Światła dzienne zgodne z przepisami

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dry » 22 cze 2009, 21:23

Patrzcie, wygląda na to ze zmienia sie ten przepis nt dziennych razem z tylnymi pozycyjnymi :)
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... rawie.html (tabelka lp18 oraz przypis 45)
3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej

Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.

Tylko nie czaje teraz wyrażenia "dopuszcza sie", tzn ze w starszych autach MOZE, ale nie musza sie świecic tylne pozycyjne?! No bo jasne, w nowych autach po 31 grudnia 2009 nie beda juz wymagane, ale w tych starszych?!?! Ja i tak chyba nie bede zmieniać, u mnie sie palą i tyle ;p

jakieś komentarze?! :)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 14:10
Posty: 344 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: 626 GW, 2.0 lpg,
2000 r.

Postprzez kid » 23 cze 2009, 22:05

"Dopuszcza się" czyli mogą się świecić, ale nie muszą.Chodzi pewne oto, że jak ktoś sobie wcześniej założył dzienne to musiały mu się świecić też z tyłu, bo takie były wymagania. Teraz jak ktoś chce dzienne założyć to podłącza tylko dzienne i tyle. To jest po to, żeby ci co wcześniej sobie założyli dzienne nie musieli zmieniać połączenia świateł dziennych z tylnymi. Tak jak mówiłem wcześniej, mogą się świecić, ale nie muszą.

Mam nadzieje że ktoś zrozumiał :P

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2008, 18:58
Posty: 8
Skąd: Łódź
Auto: 323f (BG) 1.6 16V 93'

Postprzez TALREP » 24 cze 2009, 08:22

Bez sensu – cyrk z tym całym naszym prawem. Wreszcie zrozumieli na czym polegają światła dzienne. Żal to wszystko czytać. Swoją drogą u mnie też z dziennymi palką się tylne pozycje i tak jest chyba fajniej :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323