montaż nieorginalnego czujnika cofania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez MarQs » 20 paź 2008, 16:32

Witam,

niebawem stanę się (mam nadzieje) właścicielem M6. Brakuje w niej czujnika cofania. Na allegro znalazłem cos takiego: czujka z allegro

czy ktoś miał w podobnymi wynalazkami do czynienia? czy gra jest warta świeczki?

Pozdrawiam,
MW
Ostatnio edytowano 12 sty 2012, 00:13 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edycja tematu
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 01:06
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 citd sportbreak ;–) '04

Postprzez magicadm » 21 paź 2008, 11:01

Mam w M6 taki czujnik:
http://moto.allegro.pl/item460192605_czujnik_spy_otwierany_wys_3kolory_odpinane_czujki.html
Z czystym sumieniem mogę go poelcic. Wyświetlacz mam schowany z DVD schowku.
Wyświetlacz automatycznie sie otwiera i zamyka :)

Obrazek
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Pankuba » 22 paź 2008, 22:59

MarQs, znajomy zamontował mi kilka miesięcy temu prawdopodobnie taki zestaw jak podajesz w linku. Mogę go spokojnie polecić. Precyzyjnie podaje odległości, czujniki wychwytują wszystkie obiekty/przeszkody. Nie wariują podczas deszczu czy przy ich zabrudzeniu. Jedyne, co mnie trochę denerwuję, to dość głośne i intensywne "pikanie" przy zbliżeniu się do przeszkody na 0,5 metra lub mniej.

BTW: Wśród znajomych mam 3 posiadaczy aut z fabrycznymi czujnikami (Skoda Octavia, Mazda 3 i Hyundai i30). Każdy z nich narzeka ...
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez Lorento » 23 paź 2008, 09:32

Nie kupuj tego badziewia co ma magicadm!!!
Pomijając watpliwy wygląd, to coś posiada chiński silniczek elektryczny który po jakimś czasie siada i kupa! Njalepsze są sprawdzone czujniki ze zwykłym dyskretnym wyświetlaczem. tu nie ma sie co popsuć :)
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez magicadm » 23 paź 2008, 11:20

Lorento napisał(a):Nie kupuj tego badziewia co ma magicadm!

Rozumiem, że zamontowałeś ten sam model w swoim autki i się zepsuł???U mnie działa bezawaryjnie prawie pół roku. Mam na niego 24 miesiace gwarancji – więc w czym problem?
Dla ciekawskich – mechanizm podnoszenia jest metalowy, zero plastiku.
Kupowałem go w bardzo dobrej firmie specjalizującej sie w takich instalcjach, a nie u "Mietka" z Allegro. Mówi Ci coś nazwa Hadron?
Producent tego zestawu to firma SPY – wejdź sobie na ich stronę i zobacz co produkują.
Lorento napisał(a):Pomijając watpliwy wygląd

Czyżbysmy sie doczekalii forumowego Jacykowa??? hahaha <glupek2>
Lorento napisał(a):to coś posiada chiński silniczek elektryczny

Pokaż mi teraz coś co nie posiada częsci z Chin i jednocześnie Ciebie na to stać :P
Jak cokolwiek padnie – oddajesz na gwarancję.
Lorento napisał(a):Njalepsze są sprawdzone czujniki ze zwykłym dyskretnym wyświetlaczem. tu nie ma sie co popsuć

Też z Chin hahaha
Dyskretny wyświetlacz = mało czytelny, mało informacji. Niektórym wystarcza samo "pipczenie"

PS
Mi się ten model bardzo podoba – ze wzgledu na design i funkcjonalność. Z wyświetlacza korzystam "w trudnych" sytuacjach. Na codzień wystarczy sam piszczek.

Lorento
Widze, że nadal działasz w myśl zasady – im mniej o czymś wiem, tym chętniej zgrywam eksperta?
Toż to zwykłe Trolowanie :D

Może i tutaj postraszysz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego??? ;P hahaha
Ostatnio edytowano 23 paź 2008, 15:52 przez magicadm, łącznie edytowano 1 raz
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez MarQs » 23 paź 2008, 12:27

Dzieki za odpowiedzi :–)

Magicadm, w ktorym miejscu dokladnie masz to ustrojstwo przymocowane?

malowałeś czujniki?

Pankuba, czy Twoj zestaw tez się podłącza pod żarówkę cofania?

Czy byliście przy montażu? Da rade zamontować to samemu? Pewnie trzeba zdejmować zdeżak?

PS. PanKuba, nie znamy sie przypadkiem z forum TKP?
Pozdrawiam,
MarQs
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 01:06
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 citd sportbreak ;–) '04

Postprzez magicadm » 23 paź 2008, 12:59

MarQs napisał(a):Magicadm, w ktorym miejscu dokladnie masz to ustrojstwo przymocowane?

Wyświetlacz mam w DVD schowku. Może to nie do końca praktyczne, ale maksymalnie maskujące :)
Centralkę w lewym tylnym nadkolu. stamtąd wziałem też masę i sterowanie z tylnych świateł.
do podłaczenia potrzebne jest jeszcze +12V Ja swoje profilatycznie pociagnąłem przez bezpiecznik z puszki bezpiecznikowej w kabinie – choć pewnie i z tyłu byś je znalazł.
MarQs napisał(a):malowałeś czujniki?

Nie, ale można (tylko z głową)

MarQs napisał(a):Czy byliście przy montażu?

Sam montowałem – czyli byłem :)

MarQs napisał(a):Da rade zamontować to samemu?

Jeżeli masz kilka godzin czasu, garaż, lutownicę i wiertarkę.

MarQs napisał(a):Pewnie trzeba zdejmować zdeżak?

Nie trzeba :) (przynajmniej w 5D i sedanie)
Poszukaj fotek na forum – ja wzorowałem sie na autku Jaksy i dokładnie wywierciłem w tych samych miejscach.
Przewody zewnetrzne zabezpieczyłem peszelem i wprowadziłem do środka przez taki smieszny odpowietrznik jaki widac po zdjeciu lewego boczka w bagazniku.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Pankuba » 23 paź 2008, 20:02

MarQs napisał(a):Dzieki za odpowiedzi :–)

Pankuba, czy Twoj zestaw tez się podłącza pod żarówkę cofania?

Czy byliście przy montażu? Da rade zamontować to samemu? Pewnie trzeba zdejmować zdeżak?

PS. PanKuba, nie znamy sie przypadkiem z forum TKP?


Tak, podłącza się pod żarówkę wstecznego.

Nie byłem przy montażu, więc nie dam ci konkretnej odpowiedzi, tym bardziej, że nie znam twoich umiejętności :). Od znajomka, który jest elektrykiem samochodowym, usłyszałem jedynie tyle, że nie było problemu (montował pierwszy raz coś takiego).

Dodatkowe info: Nie trzeba zdejmować zderzaka. Trzeba za to upewnić się, czy jest wystarczająca przestrzeń z tyłu zderzaka do bezproblemowego zamontowania ustrojstwa. W instrukcji powinna być wskazówka, na jakiej wysokości minimalnej (maksymalnej?) powinny znajdować się czujniki. A więc sprawdzasz, czy na odpowiedniej wysokości za zderzakiem masz miejsce na montaż, czy nie ma tam jakiejś listwy itp. utrudniającej robotę. Takie auto jak twoje nie powinno utrudnić sprawy.
Jeszcze odniosę się do wyświetlacza. Fajny, bo nie rzuca się w oczy. Zasadniczo nie ma problemu z odczytaniem wskazań. Jedynie przy słonecznym dniu, jeśli na deskę pada dużo światła pod określonym kątem i razi cię w oczy, trzeba zdać się na sam sygnał dźwiękowy lub przysłonić wyświetlacz ręką. Mnie to nie przeszkadza.

MarQs napisał(a): PS. PanKuba, nie znamy sie przypadkiem z forum TKP?


Nie sądzę, bo ten skrót mi na razie nic nie mówi :).
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 16:44
Posty: 550 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: M6 GG '05 141 KM

Postprzez MarQs » 7 lis 2008, 14:02

ok, czujniki do mnie dotarły, udało mi sie kupić w kolorze zderzaka (srebrne). Czy ktos może mi polecić miejsce, warsztat, fachowca, magika gdzie mi je odpowiednio zamontują? jak ja bym sie za to chciał zabrać to wymiana zderzaka gwarantowana :|
Pozdrawiam,
MarQs
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2007, 01:06
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Auto: M6 2.0 citd sportbreak ;–) '04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6