Zamknięcie działu Nasze Mazdy

Uwagi na temat działania forum i strony klubowej. Zajrzyj, jeśli masz problemy z działaniem i obsługą.

Postprzez Globy » 1 kwi 2009, 11:11

Nie przewidujemy żadnych zmian w naszej decyzji i prosiłbym o nieprodukowanie dalszej argumentacji, ponieważ zaczęła ona zahaczać o kompletnie "niewinne" sfery, jak finansowanie Klubu. Niestety trudno mi ocenić pozytywnie postawę osób, które chwytają się brzytwy i zarzucają nam finansowe machlojki – bo ciężko to inaczej nazwać, niż po imieniu – a wchodzą tutaj codziennie, korzystając z forum i nigdy nie byli Klubowiczami, nie byli w dziale PiO. Odczytuję to jako brak szacunku do samego siebie. Ciężko mi czytać takie bzdury – bo ciężko to inaczej nazwać, niż po imieniu – że spacerek na pocztę i pielęgnacja działu to nic wielkiego. Owszem, na forum z paroma działami i kilkuset Forumowiczami na pewno, ale niejednokrotnie miewaliśmy problemy z profesjonalną obsadą, a każdy się kiedyś wypala.

farciarz napisał(a):Jacol...nie osłabiaj mnie...lepiej spójżcie na czaterię która jest dowcipem chyba na tym forum...i ciągle się odnawia.

Czateria została przeniesiona do działu Portfolio i zrobiliśmy z nią w ten sposób porządek, tak sądzę.

marcus_87 napisał(a):Nie wyobrażam sobie powstania klubu bez forum na którym wszyscy byli na początku szarakami i mieli równe prawa. Powstał klub osiągnięto jakiś tam poziom o którym ciągle piszecie i nagle ci mniej aktywni zostają z dnia na dzień odsunięci od pewnych funkcji mimo to, że tak jak wy tworzyli w mniejszym lub większym stopniu podstawę do powstania klubu.

Globy napisał(a): Nie można jednak zapominać, że to Klubowicze finansują istnienie serwera tego forum – obecnie ponad 3000 zł rocznie (reklamy Google nie pokrywają tych kosztów).

czy aby na pewno? ciekawe czy równie śmiało zabierzecie forumowiczom możliwość zakupienia klubowych gadżetów. Będziecie konsekwentni?

Niczego nie zabierzemy i nie mamy zamiaru zabierać. Dział Nasze Mazdy znajduje się w grupie forów "Klub MazdaSpeed" i jedynie jego ograniczenia dotyczyła nasza decyzja. Jak pisałem wcześniej, winą nas wszystkich jest forma zamknięcia tego działu i jak pokazuje doświadczenie, to forma była kluczowym elementem... niestety z naszej strony zawiódł. Szczerze przepraszam w imieniu całej "góry" za tę formę, ale usprawiedliwiłem wcześniej powody, dla których wyglądało to jak wyglądało. Bynajmniej nie chodziło o obrażenie Was, czy poniżenie, bo i ja ogromu przydatnych rad oraz emocji (o ile można tak napisać) zaznałem właśnie od Forumowiczów lub Klubowiczów, gdy jeszcze nie mieli swoich tabliczek.

Anonymous napisał(a):no to mnie rozwaliło

Globy napisał(a):Propozycja ta wynikła podczas dyskusji o porządku w dziale i spotkała się z przychylnością znakomitej większości Klubowiczów. Podkreślam, że argumenty ekonomiczne NIE ISTNIEJĄ w gąszczu powodów tej decyzji – system zapisu do Klubu obejmuje zatwierdzenie kandydatury przez Zarząd. Przez monit postów oraz wizyt na spotkaniach staramy się stwierdzić żywą chęć dołączenia do MazdaSpeed oraz fascynację marką, ponieważ naprawdę nie potrzebujemy owych 100 zł w zamian za dostęp choćby do jednego działu.


Globy napisał(a):Nie można jednak zapominać, że to Klubowicze finansują istnienie serwera tego forum – obecnie ponad 3000 zł rocznie (reklamy Google nie pokrywają tych kosztów).

no comments....

Przykro mi, lecz obawiam się, że nastąpiło niezrozumienie – napisałem to tylko w usprawiedliwieniu, dlaczego mamy składki oraz dlaczego Klubowicze mają pewne prawa. Nie chcę się tu pocieszać i szukać na siłę poklasku, ale im też musimy stworzyć atrakcyjną ofertę, bo ze statystyk zapisu jasno wynika, że wiele osób zwyczajnie kalkuluje swój akces do MazdaSpeed. Jeśli chodzi o liczby, jedną z nich nich będzie chociażby dołożenie 10000 zł z budżetu Klubu do organizacji Borska w 2008 roku.

Borysss napisał(a):Jak już porównywać kluby i fora moto to udzielam się w corollaclub i mitsumaniaki. Tam by zostać klubowiczem wystarczy zgłoszenie i posiadanie auta danej marki (co u nas by nie przeszło ;) ). Brak jest składek, atmosfera inna, moderatorzy pomagają, a nie odsyłają do wyszukiwarki (wręcz jest zakazane takie pisanie), a jednak kluby funkcjonują, organizują super zloty etc. nasz klub wybrał inna drogę i chwała im za to bo są inni przynajmniej. Faktem jest jednak to, że forum jest skarbnicą wiedzy i stworzył ją nie sam klub.

Cieszę się, że się liczymy! Myślę również, że sprawa moderacji jest prywatnym zwyczajem Moderatorów i na pewno nie wszyscy odsyłają do wyszukiwarki ;)
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez iiyama » 1 kwi 2009, 11:22

jednak chodzi o kasę i niech już żaden mod nie pisze, że to nie prawda zasłaniając się dobrem klubu bo będzie to bardzo żałosne.

nikt tu głupi nie jest i każdy widzi co się dzieje – straciliście w moich oczach,

jakby coś wam zależało zostawić tak jak było, ale niestety po co?

Podwyżmy składkę do 100zł – i co było mało chętnych!?! hehe, To teraz ograniczymy uprawnienia-niech płacą "Smyki" jedne.
:) mx-3, 323F BA, M6 GG ASpec, Seat Ibiza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2005, 10:20
Posty: 437 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: ASZ+

Postprzez xXx » 1 kwi 2009, 11:27

Hymmmmmm, nie wróżę tej decyzji nic dobrego...

Jako forumowicz, kiedyś klubowicz, przedstawiciel regionu, moderator kilku działów, osoba która widziała nie jedną przemianę oraz jeden dym proszę o usunięcie wszystkich tematów otworzonych przeze mnie w działe "Nasze Mazdy" oraz w dziale "To & Owo".

Zachęcam też wszystkich "Forumowiczów" do podobnego działania, nie ma sensu aby wasze tematy wisiały obwieszone kłódkę. Jeżeli zdeycodwano abyśmy nie posiadali możliwości prezentowania naszych samochodów w odpowiednich działach nie sądzę aby informacje zawarte w danych tematach były komukolwiek potrzebne.

Samozwańczej załodze rodem z średniowiecza gratuluje elokwencji oraz pomysłowości w dążeniu do zamierzonych przez siebie celów.

Ton jakim zwracają się osoby pełnijące wartę na konkretnych stanowiskach w klubie jest conajmniej niedopuszczalny, zasady tworzone są tak jak to przystało na kapitalim, o demokrasji ogółu użytkowników forum(klubowiczów wraz z forumowiczami) nie ma mowy...

Jak to ktoś kiedyś powiedział, klubowiczem mazdaspeed mogą pozostać osoby posiadające mazdę, nie ich bracia, ciocie, wujkowie oraz pies. Zasada ta z czasem została naciągnięta na korzyść osób, które zmieniły markę, pomimo tego reguły konstruowane są tak, aby jednostki o których mowa mogły posiadać status klubowicza...

Nie jestem klubowiczem, mam 6 samochodów marki "Mazda" które użytkuje na codzień. Bardzo żałuję w tym momencie, że sprzedawałem swoją wiedzę na forum, bo za to dostałem w tym momencie niesamowity prezent...


Jak się tworzy prawo, to robi się to starannie, aby nie zaszkodzić jednostkom... Luka o której mowię przez dlugi czas nie zostanie wypełniona...


Pozdrawiam




Patryk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez Lukano » 1 kwi 2009, 11:28

iiyama napisał(a):Podwyżmy składkę do 100zł – i co było mało chętnych!?! hehe, To teraz ograniczymy uprawnienia-niech płacą "Smyki" jedne.

Myślę, że tak nie było, ale to moje zdanie.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez xXx » 1 kwi 2009, 11:31

Lukano, wytłumacz mi czego tak bronisz ? A może jesteś osobą obiektywną ? Ja obiektywnie patrzę, że jezdzisz Saabem, po Mazdzie ani sladu, a nadal jestes klubowiczem...

Prawda jest taka, ze o przynaleznosci do klubu nie decyduje wiernosc marce, a wpłacona składka...


To jest sprawiedliwosc ??

Pytanie do Globy-ego, bo nie jestem zorientowany... Ile kasy jest z tego bannerka, który mieści się na dole forum ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 paź 2003, 01:01
Posty: 2775 (0/5)
Skąd: Lublin
Auto: Audi A6 Avant 2.8 V6 APR

Postprzez marakus » 1 kwi 2009, 11:41

Ponieważ dyskusja jest burzliwa i jeszcze trochę potrwa, to proponuję wydzielić osobny topic z tego co się tu dzieje, bo ten miał służyć głównie do raportowania błędów forum.
Kiedyś Mazda 626GE1.8 1994 gaz SEQ24
Teraz Toyota Camry 2,4L 2002r
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2006, 13:20
Posty: 818
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626GE1.8 1994 gaz SEQ24
Toyota Camry 2002r. 2.4L

Postprzez Globy » 1 kwi 2009, 11:46

xXx napisał(a):Prawda jest taka, ze o przynaleznosci do klubu nie decyduje wiernosc marce, a wpłacona składka...

O przynależności do Klubu decyduje ZGŁOSZENIE. Dla Twojej wiadomości, są osoby, które mają na własne życzenie rozkładane składki na dowolne raty lub zniżkę za działalność na rzecz Klubu. Nie widzę sensu dalszej dyskusji z Wami, ponieważ operowanie na faktach przeciwstawiacie własnemu domniemaniu, dalekiemu od rzeczywistości. Chyba nietrudno wysnuć wniosek, że po takiej awanturze nikt do Klubu specjalnie dla tematu w owianym złą sławą NM nie przystąpi?

Przypomnę zdanie Piotra, że celujemy raczej w ograniczenie liczby Klubowiczów. Forum stoi na serwerze, który pokrywają klubowe składki, kupujemy też za nie gadżety na sprzedaż oraz dopłacamy do zlotów i to nie zmieniło się od lat! Reklamy Google'a na dole nie pokrywają nawet części środków inwestowanych w serwer i prowadzimy testy statystyk, ale kwoty to sprawa Klubowiczów. Twoje tematy zostaną skasowane wedle życzenia, tak jak każdego innego Forumowicza, który o to poprosi – liczyliśmy się z tym i dalsza frustracja jest kompletnie zbędna.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Gnat80 » 1 kwi 2009, 11:46

Globy napisał(a):Jeśli chodzi o liczby, jedną z nich nich będzie chociażby dołożenie 10000 zł z budżetu Klubu do organizacji Borska w 2008 roku.

Pewnie dlatego mnie i Scalaka skasowaliście podwójnie za wjazd na ten zlot <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez soul » 1 kwi 2009, 11:47

xXx napisał(a):Hymmmmmm, nie wróżę tej decyzji nic dobrego...

Jako forumowicz, kiedyś klubowicz, przedstawiciel regionu, moderator kilku działów, osoba która widziała nie jedną przemianę....
..........
Patryk


Proponuje by zarząd klubu parę razy dogłębnie przeczytał sobie ów posta Patryka...
nic więcej nie trzeba już dodawać.

xXx napisał(a):Zachęcam też wszystkich "Forumowiczów" do podobnego działania, nie ma sensu aby wasze tematy wisiały obwieszone kłódkę


niektórych nie trzeba zachęcać... ja tylko parę dni jeszcze popatrzę na rozwój sytuacji i podejmę podobne działania... i tak jak Patryk również zachęcam do podobnych działań.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2007, 10:07
Posty: 593
Skąd: Lublin
Auto: było 323F Z5, 323F KF, Honda Accord Coupe, Audi A4 B6 1.8T Sedan, Audi A4 B6 1.8T Avant, Audi A4 B6 2.4 V6

Postprzez Lukano » 1 kwi 2009, 11:54

xXx napisał(a):Lukano, wytłumacz mi czego tak bronisz ?

Nie bronie, bo nie ma takiej potrzeby. Uważam, że były inne powody, niż tylko czystko finansowe jak nie którzy piszą. A jak byś doczytał wcześniej,napisałem już kilka razy, że nie zgadzam się z decyzją zamknięcia.Cytuję:
Lukano napisał(a):ale to moje zdanie.

wyraziłem swoje zdanie, a nie obronę kogoś, czy czegoś.
Ale ja już wszystkim dziękuję za dyskusję, więcej się w tym temacie nie udzielam.
xXx napisał(a):A może jesteś osobą obiektywną ?

A uważasz, że nie jestem? na jakiej podstawie? Czy ja też mam udział w zyskach klubu? Na razie to raczej pomagam utrzymywać.
xXx napisał(a):jezdzisz Saabem, po Mazdzie ani sladu

myślę, że z tych samych powodów co Ty Nissanem. W ofercie mazdy nie było akurat samochodu, który by mi pasował. gdy to się zmieni wrócę do marki. Szukam właśnie mx-3, ale już jako drugi samochód, ale mniejsza z tym.
xXx napisał(a):a nadal jestes klubowiczem...

A nie wiem co Tobie w tym przeszkadza?Chyba regulaminu nie łamię, zresztą sam to napisałeś.
A jak się z tym nie zgadzasz to proponuję wystąpić o jego zmianę.
A skoro tak bije po oczach moja tabliczka klubowicza klubu mazda nie posiadając jej niedługo jej nie będzie. Zapisując się do klubu było miło, przyjemnie, można było podyskutować. teraz każdy tylko wietrzy podstęp, chęć zysku.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez farciarz » 1 kwi 2009, 11:58

soul napisał(a):xXx napisał:
Zachęcam też wszystkich "Forumowiczów" do podobnego działania, nie ma sensu aby wasze tematy wisiały obwieszone kłódkę


niektórych nie trzeba zachęcać... ja tylko parę dni jeszcze popatrzę na rozwój sytuacji i podejmę podobne działania... i tak jak Patryk również zachęcam do podobnych działań.


Mam to samo zdanie...i zrobię tak samo !!!!
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Brudny Harry » 1 kwi 2009, 11:59

xXx napisał(a):proszę o usunięcie wszystkich tematów otworzonych przeze mnie w działe "Nasze Mazdy"


Ja również proszę o usunięcie mojego tematu z tego działu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2008, 13:20
Posty: 123
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA 1.5 ,1996 ,218tkm

Postprzez arti090 » 1 kwi 2009, 12:03

Panowie moze zalozyc wypada temat i wyliczyc kazdego kto zrezygnuje/zrezygnowal po tym incydencie, napisac jaki staz jakie auto itp... skoro mozna na forum sie witac to chyba mozna sie tez pozegnac ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2007, 15:32
Posty: 95
Skąd: Bochnia
Auto: 323F BA 98'

Postprzez Globy » 1 kwi 2009, 12:06

Wystarczy napisać tutaj, tematy będą na bieżąco przeniesione do Kosza przez Moderatorów lub Administratorów.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Zell » 1 kwi 2009, 12:17

Jako osoba która nigdy nie była klubowiczem tegoż klubu (należę do innego w którym płacę składki) taki działanie wydaje mi się bardzo niefajne bo jakimż to beneficjum jest możliwość opisania swojego projektu na forum... ?
Ja rozumiem że mogą być działy tylko dla klubowiczów jak np. bonusy za uczestnictwo w klubie (zniżki klubowe etc.), forum eventów tylko dla klubowiczów (jakieś szkoły nauki jazdy etc.) czy podobne. Można też robić gadżety klubowe tylko dla klubowiczów(koszulki, bluzy, kurtki), których forumowicz nie mógłby kupić. Jednak blokowanie możliwości pisania o swoich furach przez nie klubowiczów spowoduje jedynie zmniejsze sie ilości tematów oraz kilka fajnych furek się napewno nie pojawi (przykład: ktoś zbudował bardzo fajną Mazde np. do sportu chce przedstawić swoje auto na forach – dla uciechy sponsora – ale nie będzie miał czasu by się jeszcze rejestrować w klubie i płacić składkę bo i tak nie będzie korzystał z przynależności do klubu).
Takie jest moje zdanie na ten temat, taki dział jak projekty powinien być dostępny dla wszystkich, pod warunkiem że projektem jest Mazda lub auto jakos związane z Mazdą (silnik, zawieszenie z Mazdy).

Tym samym, jeśli mój temat ma być zamknięty to proszę o jego usunięcie (choć i tak pewnie długo by juz nie pociągnął bo sprzedaję samochód), Rx'a myślałem żeby opisać ale chyba nic z tego... Klubowiczem nie zostanę bo się nim nie czuje, spoty swego czasu odwiedzałem ale nie mogę powiedzieć że regularnie, mam kilku kolegów których poznałem dzięki temu klubowi za co jestem mu wdzięczny. Pozatym moje korzenie zawsze były i zawsze będą przy Nissanach. Pomijam kwestię iż warto jest płacić za takie członkostwo którego beneficja coś dają dla danej osoby.

Tak się miałem pytać.... bo widzę że jest dużo gadki nt. kasy. Jaki profil działaności ma klub Mazdaspeed ? Ostatnio przechodziliśmy w Nissanklubie przez temat stowarzyszenia i ciekaw jestem jak wygląda temat z Mazdaspeed.
Było:
Nissan Almera 2.0 '98 :D
Mazda 3 2.3 '05 :D
Jest:
Isuzu Trooper 2.8 TD – wołek roboczy :D
Nissan RxS13 x.x '92 – bokolot :D
Efini FD3S 1.3 '94 – weekend toy :D
R32 GTR '92 – daily ? ;D
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 cze 2005, 11:03
Posty: 26
Skąd: Lublin
Auto: Japońskie :)

Postprzez KoKo » 1 kwi 2009, 12:20

Polecam wszystkim przeczytanie postów Pit. Dostal plakietke "członek zarządu" i w główce sie totalnie poprzewracalo.traktujenas forumowiczy jak trędowatych, obrażając i poniżając pokazuje w każdym swoim poście zie jesteśmy nikim. Selekcje do klubu przeprowadzi on, ale siebie pod uwage wydalenia z klubu to nie weźmie bo on jest ten najlepszy. Juz nawet klubowicze sie śmieją z tego co on wogole robi na tym stanowisku i kto go wybrał na jakiekolwiek stanowisko. Globy to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. a Pit (mniemam iż to skrót od pit – bull) nie wiem dlaczego lata tutaj bez kagańca.

Podsumowując. Jest to jedyne forum w którym moderator obraża forumowicza. Na każdym kroku Pit musi pokazać swoją wyższość. Bo przecież to PIT GANGSTA <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2009, 14:10
Posty: 219
Skąd: Łódzkie
Auto: Volvo S40

Postprzez Woda » 1 kwi 2009, 12:21

soul napisał(a):niektórych nie trzeba zachęcać... ja tylko parę dni jeszcze popatrzę na rozwój sytuacji i podejmę podobne działania... i tak jak Patryk również zachęcam do podobnych działań.


Soul ja też poczekam pare dni i poprosze o usunięcie moich tematów, mimo że nie ma tego za wiele. Solidarnie z wami.

Odnośnie gadzetów.
Taki przykład. Ja głupi miesiąc temu kupiłem podkładki za 16 zł, gdzie normalnie kupiłbym za góra 5 zł, ale chciałem dołożyć jaką cegiełke do funkcjonowania forum. Teraz znowu musze zmienić, bo nie mam zamiaru reklamować na samochodzie klubu, który traktuje mnie jako zło konieczne na swoim forum.
Zrozumcie, że nie każdy kto pierwszy raz wchodzi na forum, od razu chce zostać klubowiczem. Taka decyzja dojrzewa i przychodzi z czasem.

Tyle ode mnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sie 2008, 00:49
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Auto: Było BA Z5. Jest AR147 JTD

Postprzez Badyl » 1 kwi 2009, 12:27

badyl – 2 lata, 2 mazdy, 2 bany <lol>
swoje tematy prosiłem usunąć, ale nigdzie się nie wybieram, liczę na poprawę nastrojów, finansów, klimatu i pogody
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez Don Corleone » 1 kwi 2009, 12:36

KoKo napisał(a):traktujenas forumowiczy jak trędowatych, obrażając i poniżając pokazuje w każdym swoim poście zie jesteśmy nikim.
Według mnie to jest duża nadinterpretacja.

KoKo napisał(a):Pit (mniemam iż to skrót od pit – bull) nie wiem dlaczego lata tutaj bez kagańca.
To tak a propos ubliżania?


Proponowałbym wszystkim zimny prysznic na uspokojenie nerwów.
Padre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2007, 11:14
Posty: 1442
Skąd: Pruszków
Auto: BA KF->NB BP->FE 13B

Postprzez radost » 1 kwi 2009, 12:39

No był czas, gdy poważnie myślałem o członkostwie ale teraz... Dajcie spokój. Z argumentów zarządu wynika, że klubowiczów jest już wystarczająco dużo żeby było fajnie i więcej nie potrzebują. Myślę, że dalekofalowo to kręcicie na siebie bata w sensie na klub. Przecież fundamentem tego klubu jest to forum. Czy takie działanie ma na celu zmotywować forumowicza do dołączenia do klubu? Wybaczcie. No i jeszcze dodam, że nie którym to władza do główki chyba uderzyła mam na myśli poziom wypowiedzi.
626 GE KL --> 626 GE FS --> Xedos 6 CA KF --> Grandeur 3.3
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2006, 21:23
Posty: 182 (0/1)
Skąd: koło
Auto: xedos 6 CA KF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Koordynatorzy Forum