Pielęgnacja lakieru

Postprzez CleanerFreak » 23 mar 2009, 14:20

zahariash napisał(a):
CleanerFreak napisał(a):przy czym nie można wliczać polskich specjalności: Turtlewax, K1, Formula1 &Co. Te woski syntetyczne/politury wystartuję poza konkurencją – sam jestem ciekaw, jak się spiszą.
Turtle Wax to amerykańska firma założona w latach czterdziestych. Polska specjalność?


Może się źle wyraziłem, powinno brzmieć „Polska specjalność rynkowa”. Większość wosków jest „wymyślona” w USA: Prestone, Formula1… również Turtle Wax. Przy czym To co mi wiadomo, To niektóre produkty Turtle Wax są produkowane również w innych krajach (np.GB).

Te woski są woskami „szeroko rozpowszechnionymi”. Ich jakość jest odpowiednia do ich ceny.
Z innej półki są woski Firm np. Maguiars, Wolfgang Fuzion, Dodo lub Zymöl – również amerykańskie woski.
3 nieszczęścia w życiu mężczyzny: rozwód, strata pracy, rysa na lakierze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2009, 21:16
Posty: 69
Auto: Kiedyś marzyła mi się Mazda

Postprzez mmarych » 23 mar 2009, 22:06

Wiatm,
jestem tu nowy nie posiadam mazdy(mój ojciec 626, bardzo zadowolomy był) ale dość dobrze znam kosmetyki Meguiars'a, pracuje nimi na codzień. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to służę praktyczną wiedzą.

Widzę że są tutaj pewne wątpliwośći co do używania "glinki" i całej lini Deep Cristal.
Glinka ma za zadanie usówanie wszelkich "stałych" naleciałości z lakieru, stosujemy ją zawsze w zestawie z Quick Detailer'em. Glinką możemy usunąć zanieczyszczenia spowodowane osadzaniem się na lakierze np. pyłów cementowych(sprawdzone), soków drzew(sprawdzone) smołę(sprawdzone) itp. Powierzchnia po użyciu z chropowatej staje sie idealnie gładka i staje sie podstawą do woskowania lub polerowania lub stosowania kolejnych "kroków" systemu Deep Cristal.

Deep Cristal step1 j
est lekko ścierną polerką której zadaniem jest usunięcie drobnych rys np. typowego zmatowienia lakieru będących konsekwencją mycia samochodów na myjniach automatycznych lub przecierania samochodu reką lub "czystą szmatką" na sucho(efekt "hologramu")
Deep Cristal step 2 tu mam problem żeby dokładnie określić działanie i proszę mi wybaczyć jeśli mój opis będzie dla nie których mało "czytelny" będź zbyt mało dokładny ale.. jest to ultra ścierna polerka wykończeniowa mająca za zadanie wygładzić maksymalnie powierzchnię lakieru i nadać mu efekt "mokrego" i głębokiego koloru. Efekt ma być i jest piorunujący.
Deep Cristal step 3 to płynny wosk zawierający w sobie naturalny ,wosk Canaruba. Wosk ten ma za zadanie chronić efekty stworzone przez Deep Cristal step 2 i tworzyć "olśniewjący blask"

Produkt sprawdziłem i mogę polecić z czystym sumieniem.

Mam nadzieję że sie nie powtarzam za innym użytkownikami, jeśli ktoś ma pytania chętnie pomogę.
Początkujący
 
Od: 23 mar 2009, 21:19
Posty: 5
Skąd: Czeladź

Postprzez Globy » 23 mar 2009, 22:47

Dzięki za rady <usmiech> W weekend przetrzepałem cały wątek i w tym tygodniu skończę na jego podstawie tekst o myciu samochodu wraz z akapitem poświęconym kosmetykom Meguiar's.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez kulca » 23 mar 2009, 23:41

a powiedz czy te srodki, konkretnie Deep Cristal step1 i Deep Cristal step2 mozna nakladac za pomoca polerki mimosrodowej? i czy po tych srodkach lepiej dac Deep Cristal step3 czy jakis wosk z rodziny NXT?
jeszcze zastanawiam sie czy jak uzyje glinki Quik Clay to robic po niej Deep Cristal step1 czy odrazu Deep Cristal step2 i wosk?
Ostatnio edytowano 23 mar 2009, 23:48 przez kulca, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez Inte » 23 mar 2009, 23:45

kulca napisał(a):lepiej dac Deep Cristal step3 czy jakis wosk z rodziny NXT?


piszą, że nxt tech wax 2.0 to absolutny lider wśród wosków. jednak dc step 3 to 1/2 ceny nxt... z braku laku chyba też sie nada??
Obrazek
Bo tu kończy się rozsądek a zaczyna się Mazda ;)
IRC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2007, 17:30
Posty: 470
Skąd: Reda/HH
Auto: była 323BG| jest 626 GE 97 1,8

Postprzez Borys » 23 mar 2009, 23:47

podobno już nie, jest jakiś wosk NXT w promocji za 79 pln
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2007, 00:00
Posty: 2063 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Lancer

Postprzez kulca » 23 mar 2009, 23:49

Borysss napisał(a):podobno już nie, jest jakiś wosk NXT w promocji za 79 pln

tak, ten w pascie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez Globy » 23 mar 2009, 23:54

Inte napisał(a):ps. tylko nie rozpisz się na 10 stron

Wyszło jakieś 8 :D

Na pewno sama glinka plus ten classic wax będzie okej. Do czarnego warto dodać DC2, a jeśli ma się budżet, a auto parę latek na karku – również DC1. Od kwestii budżetu można również uzależnić DC3 i NXT, chociaż są to woski oparte na innych technologiach.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez malkolm » 24 mar 2009, 00:01

a wytłumaczcie mi dlaczego glinka jest zawsze w zestawach z Quik Detailerem, chyba że coś przeoczyłem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2008, 14:30
Posty: 1900 (0/1)
Skąd: Jastrzębiec niedaleko Leżajska (niedziele Kłyżów)
Auto: 626DiTD GF 1998, astra2

Postprzez mmarych » 24 mar 2009, 03:51

malkolm napisał(a):a wytłumaczcie mi dlaczego glinka jest zawsze w zestawach z Quik Detailerem, chyba że coś przeoczyłem

Powierzchnię lakieru spryskujesz Detailerem a następnie glinka uformowaną w "placek" wykonujesz koliste ruchy po lakierze w ten sposób glinka przyjmuje do swojej struktury zabrudzenia
Początkujący
 
Od: 23 mar 2009, 21:19
Posty: 5
Skąd: Czeladź

Postprzez mmarych » 24 mar 2009, 04:03

kulca napisał(a):a powiedz czy te srodki, konkretnie Deep Cristal step1 i Deep Cristal step2 mozna nakladac za pomoca polerki mimosrodowej? i czy po tych srodkach lepiej dac Deep Cristal step3 czy jakis wosk z rodziny NXT?
jeszcze zastanawiam sie czy jak uzyje glinki Quik Clay to robic po niej Deep Cristal step1 czy odrazu Deep Cristal step2 i wosk?

Środki które wymieniłeś można nakładać za pomocą polerki mimośrodowej. Jeśli chodzi o to co powinno nastąpić po DC1 i DC2 naturalnie powinno być DC3 ale po konsultacjach można przyjąść że wosk z NXT jest też dobry. Ogólnie woski z seri NXT są woskami syntetycznymi i ich podstawową zaletą jest połączenie super wyglądu i wyjątkowej ochrony z naciskiem na ochronę lakieru. Czyli idelanym rozwiązaniem było by nałożenie DC2+DC3+NXT 2,0 ale to już ostra jazda. Temat glinki i co poniejj jest prosty jeśli lakier jest tylko zanieczyszczony(nie ma rys) używasz glinka+dc2+dc3 jeśli są rysy to niwelujemy je DC1
Początkujący
 
Od: 23 mar 2009, 21:19
Posty: 5
Skąd: Czeladź

Postprzez mmarych » 24 mar 2009, 04:14

Globy napisał(a):
Inte napisał(a):ps. tylko nie rozpisz się na 10 stron

Wyszło jakieś 8 :D

Od kwestii budżetu można również uzależnić DC3 i NXT, chociaż są to woski oparte na innych technologiach.


Wosk DC3 jest woskiem bazującym na wosku naturalnym natomiast woski z serii Next są woskami typowo syntetycznymi. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę SHOW CAR niech spróbuje wosku z serii Gold Cllass, rewelacja.
Początkujący
 
Od: 23 mar 2009, 21:19
Posty: 5
Skąd: Czeladź

Postprzez Big » 24 mar 2009, 09:13

mmarych napisał(a):Jeśli ktoś chce mieć naprawdę SHOW CAR niech spróbuje wosku z serii Gold Cllass, rewelacja

Tylko że efekt swozony przez NXT 2.0 jest lepszy niz ten stworzony przez Glod Class ;)

mmarych napisał(a):Czyli idelanym rozwiązaniem było by nałożenie DC2+DC3+NXT 2,0 ale to już ostra jazda

Z tego co ja sie orientuje to DC step 3 nakłada się NA NXT 2.0 a nie odwrotnie ;)
Pozatym DC3 nie ma za zadanie sworzenia połysku (tak jak NXT 2.0) ale gółwnie zabezpieczyć efekt.
NXT 2.0 jest faktycznie woskiem syntetycznym, ale jego zastosowanie nadaje autu, poza ochorną efektu takze dodatkowy połysk.
Dlatego też jeśli juz chcemy pójśc na całośc i zastsowac oba te woski do najpierw stosujemu NXT 2.0 a dopiero na niego nakładamy DC3.


Globy napisał(a):a jeśli ma się budżet, a auto parę latek na karku – również DC1.

DC1 polecam stosować, obojętnie od wieku auta, 3-4 razy do roku dla odświerzenia lakieru. Szczególnie wskazane jest zastosowanietego środka przed i po okresie zimowym.
Ostatnio edytowano 24 mar 2009, 09:39 przez Big, łącznie edytowano 4 razy
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez CleanerFreak » 24 mar 2009, 09:32

Big napisał(a):
mmarych napisał(a):Czyli idelanym rozwiązaniem było by nałożenie DC2+DC3+NXT 2,0 ale to już ostra jazda
Z tego co ja sie orientuje to DC step 3 nakłada się NA NTX 2.0 a nie odwrotnie ;)

Big, dokładnie tak jest. Odwrotnie nie będzie działać.

Big napisał(a):
mmarych napisał(a):Jeśli ktoś chce mieć naprawdę SHOW CAR niech spróbuje wosku z serii Gold Cllass, rewelacja
Tylko że efekt swozony przez NTX 2.0 jest lepszy niz ten stworzony przez Glod Class ;)
Testujemy? ;)

Obrazek
3 nieszczęścia w życiu mężczyzny: rozwód, strata pracy, rysa na lakierze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2009, 21:16
Posty: 69
Auto: Kiedyś marzyła mi się Mazda

Postprzez Big » 24 mar 2009, 09:36

CleanerFreak napisał(a):Testujemy?

No pewnie że tak :)

Inte napisał(a):czekam z niecierpliwością na jakiś artykuł od A do Z, od stosowanych środków po sposób ich nakładania etc.

Stworzyłem coś takiego na Octavia Forum Polska – takie abecadło mycia i czyszczenia auta :)
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez kulca » 24 mar 2009, 09:53

mmarych napisał(a):Temat glinki i co poniejj jest prosty jeśli lakier jest tylko zanieczyszczony(nie ma rys) używasz glinka+dc2+dc3 jeśli są rysy to niwelujemy je DC1

co mam rozumiec przez rysy? jak patrze pod swiatlo widze koliste ryski powstale na myjni automatycznej, czy na nie jade z dc1?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2008, 00:38
Posty: 238 (3/1)
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 6 GY 2.0 RF-7J 143KM

Postprzez Big » 24 mar 2009, 10:24

malkolm napisał(a):Big zapodaj linka z chęcią przeczytam

Prosze bardzo: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=24594


jak patrze pod swiatlo widze koliste ryski powstale na myjni automatycznej, czy na nie jade z dc1?

O widzisz i sam sobie odpowiedizałeś na swoje pytanie :) Dokładnie o te małe koliste ryski chodzi – DC step 1 doskonale sie nadaje do ich usunięcia. Na większe rysy polecam ScratchX (do miejscowego stosowania).
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Postprzez CleanerFreak » 24 mar 2009, 11:42

Big napisał(a):
CleanerFreak napisał(a):Testujemy?
No pewnie że tak :)

No to jeszcze musimy namówić @mmarych i kogoś "neutralnego" żeby „poświęcił” swoją maskę silnika (może prezes? Jeżeli w Warszawie, To pomogę w „przesmarowaniu”).
Proponuje zrobić 1/2 maski jednym, a drugą połowę drugim specyfikiem. Optymalnie by było, gdyby lakier samochodu był ciemny, wtenczas będzie można lepiej porównać.
Specyfiki mam, więc roześlę.
Teraz potrzeba tylko jeszcze zgody @mmarych i chętnego „neutralnego” z ciemnym kolorem lakieru.
3 nieszczęścia w życiu mężczyzny: rozwód, strata pracy, rysa na lakierze
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2009, 21:16
Posty: 69
Auto: Kiedyś marzyła mi się Mazda

Postprzez Inte » 24 mar 2009, 14:17

malkolm zarejestruj się ;P
Big instrukcja rzeczywiście krótka, ale za razem bardzo treściwa. jednak brakuje mi spisu, rzeczy takich jak ręczniki etc ;p (ile sztuk, z czego zrobione).
czy aplikatory są w paczkach z każdym step-em gc?

Teraz z cyklu "pytania do Prezesa" :P
kiedy i gdzie będzie można obejrzeć efekt twojej pracy? (artykuł)
Obrazek
Bo tu kończy się rozsądek a zaczyna się Mazda ;)
IRC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2007, 17:30
Posty: 470
Skąd: Reda/HH
Auto: była 323BG| jest 626 GE 97 1,8

Postprzez Big » 24 mar 2009, 14:39

Inte napisał(a):jednak brakuje mi spisu, rzeczy takich jak ręczniki etc ;p (ile sztuk, z czego zrobione).

No masz rację, o tym zapomaniałem. Chyba dopisze bo te informacje mogą sie innym przydać :)

Inte napisał(a):Big instrukcja rzeczywiście krótka, ale za razem bardzo treściwa

No własnie o to mi chodziło :) Miało być możliwie krótko i tresciwie. Za długiej nikt by nie przeczytał bo by go znudziiła. A chodziło o pokazanie podstawowych koroków i zasad porządnego czyszczenia samochodu.
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2009, 14:51
Posty: 38
Skąd: Lublin
Auto: Skoda Octavia II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki