Zabezpieczenie aut przed kradzieżą

Postprzez jacobs » 28 lis 2005, 19:34

Tak sie zastanawiam co założyć do mojej mazdy. Blokada skrzyni biegów, kierownicy??Myślałem też o alarmie, tylko nie wiem który wybrać, tak żeby współpracował z centralnym. Najlepiej żeby miał wszystkie czujniki. Jak możecie to opdeślijcie konkretne linki z allegro.
EDIT: O widze że grzyby przeniosły mój temat.
Ostatnio edytowano 6 gru 2005, 22:09 przez jacobs, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez ravo » 28 lis 2005, 23:41

bylo jzu na forum ja ze swojej strony polecam jakies odciecie paliwa gdzies ukryte oczywiscie przez samego siebie :) chyba najskuteczniejsza metoda
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez SHY » 6 gru 2005, 00:54

Witam

Chcialbym sondazowo zapytac czy bylibyscie zainteresowani w cenie powiedzmy 1000pln urzadzeniem GSM + GPS do namierzania samochodu. Dodatkowo mozliwosc sterowania kilkoma wyjsciami (tu mozna by sie bylo dogadac co i jak bo siedzialby na pokladzie procek), funkcja telefonowania na wybrany numer w momencie ruszenia z miejsca pojazdu (badz od jakiejs czujki). Do tego wszystkiego jakis maly akumulator. Do obslugi uzyto by uslugi ktoregos z operatorow GSM (nie pamietam jakiego) gdzie placi sie tylko za smsy bez abonamentu. Koszta wyszly by wiec 1000pln + smsy (kto ile uzywa).

Prosze o info od zainteresowanych. Nosze sie z zamiarem wykonania czegos takiego na wlasny uzytek i byc moze jesli znajdzie sie ktos zainteresowany bede mogl wykonac na sprzedaz (dla mnie dodatkowa zacheta zeby sie szybko za to zabrac).

Pzdr
SHY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez Grzyby » 6 gru 2005, 12:18

SHY napisał(a):Prosze o info od zainteresowanych. Nosze sie z zamiarem wykonania czegos takiego na wlasny uzytek i byc moze jesli znajdzie sie ktos zainteresowany bede mogl wykonac na sprzedaz (dla mnie dodatkowa zacheta zeby sie szybko za to zabrac).

ciekawe rozwiązanie, tylko trochę drogie :|
Jakbym miał kasę to bym skorzystał.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez zulek » 6 gru 2005, 12:37

Świetny pomysł z tą komórką – że też wczesniej na to nie wpadłem! <glupek2> Tylko jedna rzecz mnie niepokoi.. ZASIĘG – bo wiadomo że komóra może nie działać leżąc ukryta w aucie które stoi w garażu i to jeszcze podziemnym. Jednak pomysł genialny muszę o tym pomysleć :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2005, 11:16
Posty: 169
Skąd: Białystok (Wasilków)
Auto: Mazda 626 GE(GLX) 1,8l 16V '95

Postprzez SHY » 6 gru 2005, 19:51

Grzyby napisał(a):ciekawe rozwiązanie, tylko trochę drogie


Wiem ze drogie, ale na dzien dzisiejszy szukam czegos taniego tzn poszczegolnych czesci skladowych. Nie wiem czy sie nawet nie wyglupilem z sama cena tych 1000pln. Przegladajac oferty modulow GSM i GPS znalazlem ofery tych czesci za okolo 600pln. Trzeba dolozyc anteny, proca (badz wykorzystac tego co juz jest na module), elementy wykonawcze, akumulator, wykonac profesjonalnie obwod drukowany.... cos nawet nie wiem czy wyjdzie w tej cenie. Poprostu detal jest drogi. Gdyby miec dostep po cenach hurtowych to kto wie. Mysle jednak ze sobie w ciagu pol roku zrobie o ile czas i pieniadze pozwola.

zulek napisał(a):ZASIĘG – bo wiadomo że komóra może nie działać leżąc ukryta w aucie które stoi w garażu i to jeszcze podziemnym.

Jest to rzeczywiscie jakis problem... lecz statystycznie ile samochodow skradzionych trafia do garazu podziemnego?? Przedewszystkim to zabezpieczenie nie ma sie rzucac w oczy, bo wtedy da sie latwo zniszczyc. Moment wyzwolenia mozna wybrac: zmiana pozycji wzgledem postojowej, przyspieszenie etc. Ogolnie moze wystarczy znac pozycje wysylana co kilkaset metrow (czy ile sie chce) a trafic zawsze znacznie latwiej.

Chodze z tym pomyslem od kilku miesiecy, ale zawsze brak kasy... albo to czeba wymienic albo tamto i tak powstaje czarna dziura w kieszeni.

Pzdr
SHY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez zulek » 6 gru 2005, 21:01

Shy jestem bardzo ciekaw tego co wykombinujesz, jak już tak się stanie nie zapomnij o tym napisać. Ten moduł GSM GPS o którym wspomniałeś jest specjalnie przeznaczony do takiego zastosowania? Czy masz na myśli przerabianie komórki? Swoją drogą ciekawe ile kosztuje po prostu dedykowane urządzenie GPS do auta?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2005, 11:16
Posty: 169
Skąd: Białystok (Wasilków)
Auto: Mazda 626 GE(GLX) 1,8l 16V '95

Postprzez SHY » 6 gru 2005, 21:45

Witam

zulek mysle o wykorzystaniu modulu firmy Falcom (www.facom.de). Wczoraj gdzies w niemieckim sklepie internetowym znalazlem taki modul w cenie okolo 160 euro. Z tym, ze jak pisalem jest to goly modul GSM i GPS w jednym (zreszta jedyne takie 2 w 1 jakie dotychcasz znalazlem). Komorka jest o tyle klopotliwa, ze co model to inna wtyczka czy sposob obslugi. Pozatym modemy GSM sa o wiele pewniejsze w dzialaniu.
Co do dedykowanego urzadzenia to nie mam pojecia ile kosztuje, bo nie szukalem ani nie pytalem. Mam zasade, ze jak moge cos zrobic sam to sie bawie bo to lubie ;). Nawet jesli wyjdzie toche drozej to dopasowanie do wlasnych zastosowan jest przewaga.
Najgorsze sa ceny... w zakupie detalicznej wszystko mase kosztuje albo wrecz pewnych wyrobow w Polsce sie nie dostanie.

Pzdr
SHY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez Pyton162 » 6 gru 2005, 23:51

najlepszym zabezpieczniem jest jakis ukryty pstryczek wylaczajacy pompe paliwa, ojciec mial cos takiego kiedys w audi , 5 razy probowali nam to audi ukrasc , az wkocu sie wkorwili i spalili nam auto <killer>
Pyton162
 

Postprzez b2 » 7 gru 2005, 09:23

Morgenik napisał(a):najlepszym zabezpieczniem jest jakis ukryty pstryczek wylaczajacy pompe paliwa, ojciec mial cos takiego kiedys w audi , 5 razy probowali nam to audi ukrasc , az wkocu sie wkorwili i spalili nam auto <killer>


nieźle.
kumpel miał coś takiego w kaszlu, też nie mogli go ukraść. to spruli, zdewastowali całe wnętrze auta.

najlepszy numer był jak kiedyś, wieczorem, zimą była u mnie mała popijawa, i ten kumpel wpadł do nas na chwilę, pogadać (nie pił).
ćwir ćwir, po jakimś czasie poszedł.
za 5 minut wraca – chłopaki, nie mogę auta odpalić.

pół godziny pchalismy nawaleni tego malucha po osiedlu i nic, aż nagłym przebyłyskiem intelektu rzeczony kolega przypomniał sobie o pstryczku-elektryczku. hahaha <jelen>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez zulek » 7 gru 2005, 09:30

Heheh Morgenik, b2 hardcorowe te wasze opowieści i już nie wiem czy lepiej skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą, czy ganiać za skradzionym? <glupek2>

SHY doskonale rozumiem ten ból z brakiem funduszy, szczególnie gdy ciągle są jakieś święta i nieplanowane wydatki ;), ale może znajdzie się jakiś sponsor który w ramach sponsoringu dostanie to urządzonko od ciebie "po kosztach" a ty będziesz miał za to gotowy sprawdzony projekt? :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2005, 11:16
Posty: 169
Skąd: Białystok (Wasilków)
Auto: Mazda 626 GE(GLX) 1,8l 16V '95

Postprzez qlesh » 20 gru 2005, 00:22

Ja bym chetnie zamontował u siebie cos w stylu blokady skrzyni + informowanie mnie o wlamaniu do samochodu przez telefon kom. + jakis nadajnik namierzający samochod po ewentualnej kradziezy. Cena nie gra roli.
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Rolbas » 10 sty 2006, 21:45

qlesh napisał(a):mnie o wlamaniu do samochodu przez telefon kom. + jakis nadajnik namierzający samochod po ewentualnej kradziezy. Cena nie gra roli.


Mozna sie zainteresowac firma AMT. Robi spoko alarmy i moduly GSM do powiadomien o zadzialaniu alarmu.
Calosc za Super Fortece+identyfikacja+ czunjiki+Syrenke z wlasnym zasilaniem+ dialer GSM do Siemensa zaplacilem 550 PLN.
Sam zamontowalem i dziala jak trzeba- powiadamia SMSem i dzwonkiem na dwa osobne numery o zadzialaniu prealramu, alarmu, dokladnie ktory czujnik zadzialal. SMSem moza dwa rozne wyjscia uruchomic np: poduszki powietrzne :D czy odciac zaplon. No i jest oczywiscie informacja o przyblizonym polozeniu wszedzie tam gdzie jest zasieg naturalnie ;)
Don't drink and drive!!! Take drugs and fly!
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2004, 22:15
Posty: 26
Skąd: Gdzies na Kaszubach... I nie miasto :)
Auto: 626 2.0 D GD 1991 golas

Postprzez Haszcz » 25 sty 2006, 23:13

No własnie mi chodzi po głowie taki alaram.
Tylko zastanawia mnie czy złodziej moze jakośc wprowadzić zakłócenia falami ze dialer nie powiadmi właściciela??
Pozdro
Haszczu

car history:
2005-2007 --> 323F BA 1.5 '98
2007-.... --> 323F BJ 2.0 Sportive '01
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2005, 11:00
Posty: 263
Skąd: Szczecin
Auto: 323F BJ 2.0 Sportive '01
Mazda 3 BK'06 1.6 CITD

Postprzez Rolbas » 25 sty 2006, 23:21

Haszcz napisał(a):No własnie mi chodzi po głowie taki alaram.
Tylko zastanawia mnie czy złodziej moze jakośc wprowadzić zakłócenia falami ze dialer nie powiadmi właściciela??


musialby zaklocic sygnal z komorki. teoretycznie mozliwe ale pratycznie...
Don't drink and drive!!! Take drugs and fly!
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2004, 22:15
Posty: 26
Skąd: Gdzies na Kaszubach... I nie miasto :)
Auto: 626 2.0 D GD 1991 golas

Postprzez Haszcz » 25 sty 2006, 23:38

Wiesz moze w jaki sposób?
Musze ocenic ryzko. Bo nie wiem na co mam sie zdecydowac. Auto-casco czy parking strzerzony, alaramy itp?
Pozdro
Haszczu

car history:
2005-2007 --> 323F BA 1.5 '98
2007-.... --> 323F BJ 2.0 Sportive '01
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2005, 11:00
Posty: 263
Skąd: Szczecin
Auto: 323F BJ 2.0 Sportive '01
Mazda 3 BK'06 1.6 CITD

Postprzez Rolbas » 25 sty 2006, 23:48

Haszcz napisał(a):Wiesz moze w jaki sposób?
Musze ocenic ryzko. Bo nie wiem na co mam sie zdecydowac. Auto-casco czy parking strzerzony, alaramy itp?


"podobno" sa pewnego rodzaju urzadzenia pozwalajace na to by tel nie mogl sie zalogowac do sieci a w zwiazku z tym by uniemozliwioc jego dzialanie.
Auto caso ma tez inne korzysci oprocz ubezpieczenia od kradziezy.
Jedank ja swoje auto traktuje w ten sposob ze nawet jak dostane zwrot kasy za utracone auto to i tak bede niepocieszony.
Parking strzezony? Nie wszedzie jest,ogolnie klopotliwe jest.

Najlepiej miec i auto caso i dobry alarm z powiadomieniem jak i sowjego wykonstwa pstryczek-eketryczek co uniemozliwi uruchomienie silnika
Don't drink and drive!!! Take drugs and fly!
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2004, 22:15
Posty: 26
Skąd: Gdzies na Kaszubach... I nie miasto :)
Auto: 626 2.0 D GD 1991 golas

Postprzez Spander » 1 lut 2006, 16:34

To jest kombajn:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83078758

Ja w swoim aucie mam tylko zamki, zadnej blokady alarmu ani nic i nic mi nigdy nie ukradli, raz radio ale teraz
mam takie stare z Opla Ascony to raczej nie ukradna <lol>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 mar 2005, 21:48
Posty: 19
Auto: matycznie...

Postprzez Karwoś » 28 lut 2006, 11:06

Zakupcie sobie Exus V3100 control i będziecie mieli wszystko – ja mam i nie narzekam – powiadomienie radiowe, odpalanie i gasszenie pilotem, odcięcie stacyjki po uzbrojeniu alarmu. Do tego wiele innych funkcji jak np: funkcja pro turbo – jak macie samochód z turbinką – gasicie samochód, wychodzicie, uzbrajacie alarm a samochód i tak jeszcze 2 min będzie pracował żeby ostudzić turbinkę – nie trzeba już czekać w samochodzie aż się schłodzi i dopiero opuszczać samochód- no chyba że nie dbacie o turbinki :)
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2006, 20:01
Posty: 725
Skąd: Białystok
Auto: Lancer 2.0 '04 AT

Postprzez Lazuś » 12 kwi 2006, 20:56

tu jest link http://republika.pl/vidiaq/terminale.html drodzy koledzy do firmy która sprzedaje gotowe moduły GSM do autka (tylko zamontowac i w droge za złaodziejami <lol>
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2006, 20:24
Posty: 6
Skąd: Jasło
Auto: Mazda 323F BG 1.8 16v SOHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki