Rodzaje paliw, a ilość przejechanych kilometrów

Postprzez brii » 20 lis 2009, 09:06

Raczej hamownia w labolatorium...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Lukano » 20 lis 2009, 10:05

a.gadula napisał(a):Auto z 95roku z zapłonem ustawionym na benzynę 95 oktan, wg. mojej oceny nie ma sensu tankować 98

Mądrze gada, polać mu :D
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez grabu122 » 20 lis 2009, 17:14

Może na tej 98 akurat Z5 pracuje trochę ciszej, ale na pewno nie jest mocniejszy, ani nie spala mniej :D raczej jest odwrotnie :P

Zastanawia mnie jak ktoś może podać dokładne spalanie na 100km gdy ma zamontowane LPG.... szczególnie zimą.
Jezdziłem autem z instalacją i przy minusowych temperaturach naprawdę spory kawałek trzeba było przejechać na benie zanim włączył się gaz.
I jak tu wyliczyć dokładne spalanie? <lol>
Przynajmniej humor właściciela się poprawia, że tyle i tyle przejechał na jednym zbiorniku LPG ( a tą spaloną benzynę puszcza w zapomnienie) no chyba że jedzie się w trasie i auto cały czas jest rozgrzane, albo ktoś ma instalację jak w starym Polonezie i odpala i jezdzi tylko na gazie :D
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 20:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez lesiux » 20 lis 2009, 17:46

aż z ciekawości zaleje dziś 98 i zobacz ile przejadę :) oczywiście nie omieszkam się podzielić tym info tutaj ;]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2009, 18:00
Posty: 1196
Skąd: Katowice
Auto: była 323F BA BP 95r.
jest Mondeo MK4

Postprzez brii » 20 lis 2009, 18:36

Wiecie, że w niekiedy witamina C potrafi wyleczyć raka?? Nazywa się to efektem placebo. Tak samo jest z mocą / spalaniem benzyny o innej liczbie oktanowej – to autosugestia i działa naprawdę skutecznie. W warunkach drogowych nie da się porównać tych paliw – za dużo zmiennych i niewiadomych a i do tego instrument pomiarowy niesamowicie niedokładny – człowiek. Nie raz już było tak, że ktoś mówił, że po jakimś modzie samochód jeździ lepiej a po konfrontacji z seryjnym albo wizycie na hamowni okazywało się inaczej ;) Człowiek jest tragicznym instrumentem pomiarowym ;)
Z piątej strony niektórzy jak widzą, że kupują droższe to będzie to być lepsze – rzeczywiście często tak jest ale nie zawsze – w przypadku paliwa dostaniecie co najwyżej środki czyszczące, które można dokupić osobno taniej. Szkoda mi się już w tym temacie produkować...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez yogi99925 » 22 lis 2009, 13:35

Witam jestem posiadaczem Madzi 323f 1,5 98r i nie zauważyłem różnicy w spalaniu pomiędzy 98 i 95 ale powiem tak że za pierwszym razem zatankowałem samochód 95-ko na stacji orlenu do pełna i przy oszczędnej jeździe zrobiłem 650 km później się przestawiłem na 98 robiłem na pełnym zbiorniku do zabłyśnięcia rezerwy 620 km 600 jak ciepło a teraz tankuje paliwko na lukoilu bo jest najtańsze u mnie w regionie i jakościowo super ale Madzia mi pali nie mniej jak na orlenie hehe w zime na zbiorniku robię 550 km 590 km do rezerwy
MAZDA JEST JAK TYSKIE PONAD WSZYSTKIE Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 sie 2009, 21:40
Posty: 28
Skąd: Ostrołęka
Auto: MAZDA 323F 1,5 16V

Postprzez Lukano » 22 lis 2009, 19:52

Jak robisz krótkie odcinki w miescie to nic dziwnego, że więcej spali.
U mnie w lato wychodziło 13 litrów, za to teraz 15. jazda po 4 km dziennie.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez daniel2505 » 22 lis 2009, 21:53

grabu122 napisał(a):Może na tej 98 akurat Z5 pracuje trochę ciszej, ale na pewno nie jest mocniejszy, ani nie spala mniej


Z drugiej jednak strony w polskich realiach to ta 98 może ma chociaż te 95 oktanów <lol> Również uważam że nie ma sensu tankować benzyny o wyższej liczbie oktanowej. Ilość oktanów nie świadczy jednoznacznie o jakości paliwa, LPG ma ok 110 oktanów a przecież wiadomo że spala się go więcej <blant>
Mazda 6 z pewnością jest najprzystojniejszym, a byc może i najlepiej prowadzącym się czterodrzwiowym sedanem klasy średniej dostępnym na rynku...
Jeremy Clarkson "Nie zatrzymasz mnie"

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 07:58
Posty: 101
Skąd: Radom
Auto: Mazda 6 2.0 CITD 121KM+AMH BOX

Postprzez Lorbas » 22 lis 2009, 22:12

grabu122 napisał(a):Może na tej 98 akurat Z5 pracuje trochę ciszej, ale na pewno nie jest mocniejszy, ani nie spala mniej raczej jest odwrotnie

Zastanawia mnie jak ktoś może podać dokładne spalanie na 100km gdy ma zamontowane LPG.... szczególnie zimą.
Jezdziłem autem z instalacją i przy minusowych temperaturach naprawdę spory kawałek trzeba było przejechać na benie zanim włączył się gaz.
I jak tu wyliczyć dokładne spalanie?
Przynajmniej humor właściciela się poprawia, że tyle i tyle przejechał na jednym zbiorniku LPG ( a tą spaloną benzynę puszcza w zapomnienie) no chyba że jedzie się w trasie i auto cały czas jest rozgrzane, albo ktoś ma instalację jak w starym Polonezie i odpala i jezdzi tylko na gazie


Ten ktoś zazwyczaj podaje tylko spalanie LPg.
Do czegoś trzeba się odnieść. Ja sobie upraszczam – zalanie do pełna LPG, licznik wyzerowany, po przełączeniu na benzynę jak LPG się skończy wiem ile km, zalewam ponownie=> dystans i ilość paliwa i mam spalanie.Również te km które przejeżdzam na benzynie wliczam do przebiegu LPG. Ja to robię tak i to jest moim punktem odniesienia, bo znakomitą większosć moich przebiegów jeżdzę na LPG. Benzyna jest na tzw rozruch. Latem szybszy, zimą dłuższy, ale jak ktoś chciał mieć LPG to wiedział z czym to się je.

Pewnie, można zliczać każdy km zanim przeskoczy na LPG i potem podawać spalanie obu paliw.
Nikt nie puszcza w zapomnienie tej benzyny, bo można np pompę paliwa zatrzeć ;)
Druga sprawa jak ktoś odpali po nocy i jedzie do roboty 5-10 km, no ale chyba wtedy nie będzie miał autka na gaz, bo by do usranej śmierci zliczał spalanie obu paliw...


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2009, 12:09
Posty: 218
Skąd: GWE
Auto: M6 LF GY + LPG Prins

Postprzez brii » 22 lis 2009, 22:38

Wogóle spalania LPG nie ma sensu liczyć w litrach na km – w kg na km się powinno ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Lorbas » 22 lis 2009, 23:00

:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 maja 2009, 12:09
Posty: 218
Skąd: GWE
Auto: M6 LF GY + LPG Prins

Postprzez Sokool » 22 lis 2009, 23:07

daniel2505 napisał(a):Z drugiej jednak strony w polskich realiach to ta 98 może ma chociaż te 95 oktanów

Bez przesady. Przy kontrolach przeważnie jest sprawdzana liczba oktanowa paliwa (nie wiem czy w ON cetanową też sprawdzają) i znane stacje przeważnie wypadają ok (chociaż niekiedy jakieś pojedyncze przypadki się trafiają).
Inna sprawa, że popularne silniki w starszych mazdach (B6, Z5) przeważnie wymagają benzyny min. 91 oktanów, więc nawet jakby ta 95 była lipna to i tak pewnie te 91 ma.
A jeszcze inna sprawa, że w KL'ach montowanych w milleniach stosowanie benzyny wysokooktanowej może powodować powstawanie nagaru na gniazdach zaworowych. Więc nie zawsze więcej znaczy lepiej :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Riki » 22 lis 2009, 23:09

vqsoft napisał(a):ktoś jezdzi na ON z neste?


ja jeżdżę i polecam... tankuję tylko na Neste i czasami na Lotosie. Żadnych paliw klasy premium – nic to nie daje. Wolę zaoszczędzić i raz na 10tys.km dolać na pełny zbiornik Forte. Na pewno da to znacznie więcej niz V-power <lol>
Tak samo z paliwem na zachodzie... DiTD zwiedziło różne EU kraje i mówi że w każdym dobra ropka smakuje tak samo :)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5585 (3/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Lukano » 22 lis 2009, 23:27

daniel2505 napisał(a):LPG ma ok 110 oktanów a przecież wiadomo że spala się go więcej

LPG ma mniejszą liczbe opałową, tak samo jak PB 98 i dlatego obu paliw trzeba spalić więcej, żeby uzyskać taki sam moment.
Ja swoją Bg tankuję głównie na Neste.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez lesiux » 23 lis 2009, 08:45

Lukano napisał(a):LPG ma mniejszą liczbe opałową, tak samo jak PB 98 i dlatego obu paliw trzeba spalić więcej, żeby uzyskać taki sam moment.
Ja swoją Bg tankuję głównie na Neste


na podstawie moich doświadczeń w ubiegłego weekendu mogę napisać in PB98 spaliła mi trochę mniej. Zatankowałem za stówkę 98, było tego mniej o jakieś 1,5L niż kiedy tankuję 95 a przebieg zrobiłem ten sam jakbym zatankował 95.Także różnica wg mnie jest, minimalna ale jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2009, 18:00
Posty: 1196
Skąd: Katowice
Auto: była 323F BA BP 95r.
jest Mondeo MK4

Postprzez brii » 23 lis 2009, 10:08

Widzę, że mało kto z Was chodził na laborki z fizyki i nie za bardzo się orientujecie jak przeprowadzić jakieś próby by uzyskać wiarygodny wynik... Testy drogowe to o kant pupy można sobie rozbić biorąc pod uwagę ile zmiennych czynników występuje. Nawet zmiana wilgotności powietrza wpływa na wynik, o różnicy temperatur pomiędzy ranem a wieczorem już nawet nie ma sensu wspominać, dodając do tego powtarzalność sytuacji na drogach to normalnie mnie śmiech ogarnia ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Lukano » 23 lis 2009, 12:59

Tym bardziej przy tankowaniu za kwotę, a nie całego zbiornika ;)
Rezerwa raz sie zapali wcześniej, raz później, itp, itd ;)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez brii » 23 lis 2009, 13:13

Z resztą nawet jak się tankuje cały zbiornik to nie zawsze w tym samym momencie pistolet odbija, różne ilości oprów są w baku, więc też to wpływa na wynik ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Lukano » 23 lis 2009, 14:31

Na pewno, ale już dokładność większa. Ja jak chcę sprawdzić to bawię się po kropelce, aż widać paliwo w przewodzie. Co by nie było, nie da się tego super dokładnie sprawdzić.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez brii » 23 lis 2009, 14:50

Lukano napisał(a):Ja jak chcę sprawdzić to bawię się po kropelce, aż widać paliwo w przewodzie.

<spoko>
Ale w niektórych konstrukcjach baków potem przy przyśpieszaniu, albo hamowaniu paliwo może się wylać przez odpowietrzniki ;)

Lukano napisał(a):Co by nie było, nie da się tego super dokładnie sprawdzić.

Napewno nie na tyle dokładnie, żeby zauważyć różnice pomiędzy różnymi paliwami :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki