Wyciszenie Mazdy 3 oraz odgłosy, szumy toczenia i opon

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gajowy marucha » 23 lip 2008, 12:15

Witam Wszystkich serdecznie...

To mój pierwszy post na tym forum...
Niedawno nabyłem mazdę 3 toteż postanowiłem dołączyć do grona miłośników tej marki...
Niestety pierwszy zachwyt nowym samochodem został szybko stłamszony, jak sam temat wskazuje kiepściutkim wyciszeniem auta...
Chodzi mi głównie o dzwięki jakie dobiegają z kół...o zgrozo... Porównanie mazdy do peugeota 307, którym ostatnimi czasy się przemieszczałem wypada stanowczo na niekorzyść mazdy...
Przewertowałem już tematy dotyczące wygłuszania samochodu, jednak nie znalazłem klarownej odpowiedzi na targajace mną wątpliwości...
chodzi mi konkretnie o zastosowanie noxudolu... Z machaniką zatrzymałem się na etapie roweru, więc rozbieranie całego samochodu wewnątrz, póki co nie wchodzi w rachubę... stwierdziłem jednak, iż pomalowanie nadkoli od zewnątrz powinno przynieść jakąś poprawę w tym względzie... czy mam rację?
Pytanie moje brzmi... Co lepiej zastosować auto- plastone czy nuxodol 3100, którego używacie do wygłuszania wnętrza auta?
a może najlepiej by było uzyć obu?
w jednym z tematów pisaliście, że autoplastone śmierdzi odrobinę :D , czy wysmarowanie tym okolic kół spowoduje niemiłe doznanie podczas jeżdzenia samochodem? Pytanie to jest o tyle istotne, iż zamierzam wybrać się tym samochodem na wakacje i moja druga połowica nie byłaby zapewne zachwycona musząc znościć nieprzyjemne powonienie przez dobre kilka godzin jazdy.. ja resztą też..
Proszę o pomoc użytkowników biegłych w temacie...
Pozdrawiam
gajowy marucha
 

Postprzez mr_t » 23 lip 2008, 12:36

No tak, 3 cicha niestety nie jest. Pomysł na nadkola o którym piszesz – sam jestem ciekaw opinii, bo jak będą pochlebne to sam swoją wymaluję.

Ja osobiście jak będę miał trochę luzu z jeżdżeniem to mam zamiar wygłuszyć drzwi matami akustycznymi. Wcześniej zabiorę się za bagażnik – bo to mniej roboty i szybciej się z tym uwinę, a stamtąd też dobiegają do mnie różne dźwięki.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez magicadm » 23 lip 2008, 15:22

mr_t napisał(a):Wcześniej zabiorę się za bagażnik

Kumpel właśnie wyciszył podłogę bagażnika matami w DressWagenie Golfie <zygi>
Efekt: nie słychać buczącego wydechu w środku – i kumpel sam nie wie czy sie cieszyć :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez gajowy marucha » 24 lip 2008, 15:54

Trzeba było działać...
Wizyta w wulkanizacji i zmiana opon na nowe przywróciły mi spokój...
Jak się okazało poprzednie bridgestone turanza były już w fatalnym stanie przez co wyły i dudniły jak potępione :)
Michelin Primacy HP sprawują się pięknie...
Póki co poziom hałasu dobywający się z zewnątrz jest dla mnie w pełni akceptowalny...
Jesli ulegnie to zmianie może podejmę bardziej radykalne środki i skorzystam z doświadczeń i wskazówek uzytkowników tego forum..
A obecnie pozdrawiam wszystkich i ciesze się, że dołaczyłem do tak zacnego grona..
gajowy marucha
 

Postprzez mtaranti » 24 lip 2008, 23:35

A z moich obserwacji wynika że w większości powodem głośności mazdy 3 są opony bridgestone turanza, sam mam takie i też jest głośno. Wniosek taki że błąd mazdy to zakładanie opon w/w. do tego dochodzi tylne zawieszenie które te opony ząbkuje i efekt MUROWANY!
ocenie jak zmienię kola na zimowe, które wcześniej w 626 mi nie huczały i opinią sie podzielę.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2004, 00:15
Posty: 277
Skąd: zamość
Auto: 3 BK 1,6 CITD 119 km
B2500 1997r. 79km
SIGNUM FL 1,9 150km

Postprzez mcbeth » 25 lip 2008, 12:07

mtaranti napisał(a):głośności mazdy 3 są opony bridgestone turanza

Czy w '3' są Turanza ER30 czy ER300 ?
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 14:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez gajowy marucha » 25 lip 2008, 13:46

U mnie były Turanza ER30...
Nie spodziewałem się, że opony moga miec tak wielki wpływ na komfort jazdy...
gajowy marucha
 

Postprzez Tolek » 3 wrz 2008, 16:51

Pytanie odnośnie opon. Jeżdżę na oponach YOKOHAMA. Mam wrażenie, że są głośne. Czy ktoś z was miał już porównanie właśnie z tymi oponami i innymi? Auto mam od niedawna i dlatego mam wątpliwości.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem." – "Pozdrawiam" Dr House
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 18:08
Posty: 257 (0/1)
Auto: Mazda 3, 1.6, 105KM, 2005r.

Postprzez CezaR83 » 3 wrz 2008, 21:14

Hmmmm ja u siebie NIE narzekam na hałas, bo przeważnie mam radio/cd/mp3 włączone wiec nie bardzo słyszę takie detale hehe. Po wyłączeniu wszystkiego naturalne staje sie fakt ze następuje cisza dla mnie, jak makiem zasiał.... no chyba ze silniczek troszke słychac (ale tylko do pewnych obrotów) ale to akurat lubię – klekocik diesla :–) Opony mam od nowości/salonu Bridgestone ..... Potenza!

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 3 wrz 2008, 21:32 przez CezaR83, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2107 (49/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez BlackM3 » 3 wrz 2008, 21:30

Mój pomysł – gąbki na opony hahaha
Ale bez ściemy – te bridgestone-y strasznie hałasują.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2008, 14:01
Posty: 218 (0/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3, BK, Y6 (1.6 CiTD / PSA)

Postprzez jarku007 » 4 wrz 2008, 12:03

CezaR83 napisał(a):Hmmmm ja u siebie NIE narzekam na hałas, bo przeważnie mam radio/cd/mp3 włączone wiec nie bardzo słyszę takie detale hehe

To jest tak zwane zagłuszanie hałasu hałasem ;)
mtaranti napisał(a):większości powodem głośności mazdy 3 są opony bridgestone turanza

A w M5 Toyo Tranpath . Samochód jest cichy natomiast opony oryginalne stanowczo nie . Wystarczyło je wymienić na Conti premiumcontakt2 a szumy ustały jak za czarodziejską różdzką :)
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez mr_t » 4 wrz 2008, 14:34

Ja ostatnio wywaliłem dwie przednie ER30 i zamiast nich wrzuciłem Michelin Pilot Exalto PE2. Generalnie Mazda przestała huczeć z przodu, jest jeszcze huk z tyłu (tam są oryginalne ER30). Biorąc pod uwagę że w poprzednim samochodzie w tym samym rozmiarze co w Maździe zjeździłem kilka różnych kompletów opon to IMO Micheliny do cichych nie należą. Jednak w Maździe zrobiło się wyraźnie ciszej, do tego samochód znacznie lepiej wybiera drobne nierówności, a nawet bardziej gładko przejeżdża się przez progi zwalniające. Dużo lepiej zachowuje się na mokrym i co najmniej tak samo na suchym. Na wiosnę wylecą dwie ER30 z tyłu.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez Mateusz L » 4 wrz 2008, 21:15

Niektórzy producenci robią specjalne opony emitujące mniej hałasu np. Yokohama Decibell.
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 14:29
Posty: 567 (0/2)
Skąd: Mazowsze
Auto: Lexus

Postprzez grycha » 10 lut 2009, 12:52

Witam,
Prosty przykład : zjeżdżam na jałowym z górki z niewielką prędkością 40-50km/h i słyszę spod zawieszenia dżwięk przypominający toczenie kół. Gdy jeżdżę na biegu to jest lepiej choć nie tak jakbym chciał.

Podejrzewam, że opony. Obecnie mam zimówki Goodyeara 205/55R16 dość wyeksploatowane 3-4mm bieżnika. Ciśnienie 2,1 bara w każdej.

Wiem że Mazda 3 nie należy do najlepiej wyciszonych ale chyba da się to w jakiś sposób zniwelować.
Podobno są tzw. "ciche opony" ale to już muszę zapytać użtkowników, którzy mieli podobny problem.
Dlaczego właśnie ona ... bo piękna, niezawodna , niespotykana...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2009, 13:59
Posty: 30
Skąd: 3-miasto
Auto: Mazda 3 '04

Postprzez Tolek » 10 lut 2009, 13:17

Podpinam się pod temat. Ja mam to samo. Opony 165/95/R15 i na dodatek asymetryczne. A chuczy i buczy, że hej. A podobno są cichsze. Z letnimi jest podobnie. A może jakiś sposób na wyciszenie nadkoli?
"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem." – "Pozdrawiam" Dr House
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 18:08
Posty: 257 (0/1)
Auto: Mazda 3, 1.6, 105KM, 2005r.

Postprzez mr_t » 10 lut 2009, 14:01

grycha Ciche będą ContiPremiumContact 2, albo Nokiany H/V i inne o podobnych bieżnikach.
Ogólnie ciche opony poza odpowiednią mieszanką gumy mają mało poprzecznych nacięć, bo to one generują większość hałasu.
Nie wiem ile Ci pomoże wymiana opon. Ja w swojej Maździe przerobiłem na razie 3 komplety opon. Zdecydowanie najgorsze pod każdym względem (ważnym dla mnie tj. przyczepność, komfort w tym hałas) były fabryczne Bridgestony ER30. Przy innych poprawił się komfort i przyczepność, ale z hałasem to tylko przy niskich prędkościach, przy wyższych raczej bez zmian.
Pewnie wygłuszenie nadkoli i drzwi by pomogło. Na razie na pewno tego robił nie będę. Za to na wiosnę sprawię sobie jakieś nowe oponki ;)
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez grycha » 12 lut 2009, 14:11

Te Nokiany to by było to http://www.opony.com/opony/57582_nokian_h.html.
Opinie są podzielone ale ze wskazaniem na pozytywne potwierdzające niską emisję hałasu.
Dlaczego właśnie ona ... bo piękna, niezawodna , niespotykana...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2009, 13:59
Posty: 30
Skąd: 3-miasto
Auto: Mazda 3 '04

Postprzez Broko » 12 lut 2009, 20:48

Podczas jednej z pierwszych jazd, kiedy jechałem bez włączonego radia, okresowo dało się słyszeć dziwne, jakby rezonujące dudnienie dochodzące jakby od przodu samochodu.
Początkowo myślałem, że to coś z silnikiem i nawet myślałem o wizycie w aso.
Po pewnym czasie jednak, uświadomiłem sobie, że to nic innego jak opony właśnie. Tym bardziej, że dźwięk ów dał się słyszeć okresowo, w zależności od rodzaju nawierzchni drogi.
Jako opony zimowe nasza "trójka" ma założone Klebery Krisalp HP2.
Wydaje się, że nie są to nazbyt ciche opony.
Co prawda nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie i przestałem się owym dudnieniem przejmować, tym bardziej że problem znika po włączeniu radia.
Ale jakość opony też potrafi wpłynąć na sposób oceny auta.
W Hondzie civic mam założone Firestone winterhawk, i one nie dają żadnych odgłosów.
Początkujący
 
Od: 23 sty 2009, 22:26
Posty: 13
Skąd: polska północno-wschodnia
Auto: mazda 3, benzyna 1,6

Postprzez pro-fusion » 12 lut 2009, 21:14

Niestety widze ze w tym modelu jest to problem... sam sie zdziwiłem po przejażdżce tym samochodem że przy predkości ok 30-40 km/h auto jedzie jak czołg :/ strasznie dudni i powiem wam szczerze, że mnie to przeraża bo w mojej 17 letniej 626 jest to nie do pomyślenia. Tak jak kolega napisał wcześniej fabryczne bridgestony sa pod tym wzgledem fatalne ... wiele zalezy takze od nawierzchni auto jest najcichsze przy ok 80-90 km/h.
Sam na początku myślałem że to może wina łożysk ale przecież jak to możliwe (w moim przypadku) w 4 letnim aucie z przebiegiem 90 000 km. Troche to smutne bo Mazda zawsze brylowała w wyciszeniu samochodu... Nie pozostaje nic innego jak załatwić dobre mięciutkie opony z niskim oporem toczenia Pozdrawiam
Są samochody i jest MAZDA :)
Poprzednio :
626 GE FP 92r. 1,8 105KM 16V
Mazda Xedos 6 95r. 2.0i V6 24V 140KM
Początkujący
 
Od: 29 paź 2007, 00:57
Posty: 20
Skąd: Tychy

Postprzez Lorento » 12 lut 2009, 21:34

pro-fusion napisał(a):bo Mazda zawsze brylowała w wyciszeniu samochodu.

What!!!
<szok>
To akurat zawsze była największa porażka Mazdy.....
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323