Pytania przedzakupowe – rejestracja i ubezpieczenie

Zagadnienia prawne i porady w różnych sytuacjach drogowych.

Postprzez jaketherake » 12 lut 2014, 08:41

Witam,
Mam kilka przedzakupowych pytań laika odnośnie ubezpieczenia i rejestracji auta (jeśli nie jest to prawidłowy dział, proszę admina o przeniesienie).
Noszę się z zamiarem zakupu auta od pośrednika (jedna z firm z forum), nurtuje mnie kilka pytań o sprawy formalne: auto byłoby przywiezione do Polski na 5-dniowych tablicach, drugiego dnia ważności tych tablic odebrane przeze mnie. Teraz:
-czy ja mogę legalnie do końca ważności tych tablic poruszać się po polskich drogach?
-po drodze wypada weekend, więc 2 dni ważności tablic uciekają, zostaje poniedziałek na rejestrację w polskim urzędzie, czy mogą być jakieś problemy, jeśli nie zdążę wszystkiego załatwić w 1 dzień? tzn. czy upłynięcie ważności żółtych tablic ma jakiś wpływ na samą rejestrację auta w WK?
-polskie ubezpieczenie OC mogę wykupić dopiero jak wydadzą mi miękki dowód rejestracyjny w urzędzie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez grzech_z » 12 lut 2014, 09:19

jaketherake napisał(a):Witam,
-polskie ubezpieczenie OC mogę wykupić dopiero jak wydadzą mi miękki dowód rejestracyjny w urzędzie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Do OC wystarczy dowód zakupu i aktualne badania techniczne. Nie musisz być w dowodzie.
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 11:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Postprzez jaketherake » 12 lut 2014, 09:27

Ta odpowiedź jest prawdziwa również wtedy, jeśli planuję wykupić pakiet OC,AC,NNW?
Ostatnio edytowano 12 lut 2014, 09:29 przez Paweł, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie cytujemy poprzedzających/całych postów
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez grzech_z » 13 lut 2014, 09:22

jaketherake napisał(a):Ta odpowiedź jest prawdziwa również wtedy, jeśli planuję wykupić pakiet OC,AC,NNW?


Tak. W razie szkody ubezpieczalnia zażąda dowód własności (umowa, faktura) a DR nim nie jest.
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 11:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki