zmiana alarmu z dźwiękowego na np. wibracyjny.
Początkujący
 
Od: 7 paź 2023, 22:39
Posty: 6

Postprzez ceiks30 » 8 paź 2023, 21:30

No i to już jest coś, gdy możesz pozostawić pozostałe systemy. Jakim modelem jeździsz?
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2023, 14:22
Posty: 34 (0/2)
Auto: Cx-30 2023 e-skyactiv G AT 150 exclusiv line plus pakiety (hikkari)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9